Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання IV рівня складності

Завдання 1. Машинограма виконання плану відвантаження продукції включає такі реквізити: належить поставити за квартал, код виробу, дата, найменування покупця, відвантажено (за добу, з початку кварталу), найменування виробу, код покупця, відхилення від квартального плану.

Розробити форму машинограми; навести математичний алгоритм розрахунків по машинограмі; навести структури записів вхідних інформаційних масивів для формування машинограми.

Завдання 2. Машинограма планової потреби обладнання на виконання річного плану виробництва продукції містить такі реквізити: планова кількість обладнання; фактична наявність обладнання; відхилення (кількісне, відносне); код і найменування обладнання; сума амортизаційних відрахувань: план, факт, відхилення (вартісне, відносне); амортизаційні відрахування на одиницю обладнання.

Розробити форму машинограми; подати математичний опис розрахунку показників машинограми; запропонувати склад бази даних для одержання машинограми та навести структуру інформаційних масивів.

Завдання 3. Машинограма планової потреби матеріалів на виконання річного плану виробництва продукції містить реквізити: одиниця виміру, маса виробів, потреба матеріалів на план (кількість, вартість), код і найменування матеріалу, відходи (кількість, відносна величина).

Спроектувати форму машинограми і навести формули розрахунку її показників. Навести склад вхідних інформаційних масивів і запропонувати структури їх записів.

Завдання 4. Відомість трудомісткості виробу по групах обладнання містить такі реквізити: код обладнання, код цеху, найменування виробу, застосовність деталей у виробі, час роботи обладнання, код виробу, найменування обладнання, код деталі.

Спроектувати форму відомості. Подати математичний опис розрахунку часу роботи обладнання на виріб. Запропонувати структуру інформаційних масивів для автоматизованого формування машинограми.

Завдання 5. Машинограма норм витрат матеріалів на виріб містить такі реквізити: код деталі, код виробу, код і найменування матеріалу, застосовність деталей у виробі, коефіцієнт відходу матеріалу, маса деталей на виріб, найменування виробу, одиниця виміру, норма витрат матеріалу на виріб.

Спроектувати форму машинограми, подати математичний опис розрахунку норми витрат матеріалу на виріб і коефіцієнта відходу матеріалу. Запропонувати інформаційні масиви для автоматизованого формування машинограми.

Завдання 6. Машинограма нормативних витрат праці і заробітної плати на виріб містить такі реквізити: сума заробітної плати, професія, розряд робіт, розцінка, код і найменування виробу, застосовність деталей у виробі, зведена норма часу, код деталі, норма часу.

Спроектувати форму машинограми. Подати математичний опис розрахунку зведеної норми часу. Запропонувати інформаційні масиви для автоматизованого формування машинограми.

Завдання 7. База даних для розрахунку фактичної собівартості одиниці випущеної продукції у деякому місяці містить такі файли:

1. Масив фактичної собівартості випуску продукції (поля: код виробу, код економічного елемента, код статті калькуляції, сума фактичних витрат на випуск продукції).

2. Масив характеристик і цін на готову продукцію (поля: код виробу, найменування виробу, нормативно-планова собівартість одиниці виробу).

3. Масив випуску готової продукції (поля: код виробу, місяць, кількість фактично випущеної продукції).

Подати математичний алгоритм для розрахунку фактичної собівартості одиниці готової продукції та її відхилення від нормативної. Розробити форму машинограми фактичної собівартості одиниці випущеної продукції в _____ місяці _____ року.

Завдання 8. База даних для обліку руху деталей і складальних одиниць на складі напівфабрикатів у деякому місяці містить такі файли:

1. Довідник найменувань деталей і складальних одиниць (поля: код деталі (складальної одиниці), найменування деталі (складальної одиниці)).

2. Масив надходження деталей (складальних одиниць) на склад (поля: код складу, код деталі (складальної одиниці), дата, номер операції, номер документа, кількість).

3. Масив витрат деталей (складальних одиниць) зі складу (поля: код складу, код деталі (складальної одиниці), дата, номер операції, номер документа, кількість).

4. Масив залишку деталей (складальних одиниць) на складі (в цеху) (поля: код складу, код деталі (складальної одиниці), дата, кількість).

Подати математичний алгоритм для розрахунку залишку деталей на складі на кінець місяця. Розробити форму машинограми — оборотної відомості руху деталей і складальних одиниць на складі.

Завдання 9. База даних для обліку надходження готової продукції на склад у деякому місяці містить такі файли:

1. Масив надходження готової продукції на склад (поля: код складу, код виробу, дата, код операції, код цеху-виробника, номер документа, кількість).

2. Масив плану випуску готової продукції (поля: код цеху, код виробу, місяць, планова кількість).

3. Масив характеристик і цін на готову продукцію (поля: код виробу, найменування виробу, ціна).

Подати математичний алгоритм для розрахунку кількісного і вартісного відхилення фактичної кількості випуску продукції від планової. Розробити форму машинограми надходження готової продукції на склад.

Завдання 10. База даних для обліку виконання плану відвантаження продукції містить такі файли:

1. Масив характеристик і цін на готову продукцію (поля: код виробу, найменування виробу).

2. Масив договорів на відвантаження готової продукції (поля: код виробу, код покупця, номер договору, план відвантаження).

3. Масив відвантаження продукції покупцям (поля: код виробу, код складу, дата відвантаження, номер документа, код покупця, кількість).

Подати математичний алгоритм для розрахунку відхилення фактичної кількості відвантаженої продукції від планової. Розробити форму машинограми виконання плану відвантаження продукції.

4. ТЕМАТИКА КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ
І МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ЩОДО ЇХ ВИКОНАННЯ

 

Виконання контрольних робіт — завершальний етап вивчення курсу, що сприяє поглибленню і закріпленню теоретичних знань, одержаних студентами під час самостійного вивчення курсу, набуттю навиків самостійної роботи.

Контрольна робота — це самостійна робота студента, яка дає змогу оцінити ступінь засвоєння ним теоретичних, методичних і практичних питань організації інформаційних систем та їх використання в економіці.

Для виконання контрольної роботи потрібно знати необхідний теоретичний матеріал і ознайомитися з літературою, рекомендованою до вивчення курсу, зібрати, проаналізувати та узагальнити практичний матеріал.

Контрольну роботу слід оформляти на стандартних аркушах паперу, зброшурованих у папку або в учнівському зошиті. Всі сторінки мають бути пронумеровані. Обсяг роботи має бути не більше 25 сторінок. На титульній сторінці необхідно вказати назву вищого нав­чального закладу, факультет, спеціальність, дисципліну, курс, групу, а також прізвище та ініціали студента і номер залікової книжки.

На першій сторінці записують питання варіанта контрольної роботи і проставляють номери сторінок, на яких викладено відповід­ний матеріал. На останній сторінці студент підписує роботу і ставить дату.

У кінці роботи необхідно подати використану літературу, вказавши при цьому прізвище та ініціали автора, повну назву книги (статті), місто, видавництво та рік видання.

Варіант контрольної роботи має відповідати літері алфавіту, з якої починається прізвище студента (табл. 4). Контрольна робота може бути написана на тему, не передбачену в табл. 4, але вона обов’язково має відповідати профілю підготовки студентів і програмі курсу. Дозвіл на вибір такої теми студент має одержати у викладача курсу.

Кожний варіант контрольної роботи складається з двох частин. Перша частина включає питання з теоретичних основ створення ІС
у менеджменті. Друга частина — це постановка та алгоритм розв’язання конкретної задачі, пов’язаної зі спеціалізацією студента (табл. 4).

На теоретичне питання відповідають усі студенти, що виконують даний варіант контрольної роботи.

У другій частині слід описати постановку та алгоритм розв’язання однієї з названих у кожному варіанті задач, котру студент вибирає самостійно.

Друга частина роботи має носити практичний характер, краще її виконати на основі матеріалу конкретної установи, бажано за місцем роботи.

Ця частина є основною у контрольній роботі. Вона виконується відповідно до вимог нормативного документа РД 50—34.698—90. При її викладенні, незалежно від теми, слід дотримуватися такого спільного для всіх варіантів плану:

1. Характеристика задачі.

2. Вихідна інформація.

3. Вхідна інформація.

4. Алгоритм розв’язання задачі.

Відповідь на перше питання має містити повне найменування задачі та її призначення, перелік об’єктів, на які поширюється розв’язання, періодичність розв’язання, інформаційні зв’язки даної задачі з іншими, що розв’язуються в ІС, вимоги до збирання, контролю і представлення вхідних даних і передачі їх в обробку.
У цьому ж розділі наводиться схема інформаційних взаємозв’язків задачі.

З другого питання дається перелік та опис вихідних повідомлень у вигляді таблиці, перелік та опис структурних одиниць інформації вихідних повідомлень. В описі по кожному повідомленню зазначають: найменування; ідентифікатор; форму представлення повідомлення (документ, масив, відеокадр та ін.); періодичність видачі; строк видачі; одержувачів. Склад та опис структурних одиниць інформації вихідних повідомлень подають у вигляді тексту або таблиці із зазначенням найменування структурної одиниці, позначення у формулах, ідентифікатора вихідного повідомлення, до складу якого входить дана структурна одиниця (показник), і вимог до точності обчислень (при необхідності).

У третє питання включають перелік та опис вхідних повідомлень, а також структурних одиниць інформації вхідних повідомлень, що мають самостійне смислове значення. Перелік та опис
вхідних повідомлень подають у вигляді таблиці із зазначенням найменування та ідентифікатора вихідного повідомлення, форми представлення (документ, масив та ін.), строків і частоти надходження. Структурні одиниці інформації вхідних повідомлень описують у вигляді тексту або таблиці, в яких зазначаються найменування структурної одиниці, позначення у формулах, точність число­вого значення (при необхідності), джерело інформації (документ, масив та ін.), ідентифікатор джерела інформації.

З четвертого питання подають математичний опис алгоритму розв’язання задачі й структурну схему алгоритму.

Приклад постановки задачі та алгоритму її автоматизованого розв’язання наведений у додатку 1.

Таблиця 4


Читайте також:

  1. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  2. II. Завдання на проект.
  3. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  4. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
  5. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  6. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  7. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  8. V. Завдання.
  9. Vi. домашнє завдання
  10. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  11. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  12. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ




Переглядів: 581

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання II і III рівнів складності | ВАРІАНТИ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.