Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Операційна система Windows

 

Найпоширенішою зараз в Україні є операційна система Windows, яка використовується на т.зв. ІВМ/РС-сумісних комп'ютерах. Це зумовлене поширеністю саме таких комп'ютерів, різноманітністю та високою якістю прикладного програмного забезпечення, відносною простотою інсталювання (встановлення на комп'ютер) системного та прикладного програмного забезпечення.

Ще однією причиною донедавна була доступність прикладного програмного забезпечення для цієї ОС, оскільки масовою практикою було використання неліцензованого програмного забезпечення. Ця доступність стала причиною сильної залежності поширення комп'ютерних технологій в Україні від розвитку ІВМ/РС-сумісних комп'ютерів та програмних продуктів виробництва фірми Microsoft. Процеси розвитку апаратного та програмного забезпечення безпосередньо пов'язані між собою і ускладнення прикладного програмного забезпечення вимагає потужніших комп'ютерів. Детальніше на цьому ми зупинимось трохи пізніше.

 

Операційна система Windows з самого початку була орієнтована на кінцевого користувача. Цьому сприяв графічний інтерфейс, ідея якого спочатку вдало була реалізована П.Нортоном в його оболонці Norton Commander для ОС MS-DOS (Microsoft Disk Operation System). Перші версії Windows (2.0, 3.1, 3.11) також були лише оболонкою (надбудовою) для однієї з перших ОС для персональних комп'ютерів - DOS, і повністю використовували ядро цієї операційної системи.

Перетворення Windows у повноцінну операційну систему відбулось з випуском версії Windows'95, де користувацькі переваги графічного інтерфейсу виявились у повній мірі. Наступним логічним розвитком ОС Windows стали версії Windows'98, Windows NT, Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Windows Service 2003.

Графічний інтерфейс разом з продуманим і зручним інсталятором самої Windows та розробленого під неї прикладного програмного забезпечення, дозволили перетворити комп'ютер у інструмент справді персонального використання як на робочому місці, так і вдома. Таке поширення Windows стимулювало також розробку найрізноманітнішого програмного забезпечення для вирішення конкретних задач обробки даних. Перелік прикладного програмного забезпечення під Windows зараз містить не одну тисячу назв.

Починаючи з версії Windows'95 в ОС підтримуються інтегровані сервіси підключення до глобальних комп'ютерних мереж, а з версії Windows'98 - організація однорангових локальних комп'ютерних мереж, а також доступ до сервісів глобальних мереж з практично всіх прикладних програм (інколи ці можливості навіть обтяжливі).

Для інсталювання більшості апаратних засобів в ОС Windows використовується механізм PnP (Plag and Play), який дозволяє здебільшого автоматично розпізнати апаратне забезпечення і комплектуючі та підібрати і встановити відповідний драйвер.

Особливістю сучасного стану ОС Windows є дві обставини, які безумовно вплинуть на подальший її розвиток, а відтак, і на розповсюдженість:

по-перше, несумірне нагромадження графічних елементів ОС і прикладних програм викликає необхідність використання дедалі потужніших апаратних засобів (швидших процесорів, відеокарт, значних обсягів оперативної пам'яті, потужних систем охолодження), а, отже, і значно дорожчих.

по-друге, розвиток як операційної системи, так і прикладних програм під неї відбувається шляхом їх універсалізації, а, отже, ускладнення, що викликає зростання їх вартості з одночасним значним недовикористанням можливостей та зниженням їх надійності та захищеності від несанкціонованого доступу через комп'ютерні мережі.

Операційна система Windows має багато т.зв. сервісних програм. Які з цих програм Вам відомі? Як Ви їх використовуєте?

 

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Узагальнення та систематизація знань
  9. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  10. Windows
  11. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  12. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру




Переглядів: 824

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перелік та призначення основних команд MS DOS | Мета: Ознайомитись з системним та прикладним програмним забезпеченням та їх різновидами.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.