Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Податок на прибуток підприємств

 

Запровадження цього податку обумовлено низкою чинни­ків, серед яких: необхідність впровадження ринкового механіз­му, вдосконалення податкових відносин і розширення можли­востей фінансової діяльності органів місцевого самоврядуван­ня, оскільки податок на прибуток зараховується до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням платника податку.

Платниками податку на прибуток є всі суб'єкти підприєм­ницької діяльності, у тому числі бюджетні та громадські орга­нізації, які одержують прибуток від господарської діяльності, нерезиденти, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи.

Національний банк України та його установи сплачують до державного бюджету України суму перевищення валових доходів консолідованого балансу над валовими витратами після закінчення фінансового року. Госпрозрахункові установи НБУ оподатковуються на загальних підставах.

Об'єктом оподаткування є прибуток який визначається шляхом зменшення валового доходу звітного періоду на суму валових витрат та амортизаційних відрахувань платника.

Відмітимо, що новий механізм визначення прибутку враховує витрати підприємств на створення виробничих запасів які використовуватимуться у майбутньому податковому періоді . Такі витрати раніше не враховувались, що приводило до виконання податкових зобов'язань за нестачі коштів для цього.

За нових умов підприємствам треба здійснювати не лише бухгалтерський, а й податковий облік, який дає можливість реально визначити об'єкт оподаткування.

ВАЛОВИЙ ДОХІД - це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого ( нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами.

Механізм оподаткування прибутку підприємств передбачає визначення скоригованого валового доходу Він обчислюється як вдовий доход без урахування доходів, що не долучаються до його складу.

Основними особливостями валових доходів є склад доходів від позареалізаційних операцій та час їх виникнення. До зазначених доходів належать суми безповоротної фінансової допомоги ,безплатно надані платнику вартості товарів ; кошти страхового резерву, використані не за призначенням ; не використані частки коштів, що повертаються із страхових резервів ;суми штрафів або неустойки чи пені, одержані за рішенням договору або за рішенням суду; інші доходи ( операцції )

Іншою особливістю є дата збільшення валового доходу, або так зване правило “першої події” . Він збільшується , як тільки станеться перша з подій :

- або дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку в оплату товарів ( при продажу за готівку дата їх оприбуткування чи дата інкасації готівки убанківській установі);

- або дата відвантаження товарі ( для робіт – дата фактичного надання їх результатів)- За умови , якщо торгівля продукцією здійснюється з використанням жетонів, карток чи інших замінників гривні , збільшення валових доходів провадиться з дати продажу замінників.

Ці штрафні санкції можуть бути не застосовані, якщо плат­ник до початку перевірки податковим органом виявив факт заниження оподатковуваного прибутку, а також письмово повідомив про це податкову адміністрацію і сплатив суми недоїмки та пені,

Важливо зазначити, що у разі виявлення за наслідками перевірки арифметичних помилок або описок, у результаті яких сума податку занижена (але не більш як на 5 відсотків від загальної суми податку за період, який перевіряється), керівник податкового органу має право прийняти рішення про незастосування фінансових санкцій у вигляді штрафів. При цьому платник податку зобов'язаний сплатити пеню.

Водночас, у разі надходження надмірної суми податку до бюджету з вини платника, сума перевищення підлягає повер­ненню (згідно з заявою платника) або зарахуванню в рахунок наступних податкових зобов'язань.

 

Платники, які несуть відповідальність за порушення подат­кового законодавства, обчислюють пеню, виходячи із 120 від­сотків облікової ставки Національного банку України, яка нараховується на повну суму недоїмки за весь її строк.

Податок із власників транспортних засобів


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. IV група- показники надійності підприємства
  3. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  4. V. Підриємницький дохід і прибуток
  5. WEB - сайт підприємства в Інтернет
  6. Або продукція підприємств, що знаходяться за кордоном.
  7. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  8. Автопідприємства вантажних автомобілів
  9. Автопідприємство пасажирських автомобілів
  10. Адміністративно-правовий статус торговельного підприємства
  11. Активами торговельного підприємства
  12. Активи підприємства, їх кругооборот і оборот




Переглядів: 503

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прибутковий податок з громадян | Платежі за використання природних ресурсів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.