Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Категорії систем для управління персоналом

Що повинне автоматизуватися

АВТОМАТИЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ

Лекція 13

План:

1. Що повинне автоматизуватися.

2. Категорії систем для управління персоналом.

3. Що дає автоматизація управління персоналом.

4. Необхідні функції HR-систем.

Головна задача управління персоналом полягає у визначенні кількісного і якісного складу працівників, необхідних для виконання поставлених цілей у встановлені терміни. Цю задачу щодня вирішує керівництво підприємства, а служба управління персоналом або відділ кадрів, співробітників яких з радянських часів називають кадровиками, повинні готувати рекомендації і представляти необхідну інформацію для ухвалення своєчасних і компетентних рішень. Важлива роль в оптимізації управління співробітниками підприємства належить автоматизованим системам управління персоналом, що одержав на Заході назва HR-систем (Human Resource Systems).

Задачі, які вирішуються відділом кадрів, можна розбити на дві великі групи. Перша група пов'язана з безпосередньою роботою з людьми, а друга - з інформацією про них. Щоб безпосередня робота з людьми була більш плідною і на неї залишалося більше часу у співробітників відділу кадрів, друга група задач повинна бути максимально автоматизована.

В першу чергу слід автоматизувати задачі підбору і найму, а також поточного обліку кадрів. До задачі підбору і найму кадрів відносяться аналіз резюме, співбесіда і відбір претендентів на вакантні робочі місця. В круг задач поточного кадрового управління входять облік персонального складу, переміщення персоналу, його навчання і перенавчання, просування по службі, трудова дисципліна, складання посадових інструкцій, формування звітності.

Крім того, вимагають автоматизації робота з штатним розкладом і планом підприємства, оперативний облік робочого часу і розрахунок зарплати, хоча це відноситься до компетенції інших підрозділів підприємства. Але дуже часто задача табелювання (обліку відпрацьованого часу) покладається на відділ кадрів.

З появою перших засобів автоматизації були розроблені і перші програми обліку і управління персоналом. Вони були реалізовані на різних апаратних платформах, починаючи від великих ЕОМ і закінчуючи ПК. Сучасні автоматизовані системи управління персоналом призначені для оптимізації роботи в першу чергу керівництва і персоналу кадрових служб підприємств і грають велику роль в підвищенні продуктивності їх праці. Існуючі в даний час на ринку автоматизовані системи управління персоналом по їх функціональній спрямованості можна розділити на наступні основні групи:

• багатофункціональні експертні системи, що дозволяють проводити профорієнтацію, відбір, атестацію співробітників підприємства;

• експертні системи для аналізу персоналу, виявлення тенденцій розвитку відділів і підприємства в цілому;

• програми розрахунку зарплати;

• комплексні системи управління персоналом, дозволяючі формувати і вести штатний розклад, берегти повну інформацію про співробітників, відображати рух кадрів усередині фірми, розраховувати зарплату.

За допомогою експертних систем зіставляються особові, професійні і психофізіологічні якості кандидата на заняття вакансії з аналогічними параметрами кращих фахівців підприємства. З формальної точки зору такі програми дозволяють достатньо ефективно відбирати перспективних фахівців. Ці системи не дозволяють автоматизувати повсякденні рутинні операції персоналу кадрових служб.

Комплексні системи управління персоналом використовуються для автоматизації кадрової роботи на будь-якому підприємстві. В першу чергу такі системи необхідні керівництву для отримання оперативної інформації з будь-якого питання, пов'язаного із структурою підприємства, штатним розкладом, вакансіями і інформацією про співробітників. Оперативно ухвалити правильне рішення зможе лише керівник, здатний швидко оцінити ситуацію, що склалася, на основі аналізу актуальної інформації про стан справ на підприємстві. Тому важливим чинником умов використання HR-систем є також можливість інтеграції системи кадрового обліку з системами бухгалтерського обліку і управління підприємством.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. ERP і управління можливостями бізнесу
  3. Gigabit Ethernet на витій парі категорії 5
  4. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  5. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  6. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  7. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  8. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  9. III етап. Системний підхід
  10. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  11. IV. Розподіл нервової системи
  12. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи




Переглядів: 700

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Метод комплексоутворення | Що дає автоматизація управління персоналом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.