Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Визначення кислотного числа олії в насінні.

Кількість вільних жирних кислот залежить від якості насіння, якості посівного матеріалу та умов розвитку рослин в полі, умов його збирання, зберігання та транспортування на олієдобувні підприємства. Дощова погода в період дозрівання насіння в полі, а також несприятливі умови зберігання викликають псування олійного насіння. Це виражається перш за все в погіршенні якості олії, яка міститься в насінні. Найбільш точно початок псування насіння та ступінь його непридатності характеризує величина кислотного числа олії, яку видаляють з насіння.

Принцип методу базується на титруванні (нейтралізації) вільних жирних кислот, які містяться в видаленій з насіння олії, лугом в присутності індикатора – фенолфталеїну.

Для визначення кислотного числа олія з насіння може бути видалена:

- настоюванням подрібненого насіння з розчинником;

- екстракцією олії в апараті Сокслета;

- пресуванням цілого насіння на лабораторному гідравлічному пресі.

Останній метод в основному використовується для визначення КЧ олії насіння, яке надходить на завод. Це швидкий метод і він виключає операцію подрібнення насіння та використання пожежонебезпечних шкідливих розчинників.

Видалення олії з насіння настоюванням з діетиловим ефіром.

Сировина: 50 гр подрібненого насіння.

Реактиви: 150-200 мл діетилового ефіру, 15 мл нейтралізованого етилового спирту, 0,1 н розчин гідроксиду калію або натрію, 1 %-ний спиртовий розчин фенолфталеїну.

Хід виконання роботи. Видалення олії з насіння проводять настоюванням з діетиловим ефіром. Біля 50 гр подрібненого насіння вносять в конічну колбу та заливають 150-200 мл діетилового ефіру. Колбу закривають пробкою та витримують протягом 2 годин при кімнатній температурі, час від часу струшуючи її. Потім суспензію фільтрують, відбирають піпеткою по 25 мл фільтрату та переносять його в дві конічні колби, куди додають по 15 мл попередньо нейтралізованого (0,1 н розчином лугу в присутності фенолфталеїну) етилового спирту. Суміш титрують 0,1 н розчином КОН в присутності фенолфталеїну (3-5 крапель 1%-вого спиртового розчину) до слабо-рожевого забарвлення. Одночасно відбирають по 25 мл фільтрату у дві попередньо висушені та зважені колби, відганяють ефір, висушують олію при 90-95 °С до постійної маси та визначають кількість олії (в грамах, яка міститься в 25 мл фільтрату).

Опрацювання результатів. Кислотне число (КЧ) олії в насінні визначають за формулою

КЧ = 5,611VК/Р, (12)

де V – середня кількість мл 0,1 н розчину лугу, яке пішло на титрування, К – поправка до титру, 0,1 н розчину КОН, Р – середня маса олії, яка міститься в 25 мл фільтрату, г.

Видалення олії з насіння екстракцією в апараті Сокслета

Реактиви: 400 мл діетилового ефіру, 15 мл нейтралізованого етилового спирту, 0,1 н розчин гідроксиду калію або натрію, 1%-вий спиртовий розчин фенолфталеїну.

Хімічний посуд і прилади: апарат Сокслета; колби конічні місткістю 250 мл та 100 мл; піпетки на 25 мл; бюретки; ваги лабораторні 2-го та 4-го класу; сушильна шафа.

Хід виконання роботи.Біля 30 г подрібненого насіння вносять в патрони та екстрагують діетиловим ефіром в апараті Сокслета протягом 1 години. Далі з отриманого ефірного екстракту відбирають піпеткою по 25 мл у дві колби: одну для титрування та іншу, висушену та зважену, - для визначення маси олії в 25 мл екстракту. Маса олії повинна бути не менше 0,5 г. В іншому хід аналізу такий же, як і в попередньому випадку.


Читайте також:

 1. CMM. Визначення моделі зрілості.
 2. I визначення впливу окремих факторів
 3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
 4. II. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа.
 5. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
 6. Ocнoвнi визначення здоров'я
 7. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
 8. А. Визначення розмірів і площі зони хімічного зараження.
 9. Абсолютна величина дійсного числа
 10. Абсолютна величина числа позначається символом .
 11. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
 12. Алгоритм визначення проекцій точок на поверхнях обертання
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення кислотного числа темних олій | Завдання 2. Метод визначення пероксидного числа жирів та олій (ДСТУ 4570:2006)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.