Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Робота трансформатора

 

Трансформатор може працювати в режимах холостого ходу, активного та реактивного (ємнісного чи індуктивного) навантаження.

Режим холостого ходу трансформатора – це такий режим, при якому первинна обмотка підімкнена до джерела змінного струму, а вторинна – відключена від навантаження.

У первинній обмотці протікає змінний струм , названий струмом холостого ходу. Його величина складає 5…8 % від струму навантаження. Тому ак­тив­ні втрати в проводі обмотки (міді) малі і потужність, споживана в режимі холостого ходу, затрачується в основному на покриття втрат у осерді (сталі).

Через обмежену магнітну проникність феромагнітного матеріалу осердя не увесь магнітний потік, створений струмом, зосереджується в магнітопроводі. Частина його, який називають потоком розсіювання, проходить через осердя і товщу котушки і замикається у повітрі [3, 4].

Діючі значення ЕРС первинної і вторинної обмоток трансформатора визначаються законом електромагнітної індукції (6.24) і рівні:

 

, (6.28)

. (6.29)

 

де– кількість витків обмоток.

Розділивши (6.28) на (6.29), отримаємо:

 

(6.30)

 

де коефіцієнт, що отримав назву коефіцієнта трансформації.

Активний опір обмоток є малим і падіння напруги на них при холостому ході мале, тому модулі векторів напруг і протидіючих ЕРС , зміщених на кут, близький до 180°, практично рівні і коефіцієнт трансформації визначать ще як відношення вхідної напруги до вихідної:

 

. (6.31)

 

Для мережі трансформатор, який працює на холостому ході, є індуктивним навантаженням [3, 4].

Розглянемо коротко роботу навантаженого трансформатора.

Якщо до первинної обмотки трансформатора прикласти напругу , а вторинну з'єднати з навантаженням, то в обмотках потечуть струми і . Вони викликають у магнітопроводі магнітні потоки та . У зв'язку з тим, що при­чи­ною появи потоку є потік , то обидва потоки на основі закону Ленца спрямовані назустріч один одному.

При збільшенні струму навантаження потік збільшується, а сумарний магнітний потік у магнітопроводі -зменшується. Внаслідок цього індуковані сумарним потоком ЕРС і зменшуються. Зменшення викликає збільшення струму первинної обмотки, тому що величина останнього пропорційна різниці -. Зі збільшенням струму , збільшується потік, створений первинною обмоткою , і сумарний магнітний потік -повертається до свого початкового значення [3, 4].

Таким чином, зміна сумарного магнітного потоку, викликана збільшенням струму , компенсується і сумарний потік залишається рівним потокові при холостому ході трансформатора . Можна сказати інакше – зі збільшенням струму потужність, споживана навантаженням, збільшується, але напруга мережі постійна, тому зростання потужності можливе тільки за рахунок збільшення струму .

Величину струму можна знайти, якщо знехтувати втратами потужності в обмотках і магнітопроводі, тобто прийняти = . Звідкіля:

 

. (6.32)

 

Таким чином, струм первинної обмотки (6.32) в коефіцієнт трансформації разів відрізняється від струму вторинної обмотки.

Напруга на виході вторинної обмотки пов'язана зі струмом навантаження зовнішньою характеристикою або характеристикою навантаження трансформатора, аналогічною (1.15):

 

, (6.33)
де - активний та реактивний опори вторинної обмотки.

Зростання струму навантаження призводить до збільшення внутрішнього падіння напруги на вторинній обмотці, а напруга на навантаженні зменшується. Якщо трансформатор має декілька вторинних обмоток, то зміна навантаження однієї з них викликає зміну напруги як на виході цієї обмотки, так і на виходах інших обмоток.

 


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 2107

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будова трансформаторів | Проектування трансформатора

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.