Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Організаційно-правові форми господарювання як фактор впливу на організацію фінансів підприємств

Принципи організації фінансів підприємств

ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСІВ ПІДПРИЄМСТВ

 

 


 


 


11.2.3. Корпоративні підприємства, як суб’єкт господарювання та фінансових відносин

 
 


11.2.4. Організація фінансів підприємств: галузеві та техніко-економічні особливості

 


Галузь Техніко-економічні особливості та їх вплив на організацію фінансів
Сільське господарство Основними засобами виробництва є земля, багаторічні насадження, продуктивний та робочий скот. Природнокліматичні умови, біологічні особливості виробництва сільськогосподарської продукції, сезонність, високий ступінь ризику диктують необхідність фінансування фінансових резервів як у грошовій, так і у натуральній формі. Природні умови визначають природній цикл розвитку рослин й тварин та, як наслідок, кругообіг фінансових ресурсів, необхідність їх концентрації до певних періодів, що у свою чергу викликає необхідність залучення позикового капіталу. Значна частина виручки використовується у внутрішньому обороті та не приймає грошової форми. Для сільськогосподарських підприємств характерне формування та облік витрат за видами діяльності (рослинництво та тваринництво). Є свої особливості і у формуванні цінової політики.
Торгівля Підприємства сфери товарного обігу є ланкою, що пов’язує виробництво продукції та її споживання, сприяє завершенню кругообігу суспільного продукту у товарній формі і тим самим забезпечує його безперервність. Для торговельних підприємств є характерним швидкий оборот коштів, поступлення виручки (у роздрібній торгівлі) у готівковій формі. Специфіка торгівлі – поєднання операцій виробничого характеру (сортування, фасування, пакування, переробка та зберігання сільськогосподарських продуктів тощо) з операціями, пов’язаними зі зміною форм вартості, тобто безпосередньо з реалізацією продукції. Є свої особливості і у структурі оборотних засобів, значна частина яких авансована к товарні запаси. Особливості галузевої структури необоротних активів полягають у поєднанні власних та орендованих осн6овних засобів. Прибуток торговельних підприємств в значній мірі залежить від форми реалізації товарів, застосування торговельних націнок, а також від витрат обігу.
Будівництво Особливості фінансів будівельних організацій обумовлені взаємовідносинами між замовниками (інвесторами) та підрядниками, а також техніко-економічними особливостями будівельного виробництва. У складі основних засобів, як правило, значну питому вагу займають орендовані основні засоби. Для будівництва, у порівнянні з промисловістю, є характерним більш тривалий виробничий цикл, значна питома вага незавершеного виробництва у складі оборотних активів. Потреба у оборотних активах має більш значні коливання як по окремим об’єктам, так і по технологічним циклам, що впливає на структуру джерел їх фінансування. У оборотних активах відсутні кошти, вкладені у готову продукцію. Здійснення будівництва об’єктів у різних кліматичних та територіальних зонах визначають їх індивідуальну вартість та призводить до нерівномірного надходження виручки. Фінансування будівництва здійснюється у відповідності до проектно-кошторисної документації, на основі кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт. Порядок розрахунків за завершеними об’єктами визначає особливості у формуванні та плануванні прибутку (нормативний метод планування).
Транспорт Транспортні підприємства здійснюють свою фінансово-економічну діяльність на основі принципів поєднання державного регулювання та ринкових відносин. Готова продукція, яка підлягає реалізації на транспорті, - безпосередньо сам транспортний процес. таким чином, виробництво і реалізація продукції співпадають по часу, та кругообіг здійснюється у дві стадії замість трьох. Затрати суспільної праці, пов’язані з перевезенням продукції, збільшують її вартість на величину транспортних витрат, які окрім додаткової нової вартості містять додатковий продукт. На транспорті присутня значні питома вага основних виробничих фондів, відтворення яких потребує значних грошових коштів

 Читайте також:

 1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
 2. I визначення впливу окремих факторів
 3. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
 4. IV група- показники надійності підприємства
 5. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
 6. WEB - сайт підприємства в Інтернет
 7. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
 8. Абіотичні та біотичні фактори.
 9. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
 10. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
 11. Автоматизовані форми та системи обліку.
 12. Автопідприємства вантажних автомобілів
Переглядів: 580

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функції фінансів суб’єктів господарювання | Слайд 6

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.