Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання групам.

Група 1. Громадянин К., 19 років, звернувся до призовної комісії з проханням надати йому відстрочку від призову. До своєї заяви він доклав довідку з вечірньої школи, що навчається в 11 класі, та довідку з місця роботи про те, що працює слюсарем приватної фірми «Око».

Зразок відповіді. Громадянин має право на відстрочку згідно з ч. 4 ст. 17 Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» для отримання повної загальної середньої освіти, але не більше ніж до 21 року.

Група 2. Громадянка П., 52 роки, звернулася до призовної комісії з проханням надати відстрочку від призову до військової служби її сину Григорію, 18 років. До заяви прикладена довідка про склад сім’ї, яка свідчить, що інших дітей в неї немає, свідоцтво про смерть чоловіка — батька Григорія, а також довідку про те, що жінка є інвалідом І групи за зором.

Зразок відповіді. Григорій має право на відстрочку згідно з ч. 2 (п. «а») ст. 17 Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» як єдиний годувальник непрацездатної матері, в якої немає інших осіб, які згідно із законом зобов’язані її утримувати.

Група 3. Громадянин Р. просить надати відстрочку від призору Його сину Павлу в зв’язку з тим, що його старший син Дмитро проходить строкову службу в Військово-морських силах України. Подано довідку командування військової частини, що строк служби Дмитра завершується через шість місяців, довідку з місця роботи Павла та його особисту заяву.

Зразок відповіді. Павло матиме право на відстрочку на час служби свого брата згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу».

Група 4. Громадянин Т., 24 роки, звернувся з проханням надати йому відстрочку від призову. До заяви додано довідку про склад сім’ї, з якої видно, що Р. живе з дружиною та 1,5-річною донькою; свідоцтво про народження доньки та довідку про свою зарплату.

Зразок відповіді. Громадянин Т. матиме право на відстрочку на час до досягнення донькою 3-річного віку згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу».

Група 5. Громадянин С, 27 років, звернувся з проханням звільнити його від військової служби в зв’язку з тим, що він є студентом православної духовної академії. До заяви він додав довідку з академії.

Зразок відповіді. Громадянин С. не підлягає призову в зв’язку з перевищенням граничного віку призову на строкову службу. Однак навіть у разі відповідності віку він мав би право на відстрочку як студент. Після закінчення духовної академії він у разі зайняття штатної посади в одній із зареєстрованих релігійних конфесій незалежно від віку був би звільнений від військової служби на весь час своєї роботи на такій посаді.

Група 6. Громадянка Є. звернулася з проханням надати відстрочку від призову її сину, 20 років, який потрапив у лікарню з загостренням апендициту. До заяви додано довідку з лікарні про проведення операції та атестат про повну середню освіту.

Зразок відповіді. Громадянин має право на відстрочку за станом здоров’я.

 

Після закінчення роботи представники кожної групи доповідають про свої рішення, інші учні надають свої пропозиції та зауваження. Коригую та коментую відповіді учнів, підводжу проміжний підсумок, назвавши передбачені законодавством види відстрочок — за сімейними обставинами, за станом здоров’я, у зв’язку із навчанням, у зв’язку з виконанням депутатських обов’язків.

 


Читайте також:

  1. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  2. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  3. V. Завдання.
  4. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  5. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  6. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  7. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  8. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  9. Vi. домашнє завдання
  10. Vi. домашнє завдання
  11. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  12. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ




Переглядів: 478

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робота в групах. | З. Альтернативна (невійськова) служба.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.