Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Уніфікована система первинної документації, поняття, склад і вимоги.

Облік – це інформаційна система, в якій первинна розрізнена інформація про господарські процеси перетворюється в інформаційні дані (сутності), необхідні для управління господарством, раціонального використання матеріальних і трудових ресурсів, для інших цілей, зумовлених завданнями підприємницької діяльності.

Тобто бухгалтерський облік передбачає ведення систематичних записів про госпо дарство та узагальнення їх у вартісному вимірнику, шляхом суцільного, безперер вного і документального запису всіх господарських операцій про майно, капітал, зобов’язання та результати.

Порядок і техніка формування в бухгалтерському обліку виглядає так:


Таким чином , бухгалтер надає інформацію, яка допомогає не лише власнику у будь-який час побачити стан справ підприємства: прибуткове воно чи збиткове, погіршується його діяльність чи покращується, по яких операціях виникають прибутки, а які приносять збитки, а також надає інформацію іншим користувачам обліку.

«Бухгалтер, - писав П. Гранэ’є , - працює для того, хто прийде після нього, тобто для адміністрації, яка буде використовувати, аналізувати його дані.

Німецьке слово «бухгалтерія»(походить від нім. слова buch furn) в дослівному перекладі (слово бухгалтерія) означає книговедення, а в перекладі за змістом означає рахівництво.

Але облік – це не просто запис майна, це реєстраціяподій, які відбуваються з активами господарського суб’єкта . Просто обчислювати – це займатися арифмети кою, а вести бухгалтерський облік – це нараховувати і сплачувати.

Вся необхідна бухгалтерська інформація для різних користувачів відображується у документах, які називаються бухгалтерськими звітами.

Бухгалтерський облік є частиною загальної інформаційної системи, яка перетво рює первинні дані зафіксовані в документах на продукт для управління. При цьому введення поточних облікових записів забезпечує:

1.Інформацію, яка може бути використана при підготовці наступного річного пла ну;

2.Відповідною інформацією для щоденного управлінського контролю бізнесу;

3.Інформація для підготовки щорічної звітності і визначення доходів.

 

Облік формується тим середовищем, у якому він функціонує. Система обліку в кожній країні розвивалась у відповідь на місцеві вимоги облікової інформації. На тип системи обліку певної країни впливають п’ять важливих чинників :

1. взаємозв’язок між фірмою та інвесторами капіталу;

2. політичні та економічні зв’язки з іншими країнами;

3. рівень інфляції;

4. рівень розвитку країни ;

5. панівна культура країни.

Бухгалтерський облік як система представляє собою сукупність елементів певно го змісту і форми, які пов’язані між собою та об’єднані регулярною взаємодією. Це система інформації про стан та рух ресурсів підприємства, про характер і результати господарської діяльності, що відображає і узагальнює господарські операції в єдино му грошовому вимірнику.

Облік можна охарактеризувати як систему, оскільки він має знаки, властиві системі- наявність зв`язків (в тому числі зворотних), поділ на частини, наявність структури (упорядкованих елементів), цілеспрямованість, збереження певної стійкості в заданих межах під впливом зовнішніх факторів та багатоаспектність.

Розглядаючи бухгалтерський облік як систему, слід виходити з того, що на конк ретному підприємстві він здійснюється за допомогою засобів праці (обчислювальні та організаційної техніки ) і праці бухгалтерії, які зайняті обробкою специфічних пред метів праці (бухгалтерських документів) з метою одержання проміжної та ви-

хідної результативної інформації.

Бухгалтерський облік є великою системою, тобто системою, яку не можна в повному обсязі досліджувати з позиції одного спостерігача в часі та просторі. Система бухгалтерського обліку є підсистемою більш складної системи, а саме- системи управління. Бухгалтерський облік- це інформаційна система, оскільки основним завдання бухгалтерського обліку є збирання, обробка та надання інформації. Крім того, це документальна система, адже бухгалтерський облік не може функціонувати без документів. Таким чином бухгалтерський облік є великою та складною інформаційно-документальною підсистемою системи управління. Система бухгалтерського обліку в державі залежить від багатьох чинників, під впливом яких вона формується. Бухгалтерський облік є складною трирівневою системою. Перший рівень- методичний, другий-технічний(рівень форми обліку), третій-організаційний.

Для системи бухгалтерського обліку характерна не лише наявність зв`язків і відносин між елементами, що її утворюють, але й нерозривна єдність з середови щем, у взаємозв`язку з яким вона проявляє свою цілісність. Бухгалтерський облік може розглядатись як елемент системи більш високого порядку - господарської інформаційної системи, яка генерує та інтерпретує всю базу інформаційного пото ку, надану різними системами, для ефективного управління. В той же час систему бухгалтерського обліку можна розглядати як автономну, елементи якої можуть виступати в якості систем більш низького порядку. Будь-яка економічна система визначається метою, з якої вона формується, при цьому в систему включаються лише найбільш суттєві елементи з погляду досягнення поставленої мети.

Завданням облікової системи є визначення кінцевого результату діяльності су б`єкта господарювання в необхідні для управління терміни, забезпечення контролю за використанням ресурсів на рівні підприємства та центрів відповідальності. Бухгалтерський облік виступає з`єднуючою ланкою між виробничо-фінансовою діяльністю господарюючих суб`єктів і особам, що приймають рішення. Діючі прин ципи та правила організації обліку змінюються відповідно до потреб підприємств, організацій та інших суб`єктів господарювання. Вхідним пунктом системи є найпростіші елементи. Стосовно бухгалтерського обліку такими найпростішими елементами є факти господарської діяльності Саме вони є тією субстанцією, яка лежить в основі побудови системи бухгалтерського обліку.

Застосування комп’ютерів виносить значні зміни в організацію документування, тобто відображення документами. Ці зміни полягають з однієї сторони у вико рис танні електронних носіїв первинної інформації і електронних первинних документ тів, а з другої сторони у автоматичному складанні первинних документів.

Складання, оформлення та зберігання первинних документів, має ряд відмінностей.

При розгляді питання про комп’ютеризацію первинного обліку слід мати на увазі, що поняття документу в бухгалтерському обліку і в теорії автоматизованої обробки інформації відрізняються. В автоматизованій системі обліку первинний документ може складатись вручну, безпосередньо на місці здійснення операцій, без створення електронного первинного документу. Потім цей документ передається в бухгалтерію для перевірки і обробки, на підставі якого створюється бухгалтерська проводка і додається до масиву даних, тобто в журнал операцій електронної інформації. Паралельно цей документ в ручну реєструється в журналі реєстрацій первинних документів. До пер винних документів, що застосовуються в комп’ютер ному режимі встановлені такі ж вимоги, які і при ручному способі.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D-петля, що складається з 8–12 залишків, декілька з яких – дигідроуридинові.
  3. I. При підготовці до переговорів визначите склад делегації і її керівника.
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  6. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  7. II. За зміною ступенів окиснення елементів, які входять до складу реагуючих речовин
  8. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  9. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  10. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  11. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  12. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.




Переглядів: 1891

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Самостійна робота | Види бухгалтерського обліку.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.