Підтримання необхідноїтемператури в приміщеннях забезпечується коли кількість тепла, яка надходитьв приміщення дорівнюєкількості тепла, щовтрачаєтьсяцим приміщенням в оточуючесередовище. В холоднийперіод втратитепла спостерігаються через огороджуючи конструкції(стіни, вікна,підлога,стеля), на нагрівання повітря,яке надходитьв приміщення тадля промисловихбудівель на нагріваннямашин і матеріалів, що ввозяться в цех.Теплова енергія надходитьв приміщення за рахунок роботи системи опалення, побутових (газова плита,електроприлади, люди)та технологічних (станки, печіта інше) тепловиділень.
Отже, при проектуванні системи опалення необхідно щоб її теплова потужність компенсувала втрати теплоти цим приміщенням при заданих параметрах мікроклімату і навколишнього середовища. Розрахунок теплової потужності системи опалення будівлі виконується за формулою
, (2.1)
де Q0–тепловиділення системою опалення, Вт; коефіцієнт врахування збільшення площі поверхні опалювальних приладів при округленні в більшу сторону; коефіцієнт додаткових втрат теплоти при встановленні опалювальних приладів біля зовнішніх стін; втрати теплоти через зовнішні огороджуючи конструкції, Вт;втрати теплоти на нагрівання вентиляційного (інфільтраційного) повітря,Вт;втрати тепла ізольованими трубопроводами в підвалі, Вт; побутові (технологічні) тепловиділення. Вт.
Коефіцієнти і визначають за довідниковими даними, залежно від типу опалювадьних приладів та способу їх встановлення, наприклад:
– для конвекторів «Універсал» 1,04;
– для конвекторів «Комфорт 20» 1,05.
Коефіцієнт залежить від способу встановлення опалювального приладу.