Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Українські землі у складі Чехословаччини.

Українські землі у складі Румунії.

До Румунії входили частина Буковини та Бессарабії, де проживало біля 800.000 українців, а режим тут був найгірший. У промисловості румуни просто демонтували та вивозили до себе українські підприємства (вивезли біля 90% підприємств і безробіття сягнуло тут 80%), українці покидали рідні місця і виїжджали за кордон у пошуках роботи. У сільському господарстві земельні наділи селян скоротились у 3 рази, оренда і податки виросли у 3 рази, 80% селян були безземельними та малоземельними. Українські землі роздавались румунським військовим, яким дозволялось розташовувати тут свої підрозділи – селяни їх утримували, а також вони придушували повстання (наприклад Татарбунарське у 1924 – танки, літаки, гармати). Представники румунського уряду, виступаючи у себе на засіданнях, заявляли, що не треба говорити про рятування української нації, а про врятування українців як фізичного виду, бо вони просто вимирають від голоду та хвороб. Румуни закрили українські школи та вузи, церкви та культурні заклади, заборонена мова і віра, будь-які партії та рухи. З 1933 у Румунії набирають оберти фашистські організації («Залізна гвардія»,»Істинний румун»,»Залізна колона» та інші) – їх бази розміщені на українській території і починається просто фізичне винищення українців під час їх «військових тренувань». Політичні сили : Комуністична партія Буковини (1918- С.Канюк, В.Гаврилюк, Ф.Стасюк); Українська національна партія (1927 – В.Залозецький); революційно-національний табір ( спортивно-молодіжні організації «Залізняк»,»Мазепа», «Українці і українки», студентські організації – О.Зибачинський, І.Григорович, Д.Квітковський). Гуртували сили, проводили агітацію та терор, збирали гроші.

Закарпаття до Чехословаччини увійшло у жовтні 1918 року на основі широкої автономії (при посередництві американського президента Вільсона та Американської Народної Ради карпатських русинів – лідер Жаткович). Президент Чехословаччини Масарик обіцяв їм вигідні кордони, автономію і широкі права. Причинами такого відношення було те, що в економічному плані територія знаходилась на рівні середини ХУІІІ ст. (відставала від чехів на 200 років) – маючи 5% території і 10% населення держави, Закарпаття мало всього 0,07% промисловості (у 136 разів менше ніж у Чехії). 90% селян були безземельними, податки у 3 рази вищими ніж у чехів, краща земля захоплювалась чехами і німцями; промисловості практично нема, 80% робітників безробітні, величезна міграція людей за кордон у пошуках роботи. Але у політичному житті українці мали понад 30 партій, свої школи і вузи, церкви і культурні заклади, організації і клуби; користувались своєю мовою, широко діяли «Просвіти».

 


Читайте також:

  1. III. Українські ліберальні партії.
  2. Адміністративний поділ, площа і населення українських земель у складі Речі Посполитої в першій воловині ХVІІ ст.
  3. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
  4. Антоніми в українській мові
  5. Асиміляції приголосних в українській мові
  6. Багатозначність слів у сучасній українській мові
  7. Біосфера Землі, її характерні властивості
  8. Будова Землі
  9. Величина доходу від використання праці, землі й капіталу визначається величиною їхнього граничного внеску у виробництво певних товарів чи послуг.
  10. Види складів адміністративних правопорушень
  11. Визначення основних параметрів складів
  12. Вимова голосних звуків в українській мові




Переглядів: 662

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Питання 18 Західноукраїнські землі у складі Польщі 20-30-і рр.. ХХ ст.. | Велика Вітчизняна війна СРСР.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.