Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організаційні структури та форми діяльності неурядових економічних організацій

 

Різні за своїми цілями та складом, формами та методами діяль­ності, функціональною спрямованістю економічні неурядові орга­нізації мають досить схожу систему керівних органів, яка складає­ться з таких основних видів: вищі, виконавчі, адміністративні.

Вищі органи, як і в міжурядових організаціях, вирішують найважливіші питання діяльності організації. Основною формою роботи цих органів, що мають представницький характер, є про­ведення сесій у терміни, визначені статутом.


Виконавчі органи забезпечують роботу організації у період між сесіями вищих органів, контролюють реалізацію рішень, го­тують наступні сесії. Вони формуються вищими органами неуря­дової організації і проводять свої засідання кілька разів на рік.

Адміністративні органи ведуть поточні справи організації: ви­рішують організаційні питання, представляють організацію в зов­нішніх відносинах, організують документообіг, відповідають за ді­ловодство, публікацію необхідних документів та матеріалів тощо.

Деякі міжнародні неурядові організації створюють на постійній або тимчасовій основі комітети, комісії, групи експертів або регіо­нальні філії як допоміжні органи для вирішення певних завдань.

Серед сучасних форм діяльності міжнародних неурядових ор­ганізацій можна назвати такі: прийняття постанов; організація заходів (конгресів, конференцій, семінарів, симпозіумів, засідань для обговорення актуальних проблем); проведення дослідної ро­боти; участь у заходах, що їх організують міжурядові організації;

видання інформаційних матеріалів; організація навчання та кур­сів підвищення кваліфікації.

Прийняття постанов органами неурядових організацій є одні­єю з основних форм діяльності, хоч ці рішення мають рекоменда­ційний характер. Підготовлені та прийняті постанови, проекти, хар­тії, декларації досить часто використовуються урядами або між­державними організаціями для розробки відповідних документів.

Організація заходів. Конгреси, конференції, семінари то­що — це форуми, на яких обговорюються актуальні проблеми міжнародних відносин, виявляється ставлення до них національ­них організацій та окремих учасників. Уряди також використо­вують такі зустрічі для висловлення своєї позиції з певного пи­тання у привітаннях (посланнях) глав держав і урядів.

Проведення дослідної роботи (збір інформації з економічних проблем та її опрацювання, підготовка доповідей, розробка реко­мендацій), видання і розповсюдження інформаційних бюлетенів, оглядів, інших матеріалів — реалізація інформаційної та кон­сультативної функцій деяких організацій.

Участь у заходах, що їх організують міжурядові організа­ції,— це риса сучасного розвитку неурядових організацій, свід­чення їхнього авторитету та впливу, подальшого вдосконалення інституціональної структури регулювання світогосподарських зв'язків. Неурядовим організаціям це дає можливість справляти додатковий вплив на перебіг деяких процесів у світовій економіці, впливати на рішення міжурядових організацій, отримувати від останніх додаткові фінансові кошти на реалізацію спільних проектів. А міжурядовим організаціям таке співробітництво дає можли­вість отримувати додаткову інформацію з незалежних джерел, за­лучати до роботи над спільними проектами висококваліфікованих спеціалістів і експертів неурядових об'єднань, використовувати форми роботи організації-партнера для досягнення спільної мети.

Правовою основою механізму взаємодії неурядових та між­урядових організацій є відповідні положення статутів останніх. Так, згідно зі статутом. Економічна і Соціальна Рада ООН, маючи безпо­середні стосунки з більш ніж 600 неурядовими організаціями, надає їм консультативний статус при Раді і поділяє їх на три категорії:

1-ша категорія — організації, до компетенції яких входить біль­шість видів діяльності самої Ради; 2-га категорія — організації спе­ціальної компетенції в окремих сферах діяльності Ради; 3-тя катего­рія (реєстр) — організації, які в разі необхідності можуть сприяти діяльності Ради, її допоміжних органів або інших організацій ООН.

Схожі механізми взаємодії з неурядовими організаціями ма­ють і деякі регіональні міждержавні організації. Одержання кон­сультативного статусу залежить від міжнародного авторитету не­урядової організації, заінтересованості у співробітництві з нею і дає можливість направляти спостерігачів на засідання міждержав­них інституцій, консультуватися, брати участь у обговоренні пи­тань, виступати із заявами, пропонувати питання до порядку ден­ного, проводити спільні заходи.

Майже всі неурядові організації намагаються отримати кон­сультативний статус при відповідних міждержавних організаціях. Крім того, певні форми співробітництва і взаємодії існують і між неурядовими організаціями.

Видання інформаційно-аналітичних матеріалів — форма роботи, що, поряд з проведенням дослідної діяльності, передба­чає регулярне видання журналів, брошур, статистичних довідни­ків, газет. Так, Асоціація міжнародних досліджень видає «Що­квартальний журнал з міжнародних досліджень», Атлантичний інститут міжнародних відносин — журнал «Атлантичні допові­ді», Всесвітня асоціація з вивчення громадської думки — що­квартальний інформаційний бюлетень «Вісник» тощо.

Організація навчання та курсів підвищення кваліфікації— ця форма діяльності властива організаціям, у статутах яких зазначе­но як мету — поширення певних знань серед населення всіх країн. Наприклад, Віденський інститут розвитку і Міжнародна асоціація економічних наук здійснюють навчальні програми, а Міжнародний кооперативний альянс організовує навчальні поїздки кооператорів для ознайомлення з розвитком кооперації в інших країнах.


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  3. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  4. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  5. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  6. VІ. План та організаційна структура заняття
  7. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  8. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  9. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  10. Автоматизація метрологічної діяльності
  11. Автоматизовані форми та системи обліку.
  12. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.




Переглядів: 1697

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність і види міжнародних неурядових організацій | Економічна і Соціальна Рада (ЕКОСОР).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.05 сек.