Перевірка міцності двотаврової балки за головними напруженнями
Враховуючи, що Ст.3 є пластичним матеріалом, для перевірки міцності двотаврової балки за головними напруженнями скористаємося ІV-ю теорією міцності. Відповідна умова міцності записується так
.
Умова міцності записується для небезпечних точок небезпечного перерізу балки. Небезпечні точки за головними напруженнями розташовані, як правило, у місцях різкої зміни ширини перерізу й належать елементу, який має меншу ширину. Для двотаврового перерізу небезпечною є точка 1, яка належить стінці двотавра та розташована в місці її стику з полицею (див. рис. 4.6). В небезпечному перерізі за головними напруженнями одночасно виникають, як відмічалося раніше, і .
Для точки 1 стінки двотавра №40 матимемо:
,
і
.
Умова міцності за головними напруженнями теж виконується.
Таким чином, міцність сталевої балки з прокатного двотавра №40 забезпечена, тому що умови міцності за нормальними, дотичними та головними напруженнями виконуються.
Міцність дерев’яної балки прямокутного поперечного перерізу також забезпечена. Для неї необхідним і достатнім є виконання умов міцності за нормальними та дотичними напруженнями. У такої балки немає різкої зміни її ширини, тому відсутні небезпечні точки за головними напруженнями і перевіряти міцність за цими напруженнями немає ніякого сенсу.