Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання керівних і наукових органів МСЕ

Зрозуміло, що керівні органи медико-соціальної експертизи, при певній відмінності завдань окремих ланок, виконують управлінські функції щодо діяльності інших складових системи. До числа основних функцій належать:

1) організаційна робота – керівні органи, виходячи з насущних потреб, створюють сітку необхідних наукових і практичних органів МСЕ, займаються комплектуванням штатів спеціалістів цих органів тощо;

2) інструктивно-методична функція полягає в тому, що за допомогою низки нормативних актів (інструкцій, методрекомендацій тощо) керівні органи регламентують і спрямовують діяльність підвідомчих органів МСЕ;

3) контрольна функція, яка пов'язана з правом керівних органів перевіряти усі ланки діяльності підвідомчих органів МСЕ і приймати по результатах перевірок необхідні заходи, спрямовані на подальше вдосконалення роботи;

4) координаційна функція, що пов'язана з встановленням необхідних ділових контактів, координацією діяльності між органами МСЕ та іншими зацікавленими відомствами. Особливо це стосується взаємодії з місцевими органами влади, управлінням охорони здоров'я та соціального захисту, господарським та профспілковим активом.

 

Розповсюдженими керівними установами в системі органів МСЕ є центри (бюро) медико-соціальної експертизи, діяльність яких регламентована Типовим положенням про обласний центр МСЕ, затвердженим МОЗ України 06 липня 1992 року.

Центр (бюро) – це самостійна установа, яка створюється за рішенням облдержадміністрації і за погодженням з Управлінням МСЕ. Очолює Центр головний лікар, він же головний експерт області. В структуру Центру входять адміністративна частина, а також сітка медико-соціальних експертних комісій регіону.

До числа основних функцій центру належать такі:

- комплектування та облік кадрів сітки органів МСЕ регіону;

- забезпечення методичної та консультативної допомоги спеціалістами МСЕК;

- організація навчальної роботи лікарів ЛКК та МСЕК з метою підвищення ділової кваліфікації;

- організація клініко-експертного обстеження хворих та інвалідів в лікувально-профілактичних закладах з метою вирішення складних експертних питань, визначення реабілітаційного потенціалу;

- ведення обліку та аналізу показників інвалідності серед населення регіону з метою організації цілеспрямованої профілактичної роботи.

 

Наукові органи медико-соціальної експертизи здійснюють такі основні функції:

1) науково-дослідницька робота над актуальними проблемами теорії і практики МСЕ;

2) інформаційно-методична функція, яка полягає у доведенні до відома та керівництва інших органів МСЕ інформації про досягнення експертної науки та передовий досвід діяльності практичних закладів;

3) навчальна функція, що пов'язана з організацією при наукових центрах факультетів підвищення кваліфікації, де лікарі-експерти та інші спеціалісти МСЕК здійснюють професійне вдосконалення;

4) обстежувально-консультативна функція, яка полягає в тому, що в клініках наукових інститутів, за направленнями інших органів МСЕ, здійснюється поглиблене обстеження і консультування хворих та інвалідів у складних і конфліктних випадках медико- соціальної експертизи.

Більш детальне уявлення про завдання наукових органів МСЕ можна одержати ознайомившись з діяльністю Українського НДІ медико-соціальних проблем інвалідності (УкрНДІМСПІН). Головними напрямками діяльності інституту є такі:

- участь у законотворчій діяльності щодо проблем інвалідності;

- удосконалення організації медико-соціальної допомоги в Україні;

- розробка проблем профілактики інвалідності та реабілітації інвалідів;

- методична та консультативна допомога спеціалістам МСЕК;

- організація роботи по підвищенню кваліфікації лікарів-експертів

В штаті інституту майже 350 працівників, серед них більше ніж 70 наукових співробітників, серед яких шість докторів і 22 кандидати медичних наук. В структурі інституту діють два основні підрозділи: науково-дослідна частина та клініка.

Провідним науковим підрозділом є відділ досліджень медико-соціальних проблем інвалідності та реабілітації інвалідів. До функцій цього відділу входять:

1) проведення наукових досліджень з пріоритетних напрямків діяльності інституту;

2) здійснення спільної з Управлінням МСЕ МОЗ України організаційно-методичної роботи по розв'язанню проблем медико-соціальної експертизи;

3) формування інформативно-аналітичної бази даних про діяльність органів МСЕ та показники інвалідності серед населення України.

 

За останні роки науковцями відділу виконані актуальні науково-дослідні роботи з проблем реформування систем медико-соціального обслуговування населення, зниження рівня інвалідності серед населення і вдосконалення реабілітаційної роботи тощо. Результати наукових досліджень активно впроваджуються в практику. На їх підставі розроблена більшість діючих нормативних актів з питань медико-соціальної експертизи.

Практичною базою інституту є його клініка на 300 ліжок; сім відділень клініки надають населенню терапевтичну, хірургічну, неврологічну, травматологічну, кардіологічну, очну та іншого профілю медико-експертну допомогу. Основні завдання клініки такі:

- за направленнями органів МСЕ вирішення складних питань медико-соціальної експертизи;

- надання МСЕК необхідної методико-консультативної допомоги;

- поглиблене обстеження хворих та інвалідів відповідно науковим дослідженням інституту;

- відновне лікування, медична реабілітація інвалідів з тяжкою патологією.

 


Читайте також:

  1. B грудини зі здавленням чи пораненням органів.
  2. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  3. I. ПРЕДМЕТ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
  4. II. Завдання на проект.
  5. II. Перевірка домашнього завдання.
  6. II. Перевірка домашнього завдання.
  7. II. Перевірка домашнього завдання.
  8. II. Перевірка домашнього завдання.
  9. II. Перевірка домашнього завдання.
  10. II. Перевірка домашнього завдання.
  11. II. Перевірка домашнього завдання.
  12. II. Перевірка домашнього завдання.




Переглядів: 420

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Керівні органи Наукові органи | Щорічно в клініці інституту проходять обстеження і лікування біля п'яти тисяч хворих та інвалідів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.