Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методи визначення потреби в оборотних засобах.

 

Для нормування використовують три методи:

1. Метод прямого розрахунку.

2. Статистично-аналітичний метод.

3. Метод коефіцієнтів.

Найбільш точним є метод прямого розрахунку, який полягає у визначенні нормативів по кожному елементу оборотних засобів, виходячи з норм на окремі види матеріальних ресурсів з урахуванням особливостей технології і організації виробництва, конкретних умов постачання і т.п.

Так, норматив оборотних засобів по матеріальних витратах розраховується цим методом для кожного виду матеріалів у такій послідовності:

1. Попередньо визначається норма оборотних засобів у днях·

Пд =3тр+3пот+3стр+3підг,

де Зтр - транспортний запас - це запас матеріалів, необхідний для забезпечення роботи підприємства на час перебування матеріалів у дорозі від постачальника до споживача; Зпот - поточний запас — запас, необхідний для забезпечення виробництва між двома черговими поставками; Зстр - страховий запас - це запас, який необхідний у випадку затримки чергової партії матеріалів (залежить від надійності постачальника). Величина страхового запасу, як правило, не повинна перевищувати половини поточного запасу; Зпідг - підготовчий запас — утворюється у зв'язку з необхідністю складської обробки і підготовки до відправлення у виробництво матеріалів, що надійшли.

2. Визначається норма оборотних засобів у процентах:

и - норма оборотних засобів у процентах; т - питома вага витрат матеріалів даного виду в річному обсязі випуску продукції, %; 360 - середня кількість днів у році.

3. Визначається норматив за формулами:

Qт - річний обсяг випуску товарної продукціїу грошовому виразі, грн., або

РМ- одноденні витрати матеріалів даного виду, грн.;

Пд — норма запасу, в днях.

Норматив оборотних засобів у незавершеному виробництві (Ннв) залежить від обсягу випуску продукції, що виробляється, собівартості окремих її видів та тривалості виробничого циклу. При цьому має бути враховане співвідношення собівартості незавершеного виробництва і собівартості готової продукції, яке називають коефіцієнтом наростання витрат.

Норматив оборотних засобів визначається за формулою:

де Qт - річний обсяг випуску товарної продукції, грн.; Тц -тривалість виробничого циклу у днях; Тп - тривалість планового періоду у днях; Ссд - середньодобові витрати на випуск

продукції, грн.; Ст - собівартість товарної продукції, грн..; kнв -коефіцієнт наростання витрат.

Норматив оборотних засобів у залишках готової продукції визначається як добуток вартості одноденного випуску готових виробів на норму їхнього запасу у днях. У свою чергу, норма запасу складається з кількості днів, необхідних для підготовки продукції до реалізації (продажу), тобто її комплектування, пакування та відвантаження споживачам, а також оформлення і здавання в банк платіжних документів.

Норматив оборотних засобів у малоцінних і швидкозношуваних предметах залежить від розміру їх запасу, чисельності персоналу, кількості робочих місць.

Норматив оборотних засобів у запасних частинах визначається виходячи з кошторисів витрат на обслуговування та ремонти устаткування за попередні періоди, віднесених на одиницю залишкової вартості основних фондів або ремонтну одиницю і скоректованих на зміну умов виробництва у плановому періоді.

Норматив оборотних засобів у витратах майбутніх періодів розраховується виходячи із залишку цих коштів на початок періоду з врахуванням величини наступного їх погашення за рахунок собівартості продукції.

Сукупний норматив оборотних засобів на розрахунковий (плановий) період є не що інше, як загальна сума нормативів, обчислених за окремими елементами оборотних засобів.

Статистично-аналітичний метод передбачає, що для розрахунку нормативів беруться середні фактичні залишки оборотних засобів за останні 2-3 роки.

Метод коефіцієнтів полягає в збільшенні або зменшенні нормативів чинних оборотних засобів залежно від змін обсягу виробництва та інших факторів за допомогою поправочних коефіцієнтів.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. Ocнoвнi визначення здоров'я
  5. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  6. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  7. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  8. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  9. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  10. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  11. Адміністративні методи управління
  12. Адміністративні, економічні й інституційні методи.




Переглядів: 1093

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кругообіг оборотних засобів | Шляхи підвищення ефективності використання оборотних засобів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.