Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лідерство і менеджмент у туристичних господарчих організаціях

Проблема лідерства вже висвітлювалась в лекції "Туристична група", де це явище розглядалось у парі з феноменом керівництва, що обумовлювалось переважно особистісними комунікаціями, невизначеністю структури групи.

Однак у туристичних господарчих організаціях, де явище лідерства також має місце, розглядається воно переважно в парі з феноменом менеджменту. А саме поняття керівництва в господарчій туристичній організації за своїми характеристиками вживається в сенсі, близькому саме до менеджменту.

Лідерство визначається ним як процес, за допомогою якого людина здатна впливати на поведінку інших людей у потрібному для неї напрямку.

Найбільш актуальним для індустрії гостинності Уокер вважає таке визначення: лідерство - це процес, завдяки якому люди з ідеями здатні задавати бажаний напрям діяльності інших людей. Отже, лідери знають, чого вони хочуть і чому вони цього хочуть. Вони спроможні передати це іншим і досягти їх співробітництва і підтримки.

На відміну від лідерства, менеджмент містить у собі прогнозування, планування, організацію, мотивацію й контроль за діяльністю туристичної організації для досягнення поставлених цілей. Менеджмент установлює напрямок, у якому має розвиватися туристична організація. Дослідницька робота, на підставі якої вибирається цей напрямок, може бути проведена фахівцями самого підприємства або запрошеними консультантами. Менеджери одержують потрібні ресурси для виконання завдань і простежують всі стадії роботи до самого завер¬шення, здійснюючи нагляд і контроль.

Лідер сфокусований на стилі й ідеях, тоді як менеджер - на методі й процесі. Лідер - вождь, і він прагне не до акуратності й порядку, а до руху. Він прагне вести людей, а не управляти ними. Лідерство починається там, де закінчується менеджмент, де система заохочень і покарань, обліку й контролю поступається мужності переконань, яскравій індивідуальності й новаторству.

Водночас у ефективних лідерів та досвідчених менеджерів є один спільний спосіб досягнення успіху туристичною організацією. Це - мистецтво спілкування з підлеглими.

Якщо Ви бажаєте стати лідером, а не просто менеджером, дотримуйтесь таких рекомендацій:

1. Будь рішучим: менеджерові доводиться приймати сотні рішень на день. Ти начальник, тому приймай такі рішення, які найкраще відповідають твоїм цілям і не суперечать твоїй етиці. А потім обнародуй свої рішення.

2. Будь обов'язковим: ніколи не обіцяй того, чого не зможеш зробити, ніколи не сій обманливих надій. Розбиті надії службовця - тріщина в репутації боса.

3. Бери у свою команду кращих: начальника роблять його підлеглі, і якщо ти хочеш бути гарним начальником, оточуй себе гарними фахівцями, на думку яких ти завжди зможеш покластися. Не квапся скорочувати кількість вакансій: вивчай анкети, проводь співбесіди, відсівай навіть кваліфікованих працівників, які не мають необхідних особистіших якостей.

4. Вселяй у підлеглих упевненість: дай їм можливість проявити себе в роботі, відчути свою незамінність. Чим вище їхня самоповага, тим краще вони працюють.

5. Допомагай людям рости. Більшість працівників хочуть підвищувати кваліфікацію, і гарний начальник повинен надавати їм цю можливість. Але після того як компанія витратить час і засоби на навчання працівника, його можуть переманити конкуренти. Щоб цього не відбувалося, треба забезпечувати гарним працівникам постійне просування по службових сходинах усередині фірми.

6. Заручайся підтримкою. Індустрія гостинності змінюється кожний божий день - від типів пропонованих послуг до способів їхньої пропозиції. І залежно від того, наскільки вміло нововведення вбудовуються у сформовану систему, службовці можуть пручатися їм або підтримувати. Тому перш ніж вносити які-небудь зміни, здатні зачепити інтереси твоїх підлеглих, завжди намагайся заручатися підтримкою твоїх підлеглих.

7. Не будь всезнайком: начальник, який боїться зізнатися, що чогось не знає, та вважає, що в нього є відповіді на всі питання, не має ніяких шансів високо піднятися по службових сходинах.

8. Не лізь напролом: спочатку люди можуть із переляку виконати всі твої вимоги, але коли такі наскоки стають регулярними, страх змінюється роздратуванням. Якщо хочеш, щоб люди підкорялися твоїм наказам з доброї волі, створи в них мотивацію до дії на їхніх умовах, а не на твоїх. Все це значить, що треба виявляти чуйність, спілкуючись із підлеглими.

9. Не грайся в політику. Деякі менеджери закладають своє майбутнє, щоб добре виглядати зараз. Знати потрібних людей і вміти домогтися від них підтримки - це гарний спосіб забезпечити майбутнє, але в якийсь момент можна переграти й поставити під загрозу і свою кар'єру, і престиж компанії.

10. Не розстрілюй гінця з поганими новинами - цим не зміниш новини на гарні. Розстріляти гінця можна й не кулями, а просто обвинуваченнями на зборах усього колективу в тім, що він протистоїть прогресу та взагалі нечесна людина.

Отже, закономірність ефективного менеджера в туристичній організації та сама, що й ефективного керівництва в туристичній групі: для цього і менеджер, і керівник мають стати лідерами відповідних соціальних спільнот.

 


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  3. Автоматизація туристичних послуг
  4. Адміністративний менеджмент
  5. Активи як об’єкт фінансового менеджменту
  6. Аналіз зарубіжних концепцій менеджменту
  7. Аналіз фінансових результатів діяльності туристичних підприємств
  8. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ТУРИСТИЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ
  9. Базові засади менеджменту
  10. Безпека в туристичних походах
  11. БУДІВНИЦТВО В ПЕРСПЕКТИВІ ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
  12. Вибір оптимального розкладу (режиму) роботи в наукових організаціях.




Переглядів: 904

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типологія туристичних господарчих організацій | Соціально-групові характеристики туристичних груп

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.