Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розділ 12

мують дивіденди тощо. Але включення особи до реєстру не є фактом, що породжує виникнення права власності. Право влас­ності виникає у загальному порядку, визначеному цивільним правом. Особа, яка є власником акції, але не внесена до реєстру корпорації, вважається бенефіціарним власником. Останній має право вимагати від зареєстрованого власника повернення суми отриманих дивідендів, видачі довіреності для голосування на зборах або здійснення дій для внесення бенефіціарного власни­ка до реєстру.

Якщо корпорація має встановити перелік зареєстрованих власників для розсилки інформації, визначення осіб, що мають право брати участь у зборах, чи виплати дивідендів, то рада ди­ректорів визначає дату, на яку фіксується персональнийсклад учасників корпорації(record date). Право дозволяє використову­вати два підходи стосовно внесення інформації до реєстру після зафіксованої дати:

а) традиційний підхід передбачав блокування реєстру після
визначеної дати — нові власники могли потрапити до реєстру
тільки після зняття блокування;

б) новий підхід полягає у вільному додаванні інформації до
реєстру, але особи, які внесені після встановленої дати, не визна­
ються зареєстрованими власниками щодо дії, яка проводить­
ся (тобто вони не отримають дивіденди, не зможуть голосувати
тощо).

Такий підхід є дуже ефективним, особливо щодо великих корпорацій, оскільки дозволяє чітко визначити коло уповнова­жених осіб й ретельно підготувати всю документацію.

Американське право приділяє значну увагу регулюванню го­лосування через представника, оскільки це є переважний спосіб голосування для більшості акціонерів (особливо у великих кор­пораціях). МВСА та право штатів встановлюють мінімальні фо­рмальності щодо голосування довіреностями. Так, дозволяється навіть видача бланкетної довіреності, в якій не зазначено ім'я представника.

Особливу групу становлять безвідкличні довіреності. Це так звані довіреності, «поєднані із заінтересованістю у діяльності корпорації». Але якщо представник просто купує довіреність, то ці дії розглядаються як такі, що суперечать публічному порядку, і є незаконними. Акціонер, який продає право голосу, допускає до управління справами компанії особу, яка не пов'язана з кор-


Європейська та американська моделі корпоративного управління________________ 365

порацією майновим інтересом, і тому може вчиняти ворожі дії щодо цієї корпорації- Але МНС'А та закони штатів виділяють можливі випадки, коли акціонер не* може відкликати представ­ника, якщо останній має майновий інтерес у діяльності корпо­рації (наприклад, якщо довіреність видана особі, якапридбала акції після визначення record date).

Особливістю американської системи корпоративного управ­ління є те, що акціонерам не заборонено укладати угоди щодо розпорядження правом голосу(практика, яка < забороненою у багатьох європейських країнах). Такі угоди поділяються на дві групи: а) звичайні договори між акціонерами; б) угоди щодо утворення голосуючого трасту.

Угоди між акціонерами щодо голосування становлять дого­вір між усіма акціонерами чи їх частиною щодо голосування з визначених питань певним чином. У більшості штатів такі уго­ди підпадають під дію звичайного контрактного права. У деяких штатах запроваджено спеціальне регулювання, яке зазвичай по­лягає в обмеженні строку дії угоди (не більше 10 років), покла­дення обов'язку укладати її у письмовій формі та представляти у зареєстрований офіс корпорації. Однією із обов'язкових умов таких угод є порядок розв'язання суперечок між акціонерами. Найчастіше у даному випадку мається на увазі звернення до про­цедури арбітражу. Іноді угоди передбачають право незгодного акціонера тимчасово вийти із угоди і не голосувати зі спірного питання. Американські правники визнають, що у випадку пору­шення акціонером своїх обов'язків за угодою її примусове вико­нання або інший спосіб відновлення порушеного права є дуже проблематичним. Для забезпечення виконання угоди акціоне­ри, що її уклали, можуть бути зобов'язані дати безвідкличну до­віреність.

При створенні голосуючого трасту права голосу із акціїпере­даються довіреній особі, яка включається до реєстру корпорації.При цьому право власності зберігається за акціонером.Довірена особа може видати акціонеру сертифікат, який вільнооберта­ється. Довірена особа може передати права з голосуванняіншій особі, якщо інше не встановлено договором міжнею та акціоне­ром. Голосуючий траст призводить до визнанняправ, які випли­вають із акції, як окремих об'єктів права, що можуть обертатися окремо.


Розділ П


Читайте також:

  1. IV розділ. Сегментація ринку та вибір цільового сегменту
  2. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  3. V розділ. Товарна політика підприємства
  4. VI розділ. Маркетингова цінова політика
  5. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару
  6. VIII розділ. Маркетингова політика комунікацій
  7. А) Роздільне складання таблиць (За підручником Богдановича М.В.)
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  10. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  11. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  12. Б – розділення гелю на дві фази




Переглядів: 409

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 12 | Недержавне регулювання відносин з корпоративного управління (кодекси корпоративного управління)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.