Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок обмеження конст прав і свобод в Конституційній практиці ЗК.

Оскільки права і свободи реалізуються в суспільстві, що нерідко вимагає співробітництва людей, то ця обставина обумовлює неминучість певних обмежень прав і свобод. Обмеження диктуються перш за все необхідністю поваги таких же прав і свобод інших людей, а також необхідністю нормального функціонування суспільства і держави, так само як і будь-якого колективу. Однак будь-які обмеження припустимі в тому випадку і в тій мірі, в яких вони передбачені в конституціях.
Формули конституційних обмежень прав і свобод різноманітні. Є загальні застереження (генеральні клаузули). Так, німецький Основний закон встановлює в ст. 19 загальні правила реалізації обмежень проголошених у ньому прав і свобод:
«1. Оскільки згідно з цим Основному закону основне право може бути обмежено законом або на основі закону, такий закон повинен мати спільну дію, а не розповсюджуватися на окремий випадок. Крім того, закон повинен назвати основне право з зазначенням статті Основного закону.
2. Ні в якому разі не може порушуватися істотний зміст основного права ».
Звідси випливає, що німецький законодавець не має права встановлювати обмеження основних прав, а може лише в необхідних випадках конкретизувати конституційні обмеження.
Дещо по-іншому врегульовано це питання в ч. 3 ст. 31 Конституції Республіки Польща 1997 року: «Обмеження користування конституційними свободами і правами можуть встановлюватися тільки в законі і тільки в тому випадку, коли вони необхідні в демократичній державі для його безпеки або публічного порядку або для охорони навколишнього середовища, здоров'я та публічної моральності чи свобод прав інших осіб. Ці обмеження не можуть суперечити сутності свобод і прав ».
Польський законодавець, отже, може в принципі без спеціального конституційного дозволу обмежувати користування конституційними свободами і правами, але при цьому пов'язаний зазначеними в Конституції цілями обмежень.
Є й конкретні застереження, які стосуються окремих прав і свобод. Наприклад, ч. 1 ст. 33 Конституції Болгарії встановлює: «Житло недоторканне. Без згоди його мешканця ніхто не може входити до житла чи залишатися в ньому, крім випадків, прямо зазначених у законі ». Застереження, таким чином, уповноважує законодавця визначити випадки, в яких недоторканність житла може не дотримуватися.
Нарешті, слід зазначити, що конституції часто передбачають можливість тимчасового обмеження тих чи інших прав і свобод при надзвичайних обставинах (війна, стихійне лихо тощо).

Принципово важливою є можливість обмеження конституційних прав закону. Загальне положення тут в тому, що підвищеному захисту підлягають перш за все фундаментальні, основні права й свободи громадян. Їм повинен бути забезпечений повний і безумовний захист всією судовою системою - від загального аж до Верховного Суду. Однак без обмежень обійтись практично неможливо. Є один цивілізований спосіб - все це робиться за допомогою так званих органічних законів, тобто законів надзвичайно близьких до Конституції, що приймаються в особливому порядку і виконують особливі функції. Саме в таких законах можуть встановлюватись окремі обмеження прав і свобод громадян.


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  4. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  5. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  6. Алгоритм розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва нового та реконструкції діючих підприємств харчування.
  7. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  8. Аналіз конструкції рульового керування.
  9. Аналіз при двох обмеженнях
  10. Аналіз при наявності одного обмеження
  11. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  12. Анархізм заперечує державу і владу взагалі, велику приватну власність при допущенні дрібної, проголошує крайній індивідуалізм, нічим не обмежену свободу.




Переглядів: 879

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Європейський суд з прав людини в системі конст праві свобод людиниі громадянина в ЗК. | Судовий та позасудовий захист конст прав і свобод в ЗК.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.