Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Робота з шаблонами

Шаблон містить інформацію про параметри настройки креслення. Наприклад, розміри робочого поля (тобто, ліміти креслення), одиниці вимірювання (десяткові, архітектурні…), крок допоміжної сітки, крок сітки прив’язки курсору тощо.

Іноді в шаблонах зберігаються не лише параметри настройки креслення, але й стандартні графічні чи текстові фрагменти – наприклад, рамка формату та основний напис.

При потребі можна створити власний шаблон (чи модифікувати існуючий шаблон), використавши існуючий файл в якості прототипу. Для цього потрібно створити креслення з необхідними параметрами та графічними зображеннями і зберегти його під новим ім’ям у форматі шаблону (з розширенням dwt).

Відмова від використання шаблонів призводить до того, що доводиться заново задавати параметри робочого середовища для кожного нового креслення.

Використання існуючого файлу як прототипа

Існуючий файл креслення на будь-якій стадії готовності можна використати як прототип для створення інших аналогічних креслень. Наприклад, ви побудували план квартири (контури стін). Його можна використати як прототип для створення наступних креслень проекту цієї ж квартири (електропостачення, водопостачання тощо), щоб не повторювати побудову контурів стін заново.

Щоб мати можливість використовувати існуюче креслення в якості прототипу, його потрібно відкрити в AutoCAD та зберегти під новим ім’ям, давши команду: Файл-Сохранить как.

Панелі інструментів

Клацнувши правою кнопкою миші на будь-якій інформаційній стрічці будь-якої вкладки можна вибирати або приховувати ті чи інші панелі інструментів.

Командна стрічка

Дати команду системі можна, просто надрукувавши її текст у командній стрічці за допомогою клавіатури.

Усі команди мають назву, що складається з одного слова. Вони повністю дублюють назви відповідних пунктів меню чи піктограми панелей інструментів, тобто будь-яку команду AutoCAD можна виконати, надрукувавши її ім’я в командній стрічці.

Таким способом вводу команд користуються ті, хто давно працює з AutoCAD, ще з DOS - версії програми. Проте більшість користувачів комбінує звернення до засобів графічного інтерфейсу з клавіатурним введенням команд.

Першим етапом використання більшості команд є вибір уточнюючих опцій. За допомогою командної стрічки це робиться досить просто:

· кожна опція в списку, який AutoCAD виводить в командній стрічці, має одну прописну літеру. Її і потрібно ввести для вибору потрібної вам опції.

· одна з опцій – остання в списку (її ім’я взяте в кутові дужки) – є опцією, яку AutoCAD пропонує за замовчуванням. Якщо вона підходить, слід просто натиснути <Enter> чи ввести необхідне значення параметра та натиснути <Enter>.

Після вибору опції може з’явитись новий список опцій або система запропонує вказати точку на кресленні чи вибрати об’єкт креслення.

Текст, надрукований у командній стрічці, можна відредагувати. Для цього використовують клавіші управління курсором та редагування тексту.

У разі потреби можна переглянути список уже виконаних команд, і повторити їх виконання без повторного введення. Щоб повторити останню команду, натисніть клавіші <↑> та <Enter>.

Натиснувши клавішу <F2>, можна відкрити текстове вікно AutoCAD та переглянути в ньому список останніх виконаних команд. Будь-яку команду з цього вікна можна виконати повторно: скопіювати її ім’я в командну стрічку та натиснути <Enter>.

Технологія роботи з командами AutoCAD: показати демонстрацію креслення технології роботи з командами системи

Щоб полегшити маніпуляції з командами в командній стрічці, в систему включено чимало засобів прискореного виклику таких опцій, як повторення чи відміна команди. Деякі команди можна використовувати в процесі виконання інших команд, тобто ще до остаточного їх завершення.

Повторення команд. Найпростіший спосіб повторити щойно виконану команду – натиснути <Enter> у відповідь на запрошення в командній стрічці (Команда:). Після цього в ній з’явиться попередня команда. Такий самий ефект буде, якщо у відповідь на запрошення клацнути правою кнопкою мишки.

Якщо ж ви збираєтесь багато разів підряд виконувати одну й ту ж команду (наприклад, будувати багато однотипних елементів), тоді слід надрукувати команду МНОГОРАЗ, потім – пробіл, потім – команду, яку збираєтесь повторювати. Після завершення виконання команда буде запускатись знову до тих пір, поки не натиснете <ESC>.

Відмова від виконання команди. Натиснувши <ESC>, можна відмовитись від виконання поточної команди на будь-якій стадії діалога. Після цього в командній стрічці знову з’явиться запрошення (Команда:).

Відміна вже виконаної команди. Як і більшість додатків Windows, AutoCAD має засоби скасування та відновлення результатів виконання останньої команди. Як правило, ці операції виконуються за допомогою спеціальних піктограм “Отменить” та “Повторить” на стандартній панелі інструментів.

У наборі команд AutoCAD є команда “О”. Вона скасовує лише останню виконану команду.

Відновлення помилково скасованих команд. Команда ВЕРНИ відновлює усі скасування, виконані командою “О”. Команду ВЕРНИ потрібно вводити відразу після виконання команди відміни.

Команда ОЙ – одна з модифікацій команди відміни. Вона діє лише по відношенню до останньої команди стирання графічного об’єкта, причому між командою стирання та командою ОЙ може бути як завгодно багато проміжних. Ця команда поверне останній стертий графічний об’єкт на екран незалежно від його складності.

Виконання однієї команди під час обробки іншої. Деякі команди AutoCAD можна викликати під час обробки інших команд. Такі команди називаються прозорими. Виконання головної команди продовжується відразу після завершення виконання прозорої команди.

Ознакою прозорої команди є символ апострофа перед її ім’ям. Запрошення (список опцій) для прозорої команди починається з подвійної кутової дужки (>>). Це допомагає відрізнити в тексті діалогу фрагмент, що відноситься до прозорої команди.

Більшість прозорих команд управляють режимом представлення креслення на екрані і до них іноді доводиться звертатись під час виконання команди побудови, коли для її завершення потрібно створити комфортнішу обстановку, наприклад, змінити масштаб зображення.

Система оперативної довідки

AutoCAD містить комплект документації: електронні довідкові засоби, мультимедійні засоби навчання і друковані посібники. Оскільки програма має дуже велику кількість різноманітних команд та функцій, користувачу часто доводиться звертатись за допомогою до системи оперативної довідки.

Для перегляду документації по AutoCAD в електронному вигляді, потрібно дати команду: Помощь-Содержание. Відкриється діалогове вікно “Справочная система: Помощь по AutoCAD”. Двічі клацнувши на пункті, який вас зацікавив, отримаєте доступ до його вмісту. Кожний документ (пункт) має свій лист зі змістом, на якому вибираються шукані розділ та пункт. Читаючи пункт, користувач може звертатися до інших фрагментів, що несуть споріднену інформацію; для цього потрібно клацнути мишкою на відповідному підкресленому слові.

Найпростіше отримати довідку про команду, натиснувши клавішу <F1> відразу після вводу тим чи іншим способом її імені в командну стрічку. Відкриється вікно, в якому буде виведено інформацію про команду.

Відео_уроки\3-4\Інтерфейс AutoCAD_2010.avi

Запитання для самоперевірки

1.

Тестування з теми. НЕ ЗКІНЧЕНО!!!

Тестування за темами\OSAPR_3-4_Б.docx


 

Тема заняття: Загальні відомості про САПР. Основні терміни та визначення. Позитивні якості САПР. Впровадження САПР. Математичне забезпечення САПР. Інформаційне забезпечення САПР.

Вид заняття:Лекція № 1.

Мета заняття: Надати студентам загальні відомості про САПР; ознайомити студентів з основними термінами та визначеннями, розглянути позитивні якості САПР, структуру САПР, стадії створення САПР та впровадження САПР. Дати коротку характеристику базовим продуктам лідируючих фірм-виробників програмного забезпечення в області САПР.

Учбова: Ввести поняття САПР, поширити знання студентів про базові продукти лідируючих фірм-виробників програмного забезпечення в галузі САПР

Виховна: сприяти формуванню в студентів наукового світогляду, здатності самостійно виконувати завдання, розвивати вміння слухати, узагальнювати отримані знання, проектуючи їх на практичний зміст.


Читайте також:

 1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
 2. IV. Практична робота.
 3. VI. Домашня робота.
 4. VI. Практична робота .
 5. VI. Практична робота .
 6. VI. Практична робота.
 7. VI. Практична робота.
 8. VI. Практична робота.
 9. VI. Практична робота.
 10. VI. Практична робота.
 11. VI. Практична робота.
 12. VI. Практична робота.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Створення креслень | Мета заняття

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.