Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Місце міжнародного валютного ринку в системі міжнародного фінансового ринку та світової економіки

В міру розвитку міжнародного фінансового ринку зв’язкиміж його сегментами стають все більш різноманітними і тісними. Зв'язки сучасного міжнародного валютного ринку з кожним сектором міжнародного фінансового ринку (кредитним, фондовим, інвестиційним, страховим) носять двосторонній характер. Міжнародний валютний ринок, з одного боку, акумулює ресурси інших сегментів міжнародного фінансового ринку (кредити, цінні папери, інвестиційні ресурси, страхові інструменти), а з іншого боку, саме міжнародний валютний ринок забезпечує достатніми валютними ліквідними засобами всі операції на міжнародних кредитному, фондовому та страховому ринках.

Щоб продемонструвати взаємозв'язок міжнародного валютного ринку з іншими секторами міжнародного фінансового ринку, наведемо кілька прикладів. Міжнародний валютний ринок акумулює короткострокові капітали (кредити) і високоліквідні інвестиційні, фондові і страхові ресурси з міжнародного фінансового ринку. Одночасно міжнародний валютний ринок при сприятливій кон'юнктурі забезпебезпечує зростання вартості залучених на нього капіталів (спекулятивні, арбітражні операції і хеджування), а також • прибутковість інвестицій в іноземну валюту. Інтенсивне переміщення капіталів між валютним та іншими секторами міжнародного фінансового ринку залежить від прибутковості, ліквідності, надійності інструментів міжнародного валютного ринку.

Міжнародний валютний ринок – це своєрідний центр валютного обслуговування всіх секторів міжнародного фінансового ринку. Більш того, обслуговуючи інші сектори міжнародного фінансового ринку через надання необхідних валют і страхові валютні операції, він впливає на стан і еволюцію інших сегментів міжнародного фінансового ринку через динаміку валютного курсу. Так, зростання курсу однієї з валют міжнародних розрахунків веде до збільшення попиту на іноземні кредити для використання їх на купівлю дорожаючої валюти і збільшення відсоткових ставок на міжнародному кредитному ринку. Зростання курсу будь-якої валюти міжнародних розрахунків до валюти, в якій номіновані цінні папери на міжнародному фондовому ринку, виражається в зниженні попиту на ці папери.

Унікальність міжнародного валютного ринку полягає в тому, що він значно більшою мірою, ніж інші сегменти міжнародного фінансового ринку, пов'язаний зі світовою економікою і світовими товарними ринками. Будь-які зв'язки світової економіки з міжнародними фондовим, інвестиційним, кредитним і страховим ринками здійснюються через міжнародний валютний ринок. Він є необхідною ланкою будь-якої зовнішньоекономічній операції.

Нарешті, міжнародний валютний ринок є універсальним механізмом, що зв'язує економіки різних країн у глобальну економіку. Саме він опосередковує рух товарів і капіталів через національні кордони у світовій господарській системі.

Міжнародний валютний ринок займає особливе місце у розвитку країн з ринками, що формуються. Ці країни практично не пов'язані з міжнародними кредитним, фондовим та страховим ринками. Лише міжнародний валютний ринок представляє ліквідні фінансові активи для розвитку країн з ринками, що формуються.

Міжнародний валютний ринок являє собою піддану кризам структуру. З моменту утворення міжнародний валютний ринок пережив кілька циклічних криз (рис. 5):

Часова вісь 1913 р. 1929 р. 1936 р. 1971 р. 1976 р. 1982 р. 1994 р. 1997 р. 1998 р.   - Криза Паризької валютної системи - Криза міжнародної системи золотозлиткового і золото металічного стандарту - Криза Бреттон-Вудської валютної системи - Криза зовнішньої заборгованості країн, що розвиваються і загроза міжнародного дефолту - Мексиканська регіональна валютна криза - Регіональна валютна криза в Південно-Східній Азії - Валютна криза в Росії

 


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. Аварії з викидом (загрозою викиду) сильнодіючих отруйних речовин на об'єктах економіки.
  3. Автоматизоване робоче місце метролога
  4. Автономна Республіка Крим, регіональні та місцеві органи державної влади.
  5. Аграрний комплекс національної економіки.
  6. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  7. Адміністративної економіки.
  8. Адресація в системі ЕП НБУ.
  9. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  10. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  11. Активи як об’єкт фінансового менеджменту
  12. Акціонерна власність в економічній системі




Переглядів: 473

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функції міжнародного валютного ринку | Учасники міжнародного валютного ринку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.