Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття проекту та сутність управління проектами.

 

Незважаючи на те, що поняття «проект» поєднує різні види діяльності, воно характеризується:

1) спрямованість на досягнення конкретних цілей;

2) координування різних взаємозалежних дій;

3) обмеженість за часом і по ресурсах.

 

Проектце задум (завдання, проблема) та необхідні засоби його реалізації із метою досягнення бажаного економічного, технічного, технологічного чи організаційного результату.

 

Основні елементи проекту:

1) задум

2) засоби для реалізації

3) результати

Проект – цілеспрямоване, заздалегідь пророблене і заплановане створення або модернізація фізичних об'єктів технологічних процесів, що відповідають технічної й організаційної документації, ресурсами, а також методами управлінських рішень.

Основу концепції проекту складає погляд на проект як на процес зміни вихідного стану будь-якої системи за запланованими правилами і тимчасовими обмеженнями.

 

Управління проектамице процес управління командою, ресурсами проекту за допомогою спеціальних методів та прийомів з метою ус­пішного досягнення поставленої мети.

 

Керування проектом– методологія організації, планування координації керівництва ресурсами протягом усього життєвого циклу проекту, спрямована на ефективне досягнення його мети шляхом застосування сучасних методів техніки і технології керування.

На сьогодні управління проектами — це визнана у всьому світі ме­тодологія вирішення організаційно-технічних проблем, це філософія ке­рівництва проектами. Умови ринку стають більш вибагливими, підвищу­ються темпи змін, що відбуваються.

Причини відокремлення управління проектами виокремилось у самостійну галузь менеджменту:

1. Підвищуються темпи змін у промисловості,тому управ­ління проектами — це один із шляхів досягнення успіху у зма­ганні зі змінами. Традиційні організаційні форми виправдовують себе у стабільному середовищі з незмінними функціями або за­дачами, де значними є повторюваність і стабільність. 90-ті роки характеризуються інтенсивністю змін (як національних, так і ін­тернаціональних), це підвищує конкуренцію і вимоги до органі­зацій скоріше реагувати на зміни потреб ринку. Тому перевага віддається гнучким стратегіям, організаційним структурам і куль­турам, що забезпечують швидке реагування на зміни. Відповіда­ти цим вимогам допомагає перехід від традиційних оргструктур до гнучких, орієнтованих на проекти, структур.

2. Умови ринку стають більш вибагливими, проекти —
масштабнішими і такими, що потребують більшого профе­сіоналізму в управлінні.Клієнти висувають більш високі ви­моги, очікування, фінансовий та ринковий пресинг потребує якнайшвидшого завершення проекту із запланованими витра­тами. Застосовуються складні системи планування і контролю. Важливого значення набувають проблеми людських стосунків, як-от лідерство, мотивація, створення команди, управління конфліктами.

3. Дуже часто діяльність менеджерів пов'язана з виконанням проектів, проте управління проектами відрізняється від іншої управлінської діяльності,вимагаючи спеціальних умінь, інст­рументів, організаційної структури тощо.

4. Поглиблюються проблеми інтеграції як різних компа­ній, так і різних видів діяльності у ході виконанняпроектів. Проектний менеджмент упроваджує форми і методи, які дозво­ляють справлятися з цими інтеграційними процесами.

 

Процессная концепція керування проектами припускає розгляд керування як процесів, з яких воно складається і їхнього взаємозв'язку.

Учасниками управління проектами є юридичні чи фізичні особи, які зобов'язані виконати деякі дії, передбачені проектом, та інтереси яких будуть задіяні при реалізації проекту. До числа учасників можуть входити інвестори, банки, підрядчики, постачальники обладнання, гур­тові покупці продукції, лізингодавці та інші фізичні чи юридичні особи.

 

Базові схеми керування проектами


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. ERP і управління можливостями бізнесу
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  6. Oracle Управління преміальними
  7. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  8. VII. Етап проектування
  9. VII. Етап проектування
  10. А. Видання прав актів управління
  11. А/. Поняття про судовий процес.
  12. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.




Переглядів: 2121

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Предмет та завдання курсу. | Система розширеного керування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.