Максимальна кількість затемнень за рік – 7 (5С+2М або 4С+3М).
Припливні явища. Динамічний вплив Місяця на Землю позначається також у явищі припливів, які полягають у тому, що рівень океану в кожній точці Землі помітно змінюється двічі на добу, піднімаючись і опускаючись. Такі коливання відбуваються й у закритих морях, але завдяки своїй мізерності вони проходять непомітно. Ці підняття й опускання води не супроводжуються виникненням морських течій, а являють собою хвилю з характерним коливанням у кожній точці. Підняття води одержали назву припливу, опускання її називаються відливом. Висота припливу в деяких місцях досягає значної величини. Так, в одній із заток біля берегів Канади висота припливу дорівнює 16 м.
Сила притягання Місяця, яка викликає припливи й відливи пояснюється законом всесвітнього тяжіння. Водна оболонка Землі витягається в напрямку до Місяця, утворюючи два виступи, які являють собою гребені приливних хвиль.
У результаті обертання Землі ці гребені переміщаються по її поверхні й у кожній точці земної поверхні приблизно двічі на добу відбувається приплив й відлив.