Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Цикл кадрового менеджменту

Управління людськими ресурсами – частина кадрової політики, що включає взаємопов’язані ключові елементи, які називають циклом кадрового менеджменту. До таких елементів даного виду менеджменту відносять:

· формування об’єктів та структур управління, планування кадрової роботи;

· організація комплектування виробництва кадрами;

· формування стійких конкурентноспроможних колективів. Система кадрового менеджменту повинна утворювати єдине ціле зі стратегією та організаційною структурою підприємства в цілому.

 

3. Активна соціальна політика, проведення економічних реформ пов’язані з підвищенням ролі людського фактору. Особливо важливі в сучасних умовах питання роботи з кадрами, що є складають людський фактор розвитку суспільного виробництва. Це і виявляє якісно нові вимоги до теорії управління персоналом, а також обумовлює утворення оптимальних механізмів управління персоналом у всіх сферах і напрямках людської діяльності.

Сучасні вимоги до роботи з персоналом обумовлюють підвищення ролі кадрових служб у використанні творчого потенціалу особистості кожного робітника. Тому новий науково-технічний напрямок, кадровий менеджмент, забезпечує комплексний підхід до рішення проблем оптимального використання персоналу в різних сферах виробництва. Відхід від статистично-документальних форм кадрової роботи та перехід до комплексного, системного формування та проведення ефективної кадрової політики в масштабах підприємства, організації… Це і обумовлює появу нової професії – менеджера по кадрам, професійного управлінця, висококваліфікованого спеціаліста по роботі з персоналом.

Управління персоналом в сучасних умовах включає декілька етапів:

1. Розробка ефективної системи кадрового менеджменту (визначення предмету, задач та змісту даного виду менеджменту, його основних напрямків, принципів та методів для конкретної організації).

2. Формування механізму управління персоналом та відповідної організаційної структури (розробка оптимальних структур та штатів кадрової служби, визначення структури професійної підготовки та структури професійно значимих якостей особистості менеджера по кадрам, відбір, навчання та розстановка спеціалістів по управлінню людськими ресурсами).

3. Планування людських ресурсів (складання планів та прогнозів в роботі з персоналом, планування чисельності та складу робітників, створення автоматизованих систем управління людськими ресурсами).

4. Набір персоналу (знання та вміння використання всіх існуючих джерел задоволення потреби в кадрах).

5. Профорієнтація та адаптація (введення прийнятих робітників в організацію, розвиток розуміння того, що від них очікують).

6. Формування кадрового потенціалу управління (аналіз якісного складу управлінських кадрів, організація найму та постійна робота з молодими спеціалістами, розробка науково-практичних основ підбору та розстановки керівних кадрів).

7. Оцінка кадрів та їх діяльності (організація оцінки кадрів управління, розробка методів та принципів роботи з резервом, організація конкурсів спеціалістів, атестація).

8. Організація навчання персоналу ( розробка та впровадження програми професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників).

9. Управління трудової дисципліною та текучістю кадрів (розробка структури заробітної плати та пільг з метою залучення, найму та збереження персоналу, розробка процедур підвищення, пониження, переводу та звільнення робітників).

10. Організація діловиробництва та оцінка ефективності роботи кадрових служб (ведення особистих справ робітників, звітність по кадрам, використання персональних комп’ютерів, оргтехніки).

 

 


Читайте також:

  1. Активи як об’єкт фінансового менеджменту
  2. Аналіз зарубіжних концепцій менеджменту
  3. Базові засади менеджменту
  4. БУДІВНИЦТВО В ПЕРСПЕКТИВІ ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
  5. Види ефективності менеджменту
  6. Види ефектів виробництва, пов’язаних з удосконаленням менеджменту організації
  7. Види менеджменту
  8. Види та принципи менеджменту.
  9. Використання можливостей текстового редактора WORD у торговельному менеджменті. Формування документів та звітів для торговельного менеджменту
  10. Витоки формування інформаційного менеджменту
  11. Відмінності виробничого та операційного менеджменту.
  12. Внутрішньоорганізаційне навчання як технологія розвитку кадрового потенціалу організації




Переглядів: 659

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лекція 1 | Лекція 2

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.