МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Поршневих двигунівМіністерство освіти і науки України Державний вищий навчальний заклад «Олександрійський політехнічний коледж»
«АВТОМОБІЛЬНІ ДВИГУНИ» (назва дисципліни у називному відмінку) Матеріали лекцій Для студентів денного відділення Курсу спеціальності 5.07010602 «Обслуговування та ремонт Автомобілів і двигунів» (шифр і назва спеціальності)
Викладач _________ Ю.В. Максименко (підпис викладача)
Розглянуто і схвалено на засіданні циклової комісії автотранспортних технологій
Протокол № від «_____»______2015 р Голова циклової комісії _________ В.І. Лещенко (підпис голови ЦК)
Олександрія 2015 р. Лекція _____ Тема: Вступ. Загальні відомості по ДВЗ. Класифікація двигунів внутрішнього згоряння
План 1. Принцип дії та основні поняття, пов’язані з роботою поршневих двигунів 2. Класифікація автомобільних ДВЗ
Принцип дії та основні поняття, пов’язані з роботою поршневих двигунів У ДВЗ перетворення теплоти, що виділяється при згорянні палива, в механічну роботу відбувається за допомогою газового робочого тіла, стан якого впродовж робочого циклу змінюється. Під дією газів у камері згоряння, що обмежена днищем поршня, головкою і стінками циліндра, поршень здійснює зворотно-поступальний рух, який кривошипно-шатунним механізмом перетворюється в обертальний. За один оберт колінчастого вала поршень двічі переміщується між своїми крайніми положеннями – верхньою (в.м.т.) та нижньою (н.м.т.) мертвими точками. Відстань між ними називається ходом поршня S, м: S = 2R, (1.1) де R - радіус кривошипа колінчастого вала, м. Об’єм, який описується поршнем за один його хід, називається робочим об’ємом Vh (1.2) де D - діаметр циліндра, м. Сума робочих об’ємів усіх циліндрів у багатоциліндровому двигуні називається його літражем, л: Vл =i Vh , (1.3) де і - число циліндрів. Об’єм над поршнем, коли він знаходиться у в.м.т., дорівнює його мінімальному значенню й називається об’ємом камери згоряння Vc , а коли він знаходиться в н.м.т., дорівнює його максимальному значенню і називається повним об’ємом циліндра Vа : Vа =Vc +Vh (1.4) Відношення повного об’єму до об’єму камери згоряння називається ступенем стискання (1.5) Перетворення теплової енергії в механічну роботу в чотиритактному ДВЗ супроводжується такими періодичними (циклічними) процесами: впуск свіжого заряду; стискання робочого тіла поршнем в циліндрі двигуна; згоряння робочої суміші й розширення продуктів згоряння - робочий хід, під час якого здійснюється корисна робота; випуск відпрацьованих газів. У двотактних ДВЗ процеси впуску свіжого заряду та випуску відпрацьованих газів відбуваються лише за частину ходу поршня, поблизу н.м.т. Разом з тим, впуск свіжого заряду і випуск відпрацьованих газів із циліндра здійснюється стиснутим в автономному компресорі повітрям. Сукупність послідовних процесів, які періодично повторюються й супроводжуються зміною параметрів, що характеризують стан робочого тіла, під час якої теплота перетворюється у роботу, називається робочим циклом двигуна. Частина робочого циклу, яка відбувається за один хід поршня, називається тактом. У чотиритактних ДВЗ робочий цикл здійснюється за два оберти колінчастого вала, а у двотактних - за один. Для забезпечення періодичного повторювання робочих циклів і нормальної роботи сучасні ДВЗ обладнуються рядом систем (живлення, охолодження, мащення, запалювання - у двигунах з примусовим запалюванням заряду, пуску) і механізмами (кривошипно-шатунним та газорозподільним).
Читайте також:
|
||||||||
|