Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Давньоруська держава та її роль у світовій історії

Культура КР, її вплив на економічну та духовну сфери життя

Феномен культури КР мав такі характерні риси та особливості:

домінуючий вплив християнської релігії на розвиток матеріальної та духовної культури. Церква стала своєрідним центром у якому органічно синтезувалися витвори майстрів різних культурних сфер - архітекрури, живопису, музики, скульптури, літератури. Так само як православна релігія була поставлена на службу державі, культура мала служити церкві, свідченням чого є абсолютне домінування в мистецтві біблійних сюжетів, у літературі - релігійної проблематики, в архитектурі - культових споруд. У княжу добу саме церква стає одним з найдоступніших місць задоволення естетичних потреб народу.

Торгівельно-економічні відносини з арабським сходом, раннє сусідство античних причорноморських колоній-міст Греції, зв'язки з Візантією, Болгарією, Скандінавією - все це не могло не позначитися на духовно-культурному становленні русі, яка потребувала нових шляхів свого зростання в суперництві з розвиненими країнами тодішнього світу, водночас терплячі від навал кочовиків.

Однією із царин культури й форм самосвідомості Русі стало набуття історичних знанб. Історична самосвідомість, багату поживу для якої давали перекази, що збереглися в пам'яті народній, літописаннях і хроніках, засвідчує один із найвищих рівнів як самої культури, так і усвідомлення русичем своєї належності до руської землі. В цьому ряду джерел, безперечно, особливе місце посідає "повість минулих літ" Нестора Літописця. Писався твір у печерському монастирі. І з'явитися міг тільки як результат величезної попередньой роботи. За самим його змістом можна судити, скільки джерел було зібрано й осмислено завдяки зусиллям не одного покоління. Б.Д. Греков, спираючись на обставини появи "Повісті минулих літ", зазначає, що сам її автор (Нестор) - це вчений свого часу, якому вдавалося піднятися до свідомості зв'язку світових явищ". Для написання цього твору була проведена довга й наполеглива робота. Вже існували писання попередників, які необхідно було освоїти. Вивчалися грецькі хроніки, особливо "Хроніка" Амартола і його продовжувача - Симона Логофета. Знає літописець Нестор "Хронограф", "летописец в скоре" Никифора, "Житіє Василя Нового", "Одкровення Мефодія Патарського", слов'янські перекази про здобуття грамоти слов'янської, джерела про апостола Андрія, договори з греками; відомі йому народні перекази, історичні пісні. Обізнаний він із княжими архівами, а такж численними свідченнями.

Давньоруська держава залишила яскравий слід у світовій історії 9-13ст її внесок до середньовічного політичного, економічного, суспільного й культурного життя був надзвичайно вагомим. Вийшовши на історичну сцену з походами Аскольда на Константинополь і нажахавши середньовічний світ середини 9ст., КР поступово перейшла від воєнних сутичок з сусідніми країнами до рівноправної участі в політичному житті Європи та близького сходу. Руські володарі уклали мирні й союзні угоди з Візантією й Германською імперією, Польшею й Угорщиною, Литвою та ятвягами, скріплюючи іх з часом, що було нормою міжнародних відносин середньовіччя, династичними шлюбами Київська Русь відіграла вагому роль у міждержавних відносинах, її втручання в той чи інший конфлікт бувало досить, щоб стримати його. Великий міжнародний авторитет і військова міць Давньоруської держави поєднувалися з високим рівнем економічного розвитку. Високопродуктивними були землеробство і скотарство, ремесла в промисли, а енергійні й багаті руські купці були відомі мало не в усьому тогочасному світі Руські люди створили багату духовну й матеріальну культуру. Навала орди Батия завдала непоправної шкоди Русі. Перестала існувати держава, загинули сотні тисяч людей, у вогні пожеж були знищені міста і села, палаци і храми, книги й ікони. Та руський народ зумів вистояти й відродити життя. Тра диції Київської Русі виявилися настільки живучими й міцними в матеріальній і духовній культурі українців, росіян і білорусів.


Читайте також:

 1. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
 2. Автономні утворення у зарубіжних державах
 3. Актуальність курсу історіософії історії України
 4. Актуальність курсу «Історіософія історії України».
 5. АЛЬТЕРНАТИВНІСТЬ В ІСТОРІЇ
 6. Антидемпінгове регулювання у світовій торгівлі.
 7. Антропологічна періодизація первісної історії
 8. Берестейський мирний договір УНР з державами німецько-австрійського блоку. Падіння радянської влади в Україні
 9. В історії Стародавньої Греції важливу роль відіграли два поліси: Афіни і Спарта.
 10. В рамках святкування Всесвітнього Дня Туалету (19 листопада 2013р.) Музей Історії Туалету оголошує конкурс робіт молодих художників та скульпторів
 11. В «Листах про віротерпимість» він твердить, що держава не повинна втручатися в релігійні переконання своїх громадян, вимагаючи від них лише виконання громадянських обов'язків.
 12. Важливою методико-методологічною проблемою є періодизація історії економічної думки, визначення пріоритетів, що підлягають аналізу.
Переглядів: 931

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Боротьба Русі проти монголо-татрської навали | Братства,їх роль в активізації культурного життя 16-17ст.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.