Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Законодавчий процес та інші парламентські процедури

Кожна функція Верховної Ради України (законодавча, уста­новча, контрольна) має свій порядок здійснення, який, як пра­вило, називається процедурою, або процесом.

Регламент Верховної Ради України виділяє законодавчу про­цедуру (Розділ IV) та визначає порядок розгляду Верховною Радою України питань за спеціальними процедурами (Розділ V), до яких віднесено: розгляд законопроектів про внесення змін до Конституції України (Глава 25); затвердження Державного бю­джету України і контроль за його виконанням (Глава 26); поря­док проведення Верховною Радою України урочистого засідан­ня з приводу складення присяги Українському народові но­вообраним Президентом України (Глава 27); заслуховування Верховною Радою України щорічних та позачергових послань Президента України (Глава 28); порядок дострокового припи­нення повноважень Президента України у зв'язку з неможливі­стю виконання ним своїх повноважень за станом здоров'я, а та­кож у разі усунення Президента України з поста в порядку ім­пічменту (Глава 29); розгляд питань про затвердження указів Президента України про введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, про загальну або часткову мобілізацію, про оголошення окремих місцевостей зо­нами надзвичайної екологічної ситуації та оголошення за подан­ням Президента України стану війни чи укладення миру, схва­лення рішення Президента України про використання Зброй них Сил України та інших військових формувань у разі збройної агресії проти України (Глава ЗО); надання Верховною Радою за­коном згоди на обов'язковість міжнародних договорів України та денонсація міжнародних договорів України (Глава 31); при

ні.пення чи обрання на посади, звільнення з посад, надання МОДИ на призначення чи звільнення з посад посадових осіб, ви-іпііісння питання про відставку Прем'єр-міністра України, чле­нні Кабінету Міністрів України та висловлення недовіри Гене-і'.иіьному прокуророві України у випадках, передбачених Кон-і штуцією України (Глава 32); порядок складення присяги Упов-ін цідженим Верховної Ради України з прав людини, членами Ипіцої ради юстиції, суддями Конституційного Суду України,

... нами Центральної виборчої комісії (Глава 33); розгляд пи-

і п і ь про згоду на притягнення до кримінальної відповідальнос-п втримання чи арешт народного депутата України, затриман­ий чи арешт судді Конституційного Суду України, судді суду ігальної юрисдикції (Глава 34); порядок дострокового при­тінення повноважень народного депутата України (Глава 35). v Розділі III Регламенту також визначено процедуру форму-

.. пін органів Верховної Ради України, обрання, призначення

1.1 підкликання її посадових осіб, а у розділі VI — процедуру ВОЛІ ляду питань, пов'язаних із здійсненням контрольних функ­ції! Верховною Радою України.

I ^упинимося детально на характеристиці законодавчої про- ін цури, яка визначає порядок реалізації пріоритетної законодав­ чої функції Верховної Ради України.

II ри цьому слід зауважити, що терміни «законодавчий про- п'. • та «законотворчість» не є тотожними. Під законотворчіс- і н і рі кіуміють більш широке поняття, ніж законодавчий процес.

і.н і ніотворчість передбачає не лише діяльність, пов'язану з прий- им закону, а й вияв та аналіз основних питань, що потребу­ ють іаконодавчого регулювання, встановлення мети такого ре­ гулювання, підготовку законопроектів1.

Законодавчий процес поділяється на види:

конституційний процес, що визначає порядок унесення імііі до Конституції України (статті 154—159 Конституції

України);

юичайний законодавчий процес, що визначає порядок прий­ няття, зміни, скасування законів або призупинення їх дії.

' Мудра О. М. Конституційний статус суб'єктів права законодавчої іні-


Читайте також:

  1. CMM. Групи ключових процесів
  2. CMM: зрілість організацій і процесів
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. ISO 15504. Процес атестації
  6. IV. План навчального процесу.
  7. Iзобаричний процес
  8. Iзотермiчний процес
  9. Iзохоричний процес
  10. Microsoft Excel кестелік процессоры
  11. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  12. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.




Переглядів: 448

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Главами | І ніш Лнтореф. дис. ... канд. юрид. наук / КНУ імені Тараса Шевченка. 388

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.