Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Система міжбюджетних трансфертів

В сучасних умовах важливе місце в процесі бюджетного регулювання посідають трансферти; Згідно з Бюджетним кодексом України вони стають основним методом бюджетного регулювання. Такі зміни відповідають досвіду зарубіжних країн, який свідчить, що в останні роки спостерігається стала тенденція зростання ролі бюджетних трансфертів, підтвердженням чого є збільшення їхньої питомої ваги у сукупних доходах місцевих бюджетів.

Поняття "міжбюджетні трансферти" у вітчизняному законодавстві застосовують із 1996 р. одночасно із введенням нової бюджетної класифікації. Характерною особливістю сучасного трактування міжбюджетних трансфертів є те, що до них належать не лише ко¬шти, які одержують бюджети нижчих рівнів від державного бюдже¬ту і бюджетів вищих рівнів, а також перерахування коштів, котрі здійснюються у зворотному напрямку, тобто надлишки доходів, що передаються від бюджетів нижчих рівнів до бюджетів вищих рівнів. Міжбюджетні трансферти поділяються па:

-дотацію вирівнювання; -субвенцію; -кошти, що передаються до державного та місцевих бюдже¬тів з інших місцевих бюджетів; -додаткові дотації.

Найбільш розповсюдженим видом міжбюджетних трансфер¬тів є дотація вирівнювання - особливий вид асигнувань з бюджету. Дотація є видом міжбюджетного трансферту на вирівнювання дохідної спроможності бюджету, який її отримує. Це сума коштів, що передається з державного бюджету місцевим або з місцевих бюджетів вищого адміністративного рівня нижчим за рівнем міс¬цевим бюджетам на безплатній та безповоротній основі для збалансування доходів і видатків бюджету.

Іншим видом міжбюджетних трансфертів, є субвенції, що можуть надаватися як з державного, так і з місцевих бюджетів. Це вид державної фінансової допомоги місцевим органам влади ^ШЕ^ окремим галузям економіки, що надається з метою забезпечення ними реалізації конкретних заходів чи програм. Субвенція є видом міжбюджетних трансфертів, що використовується на певну мету в порядку, визначеному тим органом, який прийняв рішення про надання субвенції. На противагу дотації, субвенція передба¬чає цільове використання одержаних коштів у встановлений строк і в разі порушення умов її цільового використання у відповідний строк підлягає поверненню. Субвенції надаються для соціального забезпечення населення тих територій, що відстають в соціально-економічному розвитку; для вирішення проблем зайнятості; будівництва об'єктів соціаль¬но-культурної інфраструктури, побутової сфери: виконання інвес¬тиційних проектів.

До складу субвенцій з державного бюджету належать такі: на здійснення програм соціального захисту; на виконання інвестицій¬них проектів та інші. Соціальні субвенції з державного місцевим бюджетам мають вагоме значення і передбачають: пільги ветеранам війни і праці; допомогу сім'ям з дітьми; додаткові виплати населенню на по¬криття витрат з оплати житлово-комунальних послуг; компенса¬ційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян тощо. З місцевих бюджетів надаються такі субвенції: на утримання об'єктів спільного користування чи ліквідацію негативних наслідків діяльності об'єктів спільного користування; на проведення видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбю¬джетних трансфертів; на проведення видатків бюджетів місцевого самоврядування, що не враховуються при визначенні обсягу між¬бюджетних трансфертів; на виконання інвестиційних проектів та ін.



Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Узагальнення та систематизація знань
  9. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  10. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  11. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  12. Автоматична система сигналізації




Переглядів: 907

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бюджетне регулювання, його сутність та методи здійснення | Економічна сутність доходів бюджету

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.