Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Що дає автоматизація управління персоналом

Зараз важливість якісної роботи з персоналом зростає як ніколи. Так, наприклад, прийом на роботу некомпетентного співробітника або необгрунтований переведення службовця з однієї посади на іншу може привести до прямих фінансових втрат, не кажучи про непрямий збиток (погіршенні психологічного клімату), який виявляється не відразу і майже не піддається обліку.

Незаперечним фактом є те, що процес управління персоналом вимагає серйозної інформаційної підтримки. Справа ускладнюється тим, що все, пов'язане з відносинами між людьми, слабо піддається формалізації. Хоча для вітчизняних підприємств саме з цього починається впровадження комп'ютерних систем управління людськими ресурсами.

Використовуючи програмне забезпечення для управління персоналом, менеджери по кадрах скорочують до мінімуму рутинні операції і значно підвищують частку інтелектуальної праці в своїй роботі. Вони переходять на нові технології і методи роботи, абсолютно неможливі при «паперовому» діловодстві. За допомогою аналітичних звітів вони можуть виробляти рекомендації по переміщенню, підготовці і перепідготовці персоналу, по кадровому резерву, по прийому на роботу кандидатів і т.д.

Керівництво підприємства може не тільки оперативно одержувати від служби управління персоналом необхідну інформацію, але також мати нагоду безпосереднього доступу до бази даних зі своїми співробітниками. Це дозволяє конфіденційно готувати і проводити деякі кадрові рішення, діставати оперативний доступ до особистих справ співробітників і іншої інформації. Крім того, оперативне отримання аналітичної звітності по персоналу полегшує ухвалення правильних управлінських рішень.

Прийнято вважати, що ефект від впровадження систем управління персоналом спостерігається при чисельності персоналу підприємства більше 100 чоловік, а при чисельності до 100 ефективність облікових задач має місце лише при великій текучості кадрів. Відчутний ефект спостерігається при автоматизації управління персоналом, чисельність якого перевищує більше 1000 чоловік. Впровадження автоматизованих систем управління персоналом дозволить підприємству одержати організаційні, економічні і соціальні ефекти.

Організаційні ефекти дозволяють:

• скоротити час прийняття рішень на всіх рівнях управління підприємством;

• підвищити якість кадрових рішень;

• оперативно готувати різні звітні документи.

Економічні ефекти дозволяють:

• понизити витрати на управління персоналом;

• підвищити продуктивність праці персоналу;

• оптимально використовувати професійні якості конкретного співробітника підприємства. Соціальний ефект полягає в:

• персональному обліку пенсійних накопичень співробітників підприємства;

• веденні повної індивідуальної трудової історії персоналу підприємства;

• підготовці керівного резерву і просуванні по службі найперспективніших співробітників підприємства.

В цілому, автоматизація процесів управління персоналом приводить до збільшення загальної культури роботи із співробітниками підприємства і збільшенню достовірності даних і оперативності їх обробки.


Читайте також:

 1. ERP і управління можливостями бізнесу
 2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
 3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
 4. Oracle Управління преміальними
 5. А. Видання прав актів управління
 6. Автоматизація банківської діяльності в Україні
 7. Автоматизація вводу
 8. Автоматизація виробництва
 9. Автоматизація виробничих процесів
 10. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
 11. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
 12. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Категорії систем для управління персоналом | Пізнання – це процес особливої взаємодії між суб’єктом (людиною) і об’єктом (певною частиною світу), основним результатом якого є знання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.