Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конценції постіндустріального суспільства

Постіндустріальне суспільство – це суспільство, в економіці якого, у результаті науково-технічної революції та істотного росту доходів населення, пріоритет перейшов від переважного виробництва товарів до виробництва послуг. Виробничим ресурсом стають інформація і знання. Наукові розробки стають головною рушійною силою економіки. Найбільш цінними якостями є рівень освіти, професіоналізм і креативність працівника. Близькими до постіндустріальної теорії є концепції інформаційного суспільства, постекономічного суспільства, постмодерну «третьої хвилі», «суспільства четвертої формації», «науково – інформаційного етапу принципу виробництва». Деякі футорологі вважають, що постіндустріалізм – це лише пролог переходу до «постлюдської» фази розвитку земної цивілізації.

У сучасному значенні цей термін уперше був застосований у кінці 1950-х років, а широке визнання концепція постіндустріального суспільства отримала у результаті робіт професора Гарвардського університету Даніїл Белл. У основі концепції постіндустріального суспільства лежить розділення усього громадського розвитку на три етапи: аграрне (доіндустріальне) – визначальною була сільськогосподарська сфера, головні структури – церква, армія; індустріальне – визначальною була промисловість, головні структури – корпорація, фірма: постіндустріальне – визначальними є теоретичні знання, головна структура – університет, як місце їх виробництва і накопичення.

Поступово складається ситуація, коли основну роль у створенні цінностей відіграє не фізична праця, а знання, оскільки саме знання стають джерелом вартостей. Якщо в індустріальному суспільстві в основі економічного розвитку була праця і капітал, то в індустріальному суспільстві основним джерелом вартості є знання та інформація.

Якщо в індустріальному суспільстві вирішальним винаходом можна вважати електрику, яка сприяла вдосконаленню й підвищенню ефективності виробничої діяльності, а її використування можна вважати відмітною ознакою індустріального суспільства, то для постіндустріального суспільства таким є винахід комп’ютера. Його можливості відкривають надзвичайно широкі перспективи для обробки великої кількості змінних і, таким чином, розробки складних моделей, у тому числі й соціальних. Вплив комп’ютерів привів до злиття системи телекомунікації і її обробки в єдину технологію, яка дозволила значно оптимізувати використування інформації; виникла можливість дистанційного копіювання тексту будь-якої складності й безпосереднього інформаційного зв’язку за допомогою використування бази даних, а відповідно й зміни освіти, зокрема виникнення такої її форми, як дистанційна.

 


Читайте також:

  1. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  2. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  3. Атрибути громадянського суспільства
  4. Батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства.
  5. В чому була провідна роль української шляхти як верхівки українського суспільства в політичному житті XIV-XVI ст.
  6. Вдосконалення нормативно-правової бази міста на етапі переходу до інформаційного суспільства
  7. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  8. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  9. Види правотворчості громадянського суспільства.
  10. Визначте соціальні перетворення в процесі радянізації українського суспільства.
  11. Відмінність держави від інших організацій суспільства.
  12. Відновлення громадянського суспільства в Україні в кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст. Розвиток громадянського суспільства в незалежній Україні.




Переглядів: 767

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прогрес як активний соціальний розвиток | Прогрес як моральне вдосконалення і досягнення щастя

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.