Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Зброджування клостридіями субстратів, відмінних від глюкози

Рис. 6.17. Зброджування глюкози Clostridium butyricum та Clostridium acetobutyricum

Зброджування глюкози клостридіями

Катаболізм глюкози здійснюється гліколітичним шляхом. Водень, що утворюється у процесі дегідрування гліцеральдегідфосфату, переноситься на органічні кислоти або кетони, які утворюються з пірувату або ацетил-КоА. Типовим для клостри-дій процесом зброджування глюкози є бродіння, характерне для Clostridium butyricum ї Clostridium acetobutyricum (рис. 6.17).

Утворення бутирату починається з конденсації двох моле­кул ацетил-КоА і утворенням ацетоацетил-КоА, який потім від­новлюється до в-оксибутирил-КоА і бутирил-КоА. із ацетил-КоА за участю фосфотрансацетилази та ацетаткінази може утво­рюватись вільний ацетат, а також молекула АТФ. У міру утво­рення ацетату та бутирату і зумовленого накопиченням цих кислот підкислення середовища починають синтезуватись фер­менти, що каталізують утворення ацетону та бутанолу. Ацето-ацетил-КоА трансформується в ацетоацетат, декарбоксилюван-ня якого дає ацетон. За відновлення ацетону утворюється про-панол. Відновлення бутирил-КоА дає бутанол. У процесі зброд­жування глюкози клостридіями може також утворюватись і ета­нол (за відновлення ацетил-КоА). Молекулярний водень може виділятись із НАДН, одержаного дегідруванням гліцеральдегідфосфату та окисненням пірувату. Чим більше молекулярно­го водню буде одержано, тим менше потрібно синтезувати орга­нічних акцепторів водню (ацетоацетил-КоА).

Оскільки ацетон, 2-пропанол та бутанол є важливими орга­нічними розчинниками, бродіння, яке здійснюється клостридіями, має велике технічне значення.

Етанолта ацетат.Clostridium kluyveri здатна зброджува­ти суміш етанолу й ацетату до бутирату та молекулярного вод­ню (рис. 6.18). Ацетат є додатковим акцептором водню, він утво­рюється у процесі бродіння. АТФ синтезується тільки в ацетаткіназній реакції.

Рис. 6.18..Зброджування етанолу та ацетату Clostridium kluyveri

Глутамінова кислота.Зброджування глутамінової кисло­ти здійснюють бактерії Clostridium tetanomorphum. Це бродін­ня привернуло до себе увагу тим, що під час його дослідження була встановлена біохімічна функція вітаміну В12. У процесі зброд­жування глутамату утворюються бутират, ацетат, аміак, СО2 та молекулярний водень {рис. 6.19). Шлях катаболізму глутамату складається з ряду незвичних реакцій — утворення метиласпарагінової кислоти (за участю кофермента — похідного вітаміну В12). На наступній стадії — утворення метилфумарату — відбуваєть­ся дезамінування. Метилмалат розщеплюється на ацетат і піруват. Ацетат виділяється, а піруват перетворюється на СО2 та бутират, як показано на рис. 6.19.

Рис.6.19.. Зброджування глутамату Clostridium tetan.omorphum

Спряжене зброджування двох амінокислот (реакція Стікленда).Пептолітичні клостридії гідролізують білки і потім вико­ристовують амінокислоти. Більшість амінокислот зброджують­ся не окремо, а разом з якими-небудь іншими. Як встановив амери­канський учений Л.Г. Стік ленд (1934 p.), Clostridium sporogenes зброджує суміш аланіну та гліцину, але не може використовува­ти жодну з цих кислот окремо. Продуктами бродіння є ацетат, аміак і СО2. Аланін є донором водню, а гліцин — акцептором. Амінокислота-донор дезамінується і перетворюється на оксокислоту. Оксокислота в результаті окиснювального декарбоксилювання перетворюється на жирну кислоту. Цей етап спряжений з фосфорилюванням і являє собою реакцію, яка постачає енергію.


Читайте також:

  1. Вторинна маркетингова інформація – це інформація, зібрана й оброблена раніше самою фірмою чи іншими організаціями для цілей відмінних від мети досліджень.
  2. ЗАСТОСУВАННЯ ГЛЮКОЗИ
  3. Найважливіша функція печінки – підтримання сталого рівня глюкози у крові.
  4. ПОТРЕБИ В АТФ ДЛЯ УТВОРЕННЯ БАКТЕРІАЛЬНИХ КЛІТИН З ГЛЮКОЗИ
  5. Рівень глюкози 40 мг/дл або в 2 рази нижчий, ніж рівень глюкози сироватки
  6. Розщеплення глюкози через глюконат
  7. ШЛЯХИ КАТАБОЛІЗМУ ГЛЮКОЗИ ТА ІНШИХ ВУГЛЕВОДІВ




Переглядів: 1075

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика бактерій роду Clostridium | ЗБРОДЖУВАНІ ТА НЕЗБРОДЖУВАНІ ПРИРОДНІ СПОЛУКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.