Фірма “Kesano Oil” (Франція) звернулась до господарського суду м. Суми зі скаргою на незаконні дії службових осіб митниці, у результаті яких необґрунтовано стягнуто у вигляді економічних (фінансових) санкцій кошти, що до того ж протягом 1,5 місяця використовувалися державою для одержання прибутку. З огляду на це фірма вимагала сплати їй відсотків за використання коштів, як цього вимагає законодавство про відповідальність за невиконання грошових зобов’язань.
Суд скаргу задовольнив у повному обсязі.
На знання якого кола питань розраховано це завдання? Визначте вид правовідносин, що виникли між іноземною фірмою та митницею. Яке законодавство має бути застосоване в цьому випадку? Чи правильне рішення ухвалив суд у даній справі?
Завдання 4
Арбітражний суд Одеси 15.12.1991 р. розглядав скаргу ТОВ “Полімер-Пак” на дії митниці про накладання 13.12.1991 р. штрафу за неправильне декларування 300 кг пластмаси, що ввозилася в Україну (ст. 118 МК 1991 р.). На судовому засіданні законний представник ТОВ, посилаючись на те, що в момент ухвалення судового рішення чинним був Митний кодекс СРСР 1964 р., у якому не передбачено відповідальність за даний вид правопорушення, вимагав скасувати незаконне рішення митного органу про притягнення до адміністративної відповідальності. Юрист юридичного сектора митниці заявив, що на момент притягнення ТОВ до адміністративної відповідальності нова редакція Митного кодексу вже була підписана Президентом України і що в новому нормативно-правовому акті передбачено притягнення до відповідальності за недекларування або неправильне декларування товарів, предметів чи транспортних засобів.
На яке коло питань розраховано завдання? Яке рішення мав прийняти суд?