Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пасажирські станції

Вантажні станції

Сортувальні пристрої

Для формування і розформування вантажних поїздів на більшості сортувальних станцій використовується сортувальна гірка., яка являє собою штучно зроблене підвищення перед коліями сортувального парку. В залежності від кількості перероблених вагонів вони є великі, середні і малої потужності.

 

В районах масового навантаження та розвантаження вантажів влаштовують вантажні станції. Зазвичай такі станції влаштовують біля великих міст, де багато промислових, торгових і інших підприємств і організацій, на адресу яких направляють вагони з різними вантажами і з яких в свою чергу відправляють вантажі на адресу інших підприємств і організацій. Вагони для навантаження і розвантаження потрапляють на вантажні двори, які входять до складу вантажних станцій. В залежності від характеру роботи і об’єму роботи на вантажних станціях будують колії для приймання та відправлення потягів, сортувальні колі для розформування прибулих поїздів та підбирання вагонів за вантажними пунктами, а також формування поїздів з навантажених або розвантажених на вантажних пунктах потягів. Сортувальні колії доповнюють зазвичай сортувальними профільованими витяжками або гірками малої потужності., коліями та пристроями для виконання вантажних і комерційних операцій – навантаження, вивантаження з вагонів і перевантаження вантажів з одних вагонів в інші, сортування вантажів, зважування, зберігання і видача вантажів., підготовка для перевезення рефрижераторного рухомого складу, постачання вагонів льодом.

Вантажні станції загального користування обслуговують навантажувально-розвантажувальні операції з усіма видами вантажів: тарно-пакуючі, контейнерні, важковагові, а спеціалізовані служби для навантаження і розвантаження окремих видів вантажів (вугілля, буд. Матеріалів, нафтопродуктів).

Є вантажні станції з вантажними дворами, що мають тупикові або наскрізні навантажувально-розвантажувальні колії з паралельним або послідовним розташуванням станційних парків і вантажного двору.

Пасажирські станції споруджують у великих містах. На цих станціях виконують такі операції: приймання і відправлення пасажирських потягів, а також подачу потягів під посадку пасажирів і прибирання потягів після висадки пасажирів, посадку, висадку, різного типу інші операції, пов’язані з обслуговуванням пасажирів; приймання, навантаження та розвантаження, сортування, зберігання і видачу вантажу, пошти і вантажів пасажирської швидкості; відчеплення від поїздів і причеплення до поїздів поштових і вантажних вагонів і подачу їх до місця завантаження і розвантаження. Крім того проводять технічне обслуговування, причеплення і відчеплення до поїздів груп і окремих пасажирських вагонів, оснащення їх паливом, водою і інші операції, пов’язані з підготовкою поїздів або окремих вагонів пасажирських до слідування.

7.7. Технічно-розпорядчий акт станції.

Порядок використання технічних засобів станції встановлюється технічно-розпорядчим актом станції (ТРА) даної станції. В цьому документі регламентується порядок безпечного та безперешкодного прийому, відправлення та пропуску поїздів по станції, а також безпеку внутрішньостанційної роботи.

Технічно-розпорядчий акт станції складає начальник станції за встановленою формою. Одна форма акту передбачена для сортувальних, дільничних, великих пасажирських та вантажних станцій, а інша – для проміжних станцій.

Технічно-розпорядчий акт включає в себе загальні відомості про станцію, в тому числі про прилеглі до станції перегони та під’їзні колії, станційні колії та стрілки, розподіл стрілочних переводів по постам та районам, наявність сортувальних та інших пристроїв.

Акт встановлює порядок приймання та відправлення поїздів у відповідності з основними положеннями ПТЕ в конкретних умовах даної станції. Технічно-розпорядчий акт передбачає організацію маневрової роботи, тобто конкретний порядок маневрів на даній станції, а також забезпечення техніки безпеки робітників станції на коліях.

До технічно-розпорядчого акту додаються: схематичний план станції; відомість примикаючих до станції під’їзних колій; таблиця залежностей маршрутів, стрілок та сигналів; інструкція про порядок користування пристроями сигналізації, централізації та блокування (СЦБ); інструкція про роботу сортувальних гірок, а також інші документи в залежності від конкретних умов роботи станції.

Порядок, встановлений технічно-розпорядчим актом, обов’язковий для робітників всіх служб. Всі працівники, що пов’язані з прийманням та відправленням поїздів та маневрами на станції, повинні знати порядок роботи, встановлений технічно-розпорядчим актом.

В робочих приміщеннях чергових по станціям, маневрових диспетчерів, чергових по паркам та сортувальним гіркам, виконуючих постів централізації, стрілочних постів, чергових по локомотивним депо та оглядачів вагонів повинні бути виписки з технічно-розпорядчого акту з необхідними даними, що відносяться до кола обов’язків відповідних робітників.

 

 

8. Автоматика і телемеханіка на залізниці

 

8.1. Види та призначення пристроїв СЦБ.

Залізнична автоматика та телемеханіка призначені для регулювання та забезпечення безпеки руху поїздів на перегонах та станціях. По іншому автоматику та телемеханіку прийнято називати СЦБ (сигналізація, централізація, блокування).

Сигналізація – єдина система сигналів та технічних засобів для передавання ними наказів, що відносяться до руху поїздів та маневрової роботи.

Централізація – технічні засоби керування стрілками та сигналами, що подаються світлофорами на станції або окремій дільниці з одного пункту.

Блокування – система автоматики, що забезпечує розмежування поїздів під час руху на залізничній дільниці.

 

 

8.2. Призначення сигналів.

Сигналом називається умовний видимий чи звуковий знак, за допомогою якого подаються певні накази, що відносяться до руху поїздів.

 

Сигнали служать для забезпечення безпеки руху, а також для чіткої організації руху поїздів і маневрової роботи.

Сигнал є наказом і підлягає безумовному виконанню. Працівники залізничного транспорту повинні використовувати усі можливі засоби для виконання вимог сигналу.

 

У сигналізації, що забезпечує рух поїздів, застосовуються такі основні сигнальні кольори:

зелений (дозволяє рух з встановленою швидкістю);

жовтий (дозволяє рух і вимагає зменшення швидкості);

червоний (вимагає зупинки).

У сигналізації при маневровій роботі застосовуються, крім того, такі кольори:

місячно-білий (дозволяє маневри);

синій (забороняє маневри).

 

Забороняється розміщення декоративних полотнищ, плакатів та вогнів червоного, жовтого й зеленого кольорів, що перешкоджають сприйманню сигналів і спотворюють сигнальні показання.

На залізничному транспорті застосовуються тільки сигнали, затверджені Міністром транспорту України.

 

За способом сприйняття сигнали підрозділяються на видимі та звукові.

 

 

8.3. Видимі сигнали

Видимі сигнали виражаються кольором, формою, положенням і числом сигнальних показань. Для подання видимих сигналів служать сигнальні прилади - світлофори, диски, щити, ліхтарі, прапорці, сигнальні покажчики та сигнальні знаки.

 

Видимі сигнали за часом їх застосування підрозділяються на:

денні, що подаються у світлий час доби; для подання таких сигналів служать диски, щити, прапорці та сигнальні покажчики (стрілочні, колійного загородження та гідравлічних колонок);

нічні, що подаються у темний час доби; такими сигналами служать вогні визначених кольорів у ручних і поїзних ліхтарях, ліхтарях на жердинах і сигнальних покажчиках (нічні сигнали повинні застосовуватись і в денний час підчас туману, заметілі та інших несприятливих умов, коли видимість денних сигналів зупинки менше 1000 м, сигналів зменшення швидкості – менше 400 м, маневрових – менше 200 м);

цілодобові, що подаються однаково у світлий і темний час доби; такими сигналами служать вогні світлофорів визначених кольорів, маршрутні та інші світлові покажчики, постійні диски зменшення швидкості, квадратні щити жовтого кольору (зворотна сторона зеленого кольору), червоні диски із світловідбивачем для позначення хвоста вантажного поїзда, сигнальні покажчики та знаки.

 

У тунелях застосовуються нічні або цілодобові сигнали.

 

 

8.4. Звукові сигнали

Звукові сигнали передаються числом і сполученням звуків різної тривалості. Значення їх вдень і вночі одне і те саме.

Для подання звукових сигналів служать свистки локомотивів, моторвагонних поїздів і дрезин, ручні свистки, духові ріжки, сирени, гудки і петарди.

 

Вибух петарди вимагає негайної зупинки.

 

 

8.5. Класифікація світлофорів.

Світлофори за призначенням підрозділяться на:

вхідні, що дозволяють або забороняють поїзду прямувати з перегону на станцію;

вихідні, що дозволяють або забороняють поїзду відправлятися зі станції на

перегін;

маршрутні, що дозволяють або забороняють поїзду проїжджати із одного району станції до іншого;

прохідні, що дозволяють або забороняють поїзду проїжджати з однієї блок-ділянки (міжпостового перегону) на іншу;

прикриття - для огородження місць перехрещень залізничних колій на одному рівні іншими залізничними коліями і тролейбусними лініями, розвідних мостів і ділянок, які проходять з провідником;

загороджувальні, що вимагають зупинки в разі небезпеки для руху, що виникла на переїздах, великих штучних спорудах і обвальних місцях, а також у разі огородження составів для огляду і ремонту вагонів на станційних коліях;

попереджувальні, що попереджують про показання основного світлофору (вхідного, прохідного, загороджувального і прикриття);

повторювальні – для повідомлення про показання вихідного і маршрутного світлофорів, що дозволяють рух, і показання гіркового світлофора, коли за місцевими умовами видимість основного світлофора не забезпечується;

локомотивні – для дозволу чи заборони поїзду прямувати перегоном з однієї блок ділянки на іншу, а також попередження про показання колійного світлофора, до якого наближається поїзд;

маневрові, що дозволяють чи забороняють проведення маневрів;

гіркові, що дозволяють чи забороняють розпуск вагонів з гірки.

 

Один світлофор може поєднувати декілька призначень (вхідний і вихідний, вихідний і маневровий, вихідний і маршрутний тощо).

Світлофори застосовуються лінзові і прожекторні.

Вони підрозділяються на:

- щоглові;

- карликові;

- такі, що встановлюються на містках і консолях.

На світлофорах застосовуються сигнальні вогні:

- такі, що нормально горять;

- нормально не горять;

- не мигають;

- мигають (періодично загоряються і гаснуть).

 

Видимість сигналів світлофорів.

    Світлофори Мінімальна відстань видимості сигналів на дільницях колії, м, не менше
прямі криві пересічена місцевість
  Вхідні, попереджувальні, прохідні, загороджувальні, прикриття            
    Зелені смуги            
  Вихідні, маршрутні головних колій            
  Вихідні, маршрутні бокових колій; маневрові та запрошувальний сигнал            

 

Основні значення сигналів, що подаються світлофорами (незалежно від місця встановлення та призначення їх), такі:

- один зелений вогонь – дозволяється рух із встановленою швидкістю;

- один жовтий мигаючий вогонь – дозволяється рух із встановленою швидкістю; наступний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю;

- один жовтий вогонь – дозволяється рух з готовністю зупинитися; наступний світлофор закритий;

- два жовтих вогні з них верхній – мигаючий – дозволяється проходження світлофора із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; наступний світлофор відкритий;

- два жовтих вогні – дозволяється проходження світлофора із зменшеною швидкістю та готовністю зупинитися біля наступного світлофора; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу;

- один червоний вогонь – Стій! Забороняється проїжджати сигнал.

 

Сигнальне значення світлофору з незрозумілим показанням, або з загаслими вогнями вважається забороняючим.

 

Світлофори повинні позначатися буквами і цифрами. На кожнім перегоні прохідні світлофори автоблокування нумеруються, починаючи від вхідного світлофора назустріч руху поїздів, при цьому світлофорам непарного напрямку привласнюються непарні (1, 3, 5 ...), а світлофорам парного напрямку парні (2, 4, 6 ...) номери.

При обладнанні двоколійних дільниць двостороннім постійно діючим автоблокуванням з прохідними світлофорами до номера прохідного світлофора, встановленого для неправильного напрямку руху, додається римська цифра, яка означає номер колії.

Станційним світлофорам привласнюються літери “Н” або “Ч” в залежності від напрямку руху, причому на вихідних світлофорах додатково цифрою вказується номер колії, до якої відноситься світлофор.

У позначенні маршрутних світлофорів до літери ”Н” (“Ч”) додається літера “М”.

Вихідні світлофори, що є одночасно і маршрутними, позначаються як вихідні чи маршрутні.

Маневровим світлофорам привласнюється літера “М” з парним порядковим номером у парній горловині станції та з непарним – у непарній горловині.

 

8.6. Розміщення світлофорів.

На лініях, обладнаних автоблокуванням з тризначною сигналізацією, відстань між суміжними світлофорами має бути не меншою ніж гальмова путь, що визначається для даного місця за повного службового гальмування та максимальної швидкості, що реалізується, але не більша як 120 км / год для пасажирських поїздів і 80 км / год – для вантажних поїздів і, крім того, має бути не меншою ніж гальмова путь за екстреного гальмування з урахуванням відстані, яку проходить поїзд за час, необхідний для дії пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації й автостопу на гальмову систему поїзда. При цьому на ділянках, де видимість сигналів менша 400 м, а також на заново обладнаних лініях з автоблокуванням, зазначена відстань, крім того, має бути не меншою 1000 м.

На лініях, які раніше були обладнані автоблокуванням з тризначною сигналізацією, окремі світлофори можуть бути залишені з дозволу начальника залізниці на відстані, що менша за необхідну гальмову путь. На такому світлофорі, а також на попереджувальному до нього мають встановлюватися світлові покажчики. На станціях світлові покажчики застосовуються, коли відстань між суміжними світлофорами (вхідним, маршрутним, вихідним) головної колії менша за необхідну гальмову путь.

Лінії з особливо інтенсивним рухом приміських поїздів, де необхідно мати блок-ділянки, коротші мінімальної довжини, встановленої для тризначної сигналізації, обладнуються автоблокуванням з чотиризначною сигналізацією.

На лініях, що обладнані автоблокуванням з тризначною сигналізацією, на яких здійснюється рух пасажирських поїздів із швидкістю більше 120 км / год або вантажних поїздів із швидкістю більше 80 км / год, рух їх із встановленою максимальною швидкістю дозволяється при зеленому вогні локомотивного світлофора, якщо забезпечується зупинка поїзда перед колійним світлофором із забороняючим показанням, за умови застосування службового гальмування після зміни зеленого вогню локомотивного світлофора на жовтий.

На ділянках з напівавтоматичним блокуванням відстань між вхідним, маршрутним, вихідними світлофорами має бути не менше гальмової путі, визначеної для даного місця за повного службового гальмування й швидкості, що максимально реалізується, а при наявності колійних пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації ця відстань, крім того, має бути не меншою гальмової путі при екстреному гальмуванні з урахуванням відстані, яку проходить поїзд за час, необхідний для дії пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації й автостопу на гальмову систему поїзда.

На ділянках, не обладнаних автоблокуванням, попереджувальні світлофори встановлюються від основних світлофорів на відстані, не меншій за гальмову путь, визначеної для даного місця за екстреного гальмування й швидкості, що максимально реалізується, а при наявності на ділянках наближення колійних пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації – на відстані, не менше гальмової путі за екстреного гальмування з врахуванням відстані, яку проходить поїзд за час, необхідний для впливу пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації й автостопу на гальмову систему поїзда при швидкості, що максимально реалізується.

На ділянках, де автоматична локомотивна сигналізація застосовується як самостійний засіб сигналізації та зв’язку, довжина двох суміжних блок-ділянок має бути не меншою гальмової путі, визначеної для даного місця за екстреного гальмування з врахуванням відстані, що проходить поїзд за час, необхідний для впливу пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації й автостопу на гальмову систему при швидкості, що максимально реалізується.

 

Світлофори встановлюються з правого боку в напрямку руху або над віссю колії, яка огороджена ними, таким чином, щоб сигнали, які вони подають, не можна було сприймати з поїзда за сигнали, які належать до суміжних колій.

Загороджувальні світлофори і попереджувальні до них, що встановлюються на перегонах перед переїздами для поїздів, що рухаються неправильною колією, можуть розміщуватися з лівого боку у напрямку руху.

Якщо габарити для встановлення світлофорів з правого боку відсутні, то з дозволу начальника залізниці допускається розміщувати їх з лівого боку:

- вхідні й попереджувальні до них світлофори, які встановлюються для приймання на станцію поїздів, що прямують неправильною колією, а також підштовхуючим локомотивів та господарчих поїздів, які повертаються з перегону неправильною колією;

- вхідні і прохідні світлофори на двоколійних і багатоколійних перегонах, обладнаних автоблокуванням для двостороннього руху по кожній колії;

- вхідні і прохідні світлофори, що встановлюються тимчасово на період будівництва другої колії.

З дозволу начальника залізниці на окремих станціях допускається встановлення з лівого боку гіркових світлофорів, а також маневрових з витяжних і тупикових колій, де це зумовлюється технологією маневрової роботи.

 

Світлофори застосовуються, як правило, з сигнальними вогнями, що нормально світяться.

На лініях з автоблокуванням допускається на прохідних світлофорах застосування сигнальних вогнів, що нормально не світяться, а засвічується при в’їзді поїздів на блок-ділянку перед ними.

На ділянках, обладнаних автоблокуванням, нормальним показанням прохідних світлофорів є дозволяюче, а вхідних, маршрутних та вихідних – забороняюче. На ділянках залізниць, де вхідні, маршрутні і вихідні світлофори можуть переводитися на автоматичну дію для безупинного проходження поїздів по станції, дозволяюче показання є нормальним при переведенні їх на автоматичну дію.

На ділянках, не обладнаних автоблокуванням, нормальним показанням вхідних, вихідних, прохідних і маршрутних світлофорів є забороняюче.

За умови несправностей пристроїв управління світлофори мають автоматично приймати забороняюче показання, а попереджувальні світлофори – показання, що відповідають забороняючому показанню пов’язаних з ними основних світлофорів.

 

Вхідні світлофори повинні бути встановлені від першого вхідного стрілочного переводу на відстані не ближче 50 м, рахуючи від вістряка протишерстного або граничного стовпчика пошерстного стрілочного переводу.

 

Вихідні світлофори мають встановлюватись для кожної відправної колії попереду місця, призначеного для стоянки локомотива поїзда, що відправляється.

На станціях при відправленні поїздів з колій, що не мають достатньої довжини, коли голова поїзда перебуває за вихідним світлофором, дозволяється на зворотному боці його встановлювати повторювальну головку світлофора. Перелік станцій, на яких необхідно встановлювати повторювальну головку на вихідних світлофорах, та порядок застосування сигналів у таких випадках визначаються начальником залізниці.

Допускається встановлення групових вихідних та маршрутних світлофорів для групи колій, крім тих, по яких здійснюється безупинний пропуск поїздів. Групові вихідні та маршрутні світлофори доповнюються маршрутними покажчиками з зазначенням номера колії, з якої дозволяється відправлення поїзда.

 

 

8.7. Вхідні, вихідні світлофори, запрошувальний сигнал.

 

Вхідні світлофори.

 

Вхідними світлофорами подаються сигнали:

один зелений вогонь – “Дозволяється поїзду прямувати на станцію по головній колії з встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний або вихідний) відкритий”.

один жовтий мигаючий вогонь – “Дозволяється поїзду прямувати на станцію по головній колії з встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю”.

один жовтий вогонь – “Дозволяється поїзду прямувати на станцію по головній колії з готовністю зупинитися; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) закритий”.

два жовтих вогні, з них верхній – мигаючий, - “Дозволяється поїзду прямувати на станцію із зменшеною швидкістю на бокову колію; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий”.

два жовтих вогні – “Дозволяється поїзду прямувати на станцію із зменшеною швидкістю на бокову колію і готовністю зупинитися; наступний світлофор закритий”.

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

 

На вхідних і маршрутних світлофорах у разі приймання поїздів на бокові колії по стрілочних переводах з хрестовинами пологих марок застосовуються сигнали:

один зелений мигаючий і один жовтий вогні та одна зелена смуга, що світиться, - “Дозволяється поїзду прямувати на станцію із швидкістю не більше 80 км / год на бокову колію; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із швидкістю не більше 80 км / год”.

два жовтих вогні, з них верхній мигаючий, і одна зелена смуга, що світиться, - “Дозволяється поїзду прямувати на станцію із швидкістю не більше 80 км / год на бокову колію; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю”.

два жовтих вогні та одна зелена смуга, що світиться, - “Дозволяється поїзду прямувати на станцію із швидкістю не більше 60 км / год на бокову колію і готовністю зупинитися; наступний світлофор закритий”.

 

У необхідних випадках на вхідних і маршрутних світлофорах може застосовуватися сигнал – один зелений мигаючий вогонь – “Дозволяється поїзду прямувати на станцію по головній колії із встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із швидкістю не більше 60 км / год”.

 

На окремих станціях у випадках, передбачених ПТЕ залізниць України, на вхідних і маршрутних світлофорах може застосовуватися сигнал – три жовтих вогні – “Дозволяється моторвагонному поїзду, поодинокому локомотиву, дрезині незнімного типу прямувати на вільну ділянку колії з особливою обережністю та із швидкістю не більше 20 км / год до маршрутного світлофора з червоним вогнем”.

 

На ділянках, обладнаних автоблокуванням з чотиризначною сигналізацією, вхідними світлофорами подаються сигнали:

один зелений вогонь;

один жовтий і один зелений вогні;

один жовтий вогонь;

один червоний вогонь.

 

Перед усіма вхідними світлофорами мають встановлюватися попереджувальні світлофори.

Запрошувальний сигнал.

 

Запрошувальний сигнал – один місячно-білий мигаючий вогонь – дозволяє поїзду проїхати світлофор з червоним вогнем (чи погаслим) і продовжувати рух до наступного світлофора (або до граничного стовпчика при прийманні на колію без вихідного світлофора) із швидкістю не більше 20 км / год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху.

Цей сигнал застосовується на вхідних, а також маршрутних і вихідних (крім групових) світлофорах.

Відправлення по запрошувальному сигналу вихідного світлофора дозволяється тільки по правильній колії двоколійного перегону, обладнаного автоблокуванням.

 

 

Вихідні світлофори.

 

Вихідними світлофорами на ділянках, обладнаних автоблокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь – “Дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати із встановленою швидкістю; попереду вільні дві чи більше блок-ділянки.

один жовтий вогонь – “Дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати з готовністю зупинитися; наступний світлофор закритий”.

два жовтих вогні, один з них, верхній – мигаючий, - “Дозволяється поїзду відправлятися зі станції із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; наступний світлофор відкритий”.

два жовтих вогні – “Дозволяється поїзду відправлятись зі станції із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; наступний світлофор закритий”.

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

 

Вихідними світлофорами на ділянках, обладнаних автоблокуванням, при відправленні поїздів з відхиленням по стрілочних переводах з хрестовинами пологих марок подаються сигнали:

один зелений мигаючий і один жовтий вогні та одна зелена смуга, що світиться, - “Дозволяється поїзду відправлятися зі станції із швидкістю не більше 80 км / год; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; наступний світлофор відкритий”.

два жовтих вогні та одна зелена смуга, що світиться, - “Дозволяється поїзду відправлятися зі станції із швидкістю не більше 60 км / год; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; наступний світлофор закритий”.

 

Вихідними світлофорами на ділянках, обладнаних напівавтоблокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь – “Дозволяється поїзду відправлятися зі станції та прямувати із встановленою швидкістю; перегін до наступної станції (колійного поста) вільний”.

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

два жовтих вогні – “Дозволяється поїзду відправлятися зі станції із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; перегін до наступної станції (колійного поста) вільний”.

два жовтих вогні, з них верхній – мигаючий, - “Дозволяється поїзду відправлятися зі станції із зменшеною швидкістю; поїзд прямує з відхиленням по стрілочному переводу; перегін до наступної станції (колійного поста) вільний; вхідний світлофор наступної станції відкритий”.

 

Вихідними світлофорами на ділянках, обладнаних автоматичною локомотивною сигналізацією, що застосовується як самостійний засіб сигналізації та зв’язку, подаються сигнали:

один зелений і один місячно-білий вогні – “Дозволяється поїзду відправлятись зі станції; попереду вільні дві або більше блок-ділянки”.

один зелений вогонь – “Дозволяється поїзду відправлятись зі станції; перегін до наступної станції (колійного поста) вільний”.

один жовтий і один місячно-білий вогні – “Дозволяється поїзду відправлятись зі станції; попереду вільна одна блок-ділянка”.

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

 

За наявності відгалуження, обладнаного колійним блокуванням, а також для позначення колії, на яку відправляється поїзд, на багатоколійних ділянках, обладнаних колійним блокуванням, і на двоколійних ділянках, обладнаних двостороннім автоблокуванням, вогні вихідного світлофора в необхідних випадках, визначених Укрзалізницею, доповнюються відповідним показанням маршрутного покажчика.

При відсутності маршрутного покажчика дозвіл поїзду відправитися на відгалуження, або по одній з колій багатоколійної ділянки, або по неправильній колії у разі двостороннього автоблокування може подаватися сигналом – два зелені вогні на вихідному світлофорі, що показує при автоблокуванні на незайнятість не менше двох блок-ділянок, а при напівавтоматичному блокуванні – на незайнятість перегону до наступної станції (колійного поста).

При відправленні по неправильній колії на ділянках, обладнаних двостороннім автоблокуванням, застосування маршрутних покажчиків чи сигналу два зелені вогні обов’язкове.

 

На двоколійних ділянках, де рух по правильній колії здійснюється за сигналами автоблокування, а по неправильній колії – за показаннями локомотивного світлофора, на вихідних світлофорах при відправленні зі станції на неправильну колію може застосовуватися один жовтий мигаючий і один місячно-білий вогні – “Дозволяється поїзду відправлятися зі станції із зменшеною швидкістю не більше 40 км /год і далі прямувати по неправильній колії за показаннями локомотивного світлофора”.

 

На станціях, що мають вихідні світлофори, за наявності відгалуження, не обладнаного колійним блокуванням, готовність маршруту відправлення на відгалуження позначається одним місячно-білим вогнем вихідного світлофора; поїзди відправляються на відгалуження з видачею машиністу жезлу або колійної записки при місячно-білому вогні і погаслому червоному вогні на вихідному світлофорі.

 

На ділянках, обладнаних автоблокуванням з чотиризначною сигналізацією вихідними світлофорами подаються сигнали:

один зелений вогонь – попереду вільні три і більше блок-ділянки;

один жовтий і один зелений вогні – попереду вільні дві блок-ділянки;

один жовтий вогонь – попереду вільна одна блок-ділянка;

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

 

8.8. Маршрутні, прохідні світлофори. Умовно-дозволяючий сигнал.

 

Маршрутні світлофори.

 

Маршрутними світлофорами в залежності від місця їх установлення подаються сигнали:

один зелений вогонь – “Дозволяється рух із встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий”;

один жовтий вогонь – “Дозволяється рух з готовністю зупинитися; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) закритий”;

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”;

один жовтий мигаючий вогонь – “Дозволяється проходження світлофора із встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю”;

два жовтих вогні, з них верхній – мигаючий, - “Дозволяється проходження світлофора із зменшеною швидкістю; поїзд прямує на бокову колію; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий”;

два жовтих вогні – “Дозволяється проходження світлофора із зменшеною швидкістю та готовністю зупинитися на станції; поїзд прямує на бокову колію; наступний світлофор закритий”.

 

На ділянках, обладнаних автоблокуванням з чотиризначною сигналізацією, маршрутними світлофорами по головній колії подаються сигнали:

один зелений вогонь;

один жовтий і один зелений вогні;

один жовтий вогонь;

один червоний вогонь.

 

На маршрутних світлофорах у разі приймання поїздів на бокові колії по стрілочних переводах з хрестовинами пологих марок застосовуються сигнали:

один зелений мигаючий і один жовтий вогні та одна зелена смуга, що світиться, - “Дозволяється поїзду прямувати із швидкістю не більше 80 км / год на бокову колію; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із швидкістю не більше 80 км / год”.

два жовтих вогні, з них верхній мигаючий, і одна зелена смуга, що світиться, - “Дозволяється поїзду прямувати із швидкістю не більше 80 км / год на бокову колію; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю”.

два жовтих вогні та одна зелена смуга, що світиться, - “Дозволяється поїзду прямувати із швидкістю не більше 60 км / год на бокову колію і готовністю зупинитися; наступний світлофор закритий”.

 

У необхідних випадках на маршрутних світлофорах може застосовуватися сигнал – один зелений мигаючий вогонь – “Дозволяється поїзду прямувати по головній колії із встановленою швидкістю; наступний світлофор (маршрутний чи вихідний) відкритий і вимагає проходження його із швидкістю не більше 60 км / год”.

 

На окремих станціях у випадках, передбачених ПТЕ залізниць України, на маршрутних світлофорах може застосовуватися сигнал – три жовтих вогні – “Дозволяється моторвагонному поїзду, поодинокому локомотиву, дрезині незнімного типу прямувати на вільну ділянку колії з особливою обережністю та із швидкістю не більше 20 км / год до маршрутного світлофора з червоним вогнем”.

 

Прохідні світлофори.

 

Прохідними світлофорами на ділянках, обладнаних автоблокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь – “Дозволяється рух із встановленою швидкістю; попереду вільні або більше блок-ділянки”;

один жовтий вогонь – “Дозволяється рух з готовністю зупинитися; наступний світлофор закритий”;

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

 

На ділянках, обладнаних автоблокуванням з чотиризначною сигналізацією, прохідними, вхідними, маршрутними по головній колії та вихідними світлофорами подаються сигнали:

один зелений вогонь – попереду вільні три і більше блок-ділянки;

один жовтий і один зелений вогні – попереду вільні дві блок-ділянки;

один жовтий вогонь – попереду вільна одна блок-ділянка;

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

 

На ділянках, обладнаних автоблокуванням з тризначною або чотиризначною , сигналізацією, на прохідних світлофорах, розміщених перед вхідними світлофорами (передвхідних), застосовуються, крім того, сигнали:

один жовтий мигаючий вогонь – “Дозволяється рух із встановленою швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю; поїзд приймається на бокову колію станції”;

один зелений мигаючий вогонь – “Дозволяється рух із встановленою швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає проходження його із швидкістю не більше 80км/год; поїзд приймається на бокову колію станції”.

На щоглі передвхідного світлофора встановлюється оповіщу вальна табличка з відбивачами на ній.

Передвхідний світлофор по неправильній колії, рух по якій здійснюється за сигналами локомотивного світлофора, сигналізує тими ж сигналами, що і передвхідний на ділянках, обладнаних автоблокуванням з тризначною сигналізацією.

 

Прохідними світлофорами на ділянках, обладнаних напівавтоматичним блокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь – “Дозволяється рух із встановленою швидкістю; перегін до наступної станції (колійного поста) вільний”;

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

 

Перед усіма прохідними світлофорами мають встановлюватися попереджувальні світлофори. На ділянках, обладнаних автоблокуванням, кожний прохідний світлофор є попереджувальним по відношенню до наступного світлофора.

 

На ділянках, обладнаних автоблокуванням з тризначною сигналізацією, на світлофорі (вхідному, маршрутному, вихідному чи прохідному), що огороджує на головній колії блок-ділянку довжиною менше потрібної гальмової путі, встановлюється світловий покажчик білого кольору у вигляді двох вертикальних стріл, а на попереджувальному до нього світлофорі – такий же покажчик у вигляді однієї стріли.

 

Умовно-дозволяючий сигнал світлофора.

 

На ділянках з автоблокуванням умовно-дозволяючий сигнал прохідного світлофора, розміщеного на затяжному підйомі, що подається щитом з відбивним знаком прозоро-білого кольору у вигляді літери “Т”, дозволяє вантажному поїзду проходження світлофора з червоним вогнем із швидкістю не більше 20 км / год з особливою пильністю і готовністю негайно зупинитися, якщо зустрінеться перешкода для подальшого руху.

 

8.9. Світлофори прикриття та загороджувальні. Попереджувальні та повторювальні світлофори.

 

Світлофори прикриття.

 

Пересічення на одному рівні та сплетіння колій, а також розвідні мости мають огороджуватися світлофорами прикриття, встановленими з обох боків на відстані не ближче 50 м відповідно від граничних стовпчиків чи початку мосту.

Світлофорами прикриття подаються сигнали:

один зелений вогонь – “Дозволяється рух із встановленою швидкістю”;

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

 

У місцях пересічення в одному рівні та у сплетіннях колій світлофори прикриття повинні мати такий взаємозв’язок, при якому відкриття одного з них було б можливе тільки при забороняючих показаннях світлофорів ворожих маршрутів. На розвідних мостах відкриття світлофорів прикриття можливе тільки в разі наведеного положення мосту.

 

Загороджувальні світлофори.

 

Загороджувальними світлофорами подається сигнал:

один червоний вогонь – “Стій! Забороняється проїжджати сигнал”.

 

Попереджувальними світлофорами перед загороджувальними подається сигнал:

один жовтий вогонь – “Дозволяється рух з готовністю зупинитися; основний загороджувальний світлофор закритий”.

 

Нормально сигнальні вогні загороджувальних світлофорів і попереджувальних до них не горять, і в цьому положенні світлофори сигнального значення не мають. Щогли цих світлофорів мають відмітне фарбування – чорні та білі похилі смуги, що чергуються.

 

Світлофори встановлюються з правого боку в напрямку руху або над віссю колії, яка огороджена ними. Загороджувальні світлофори і попереджувальні до них, що встановлюються на перегонах перед переїздами для поїздів, що рухаються неправильною колією, можуть розміщуватися з лівого боку у напрямку руху.

 

Попереджувальні світлофори.

 

Перед усіма вхідними й прохідними світлофорами та світлофорами прикриття мають встановлюватися попереджувальні світлофори. На ділянках, обладнаних автоблокуванням, кожний прохідний світлофор є попереджувальним по відношенню до наступного світлофора.

 

На ділянках, не обладнаних автоблокуванням, попереджувальні світлофори встановлюються від основних світлофорів на відстані, не меншій за гальмову путь, визначену для даного місця за екстреного гальмування і швидкості, що максимально реалізується, а при наявності на ділянках наближення колійних пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації – на відстані, не меншій гальмової путі за екстреного гальмування з врахуванням відстані, яку проходить поїзд за час, необхідний для впливу пристроїв автоматичної локомотивної сигналізації і автостопу на гальмову систему поїзда при швидкості, що максимально реалізується.

 

Попереджувальні світлофори до загороджувальних, що встановлюються на перегонах перед переїздами для поїздів, що рухаються неправильною колією, можуть розміщуватися з лівого боку у напрямку руху.

Попереджувальними світлофорами перед вхідними, прохідними і світлофорами прикриття на ділянках, не обладнаних автоблокуванням, подаються сигнали:

один зелений вогонь – “Дозволяється рух із встановленою швидкістю; основний світлофор відкритий”;

один жовтий вогонь – “Дозволяється рух з готовністю зупинитися; основний світлофор закритий”

один жовтий мигаючий вогонь – “Дозволяється рух із встановленою швидкістю; вхідний світлофор відкритий і вимагає проходження його із зменшеною швидкістю; поїзд приймається на бокову колію станції”.

 

На ділянках, де автоматична локомотивна сигналізація застосовується як самостійний засіб сигналізації і зв’язку (АЛСО), попереджувальні світлофори перед вхідними світлофорами можуть не встановлюватися.

 

Повторювальні світлофори.

 

Повторювальний світлофор подає сигнал:

один зелений вогонь – вихідний чи маршрутний світлофор відкритий.

 

Нормально сигнальні вогні повторювальних світлофорів не горять, і в цьому положенні світлофори сигнального значення не мають.

 

Пасажирські поїзди, що мають зупинку на станції, можуть бути приведеними до руху тільки за наявності зеленого вогню на повторювальному світлофорі. Якщо через несправність повторювального світлофора (або вихідного) неможливо засвітити зелений вогонь, порядок його проїзду встановлюється інструкцією з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України.

 

 

8.10. Сигнали огородження. Звукові сигнали

 

1. Сигнали огородження та їх призначення.

Постійні диски зменшення швидкості.

 

Диском жовтого кольоруподається сигнал:

- дозволяється рух із зменшенням швидкості та готовністю проїжджати небезпечне місце, що огороджене сигнальними знаками “Початок небезпечного місця” та “Кінець небезпечного місця”, із швидкістю, вказаною в наказі начальника залізниці;

Диском зеленого кольоруподається сигнал:

- поїзд пройшов небезпечне місце. На одноколійних ділянках машиніст бачить такий сигнал з лівого боку у напрямку руху.

 

Місця, що вимагають у відповідності до наказу начальника залізниці постійного зменшення швидкості, огороджуються з обох боків на відстані 50м від меж небезпечного місця постійними сигнальними знаками “Початок небезпечного місця” та “Кінець небезпечного місця”. Від цих сигнальних знаків на відстані А в залежності від керуючого спуску та максимально допустимої швидкості руху поїздів на перегоні, встановлюються постійні сигнали зменшення швидкості.

Переносні сигнали.

До переносних сигналів належать:

- щити прямокутної форми червоного кольору з обох боків або з одного боку – червоного, а з другого – білого кольору;

- квадратні щити жовтого кольору (зворотний бік зеленого кольору);

- ліхтарі на жердинах з червоним вогнем;

- червоні прапорці на жердинах.

 

Переносними сигналами ставляться вимоги:

- прямокутний щит червоного кольору (або червоний прапор на жердині) вдень і червоний вогонь ліхтаря на жердині вночі – Стій! Забороняється проїжджати сигнал;

- квадратний щит жовтого кольору вдень і вночі при розміщенні небезпечного місця:

на перегонідозволяється рух із зменшенням швидкості, попереду небезпечне місце, що вимагає зупинки або проходження із зменшеною швидкістю;

на головній колії станції - дозволяється рух із зменшенням швидкості, попереду небезпечне місце, що вимагає проходження із зменшеною швидкістю;

на інших станційних коліях – дозволяється проходження сигналу із швидкістю, що вказана в попередженні, а в разі відсутності його – не більше 25 км/год.

 

Перешкоди на перегоні огороджуються з обох боків на відстані 50 м від меж огородженої ділянки переносними червоними сигналами. Від цих сигналів на відстані Б в залежності від керуючого спуску та максимально допустимої швидкості руху поїздів на перегоні укладається по три петарди і на відстані 200 м від першої, ближчої до місця робіт, петарди у напрямку від місця робіт встановлюються переносні сигнали зменшення швидкості.

  1. Звукові сигнали.

 

Звукові сигнали під час руху поїздів подаються свистками локомотивів, моторвагонних поїздів і дрезин, духовими ріжками, ручними свистками.

 

Під час руху поїздів і маневровій роботі.

 

Загальний випадок.

Три коротких“Стій!” – подається локомотивною бригадою, головним кондуктором, станційними та іншими працівниками;

Один довгий“Відправитися поїзду” – черговий по станції або за його вказівкою черговий парку, сигналіст, черговий стрілочного поста або головний кондуктор; відповідає машиніст ведучого локомотива; повторює машиніст другого локомотива при подвійній тязі. Якщо поїзд відправляється з колії, яка має вихідний світлофор, цей сигнал подає машиніст ведучого локомотива після відкриття вихідного світлофора; повторює сигнал машиніст другого локомотива при подвійній тязі;

Три довгих“Гальмувати” (вимога до працівників, що обслуговують поїзд) – машиніст

ведучого локомотива; повторює сигнал машиніст другого локомотива при подвійній тязі;

Два довгих“Відпустити гальма” (вимога до працівників, що обслуговують поїзд) машиніст ведучого локомотива; повторює сигнал машиніст другого локомотива при подвійній тязі;

Три довгих і один короткийПро прибуття поїзда на станцію не в повному складі – машиніст ведучого локомотива;

Три довгих і два короткихВиклик до локомотива помічника машиніста, головного кондуктора, механіка-бригадира, керівника робіт господарчого поїзда – машиніст ведучого локомотива поїзда, що зупинився на перегоні.

 


Читайте також:

  1. А. КАТЕГОРІЯ СУБСТАНЦІЇ.
  2. Атомні електростанції
  3. Вибір потужності генератора електростанції
  4. Внутрішні перевантажувальні станції
  5. Додаток 5. Оцінка етапів дистанції
  6. Каналізаційні насосні станції
  7. Найменування основних складових частин станції
  8. Наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції
  9. Обробка составів пасажирських поїздів на технічній станції.
  10. Основні завдання, що покладаються на станції, пасажирські вагонні депо та вагонні дільниці
  11. Пасажирські поїзди
  12. Пасажирські пристрої




Переглядів: 976

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сортувальні станції | Проведення маневрів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.064 сек.