1. Обрати довільним чином значення напруги для елемента живлення та опору навантаження, обрати транзистор з переліку наявних, визначити рекомендовані для нього струми бази та колектора. Розрахувати величини Rк та RБ (див. рис. 8.1).
2. Зібрати схему за рис. 8.2. Встановити розраховані величини резисторів. За необхідності змінити встановлені величини для налагодження роботи підсилювального каскаду за постійним струмом. Зарисувати схему з підібраними значеннями резисторів, зазначити покази приладів.
3. Додати до схеми генератор, навантаження та осцилограф (рис. 8.3). Визначити максимальну вхідну напругу та коефіцієнт підсилення. Результати додати до звіту.
4. Обрати довільне значення коефіцієнту підсилення, менше за максимальне, визначене у п. 3. Провести розрахунки стандартного підсилювального каскаду для обраного підсилення (див. формулу (1) та приклад розрахунку).
5. Налагодити стандартний підсилювальний каскад за постійним струмом (див. рис. 8.5). Зарисувати схему з підібраними значеннями резисторів у звіт, зазначити покази приладів.
6. Налагодити стандартний підсилювальний каскад за змінним струмом (див. рис. 8.6). Визначити коефіцієнт підсилення, порівняти його з закладеним у п. 4. Зарисувати кінцеву схему. Зробити висновки.