Тема: Введення даних і форматування таблиць у середовищі табличного процесора. Використання формул та функцій в електронних таблицях.
Мета:освоїти основні прийоми створення робочої книги й навчитися здійснювати дії з ячейками, навчитися розв'язувати задачі за допомогою вбудованих та логічних функцій.
Після виконання роботи студент повинен
знати:поняття електронної книги, аркушу, рядка, стовпця, клітинки, діапазону клітинок; способи навігації аркушем і книгою; формати даних: числовий, грошовий, текстовий, формат дати; способи введення даних різних форматів та керування форматом клітинок; види помилок під час уведення даних і формул та способи їх усунення; призначення основних панелей інструментів табличного процесора та кнопок на них.
вміти:переміщуватись аркушем і книгою; вводити дані і формули у клітинки та редагувати їх вміст; виділяти діапазони клітинок із заданою адресою; форматувати дані, клітинки та діапазони клітинок; копіювати, переміщувати й видаляти вміст клітинок і діапазонів клітинок; записувати абсолютні, відносні та змішані посилання на клітинки і діапазони клітинок.
Матеріально-технічне оснащення:ПК, ОС Windows ХР, Microsoft Excel.
Інструктаж з техніки безпеки:дотримуватись правил техніки безпеки при роботі в комп’ютерному класі. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хв. після початку роботи). (Варіант 1).
Питання контролю:
1. Яку максимальну кількість робочих листів може містити робоча книга?
2. З якими даними можна працювати в табличному процесорі?