МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Поради Генрі ФордаМова може бути простою як телеграма, а може бути складною та витонченою. Маємо пам’ятати, що публіка бажає, аби оратор висловлювався тією ж мовою, якою він говорить зазвичай в бесіді. Ось, що важливо – звичайний тон з долею пафосу! Секрет гарного виступу Публічний виступ – це дуже простий і разом з тим складний процес. В ньому дуже багато обманливих послань та практичний викривлень. Що таке манера виступу?
Що робить посильний, коли доставляє посилку або телеграму? Невже просто жбурляє пакунок? Ні, йому потрібно переконатися в тому, що саме адресат отримав посилку, а не хтось інший. Випадок на курорті в Швейцарських Альпах. Виступи письменниці на тему «Майбутнє роману». Вона зізнавалась, що тему вибрала не сама і в решті решт, не знайшла нічого такого, що їй хотілось би сказати і зокрема виразити у власних думках на тему. Вона поспіхом накидала на папірець якийсь план і не звертаючи уваги на публіку кидала слова в пустоту. Можливо, вона просто не мала достатнього досвіду, оскільки її виступ був внутрішнім діалогом з самою собою. Вона не мала установки на комунікацію, їй було байдуже те, що хоче публіка. Промова має бути проникливою і такою, що йде від серця. Письменниця, про яку йдеться вище, могла з таким же успіхом виступити посеред пустелі.
Ви можете піти до бібліотеки або розпочати пошук в Інтернеті і знайдете багато матеріалу з приводу мистецтва публічного виступу. Але, парадокс в тому, що досвід інших людей (часто живших дуже давно) не можна копіювати. Коли мова заходить про історичні приклади успішних ораторів, то робиться це лише для того, аби констатувати факт – успіх можливий. Не більше. Це те ж саме, що намагатися зробити модним даму сучасну, надягши на неї старомодний капелюшок.
Вище приведено приклад, свідком якого був Дейл Карнегі (виступ письменниці на курорті). Можна продовжити, адже в тій же залі, але пізніше виступав Олівер Лодж (видатний учений) на тему «Атоми та світи». Його виступ був цікавим та насиченим, оскільки оратору дуже хотілось поділитись своїми знаннями, досвідом та враженнями від роботи, якій він присвятив все своє життя. Врешті решт, він виголосив чудову промову, в якій була притягувальна сила. Висновок: якщо хочете бути почутим – говоріть лише про те, що вам добре відомо, про те, інформацію про що ви зібрали та досконало дослідили. Приклад з сьогодення: виступ пані Олени Бондаренко (депутат Верховної Ради України) на ефірі ток-шоу «Свобода Савіка Шустера) 27.01.12. Вона вміло керувала процесом, оскільки часто говорила про спірні речі і публіка дозволяла собі навіть деякі репліки з зали. Що робити? Для багатьох недосвідчених ораторів це проблема. Можна звернутись до ведучого з проханням навести лад в залі. Але навряд чи це буде пристойно… Що зробила Бондаренко? Вона сміливо звернулась до людини, яка дозволила собі реагувати з місця і сказала: «Я можу звільнити місце біля мікрофону для вас, якщо вам є що сказати.» далі була пауза. Потім вона сказала: «Я зачекаю.» і побачивши, що людина, яка хвилину назад викрикнула щось з зали знітилась, продовжила тему виступу.
Мої приклади. Крик під час семінарського заняття. Я зробив з агресивно налаштованого слухача партнера через те, що не став акцентувати увагу на прикрому прояві роздратування (природа якого мені залишилась невідома).
Моя позиція щодо більш вільного ставлення до процесу навчання в школі. Будь-які рамки непритаманні вільному виявленню зацікавленості з боку молодої люди шкідливі. І не лише тому, що часто заняття не відвідуються через завантаженість шкільну. Скоріше – зовсім не через це. А далі – по Форду. «Всі «форди» однакові, але немає двох однакових людей. Кожне нове життя – щось нове під Сонцем, подібного ніколи не було і навряд чи колись буде. Молода людина має сприймати себе саме так. Вона має знайти ту єдину іскру індивідуальності, яка відрізняє її від інших та роздмухати її зі всієї сили. Суспільство, школа можуть намагатися загасити таку іскру (їм стригти всіх під гребінку), але я говорю: не дайте іскрі потухнути. Вона ваш єдиний шанс на успіх!» (Генрі Форд, власник торгової марки «Форд», автомобільне виробництво). Цей вислів на 100% підходить до бажання навчитись публічно виступати. Ви – індивідуальні! Використовуйте це.
Найвідоміші у світі дебати проходили в штаті Іллінойс (США) в 1858 році між сенатором Стівеном А. Дугласом і Авраамом Лінкольном. Вони дуже різнились і зовні і по манері виступати. дуглас – світська людина, Лінкольн – фермер, який міг вийти на люди в одних носках. Дуглас рідко використовував образність мови. Лінкольн – часто використовував порівняння (аналогії) та приклади з життя. Саме це робило його більш зрозумілим та цікавим. Вони обидва були гарними ораторами, тому що їм вистачало розуму на те, аби залишатись самими собою.
Читайте також:
|
||||||||
|