1.У зв’язку з необхідністю проведення лікування за кордоном громадянин Новіков позичив у громадянина Коваля 2000 доларів США строком на 6 місяців. У розписці було зазначено, що на момент повернення боргу сума може бути повернута у гривнях по курсу Національного банку України. За користування грішми Новіков зобов’язується сплатити 20 % річних від суми позики.
В якій формі має бути укладений договір позики?
Дайте правовий аналіз ситуації.
2.Між громадянами Лукач та Міськів був укладений договір позики на суму 500 грн. У розписці, виданій М. було зазначено, що він зобов’язується повернути суму боргу через 3 місяці зі сплатою за кожен день прострочення 0,5 % суми.
Фактично Міськів повернув позичену суму лише через 4,5 місяці. Лукач звернувся до суду з позовною вимогою про сплату процентів за прострочення – 225 % від суми.
Чи підлягає позов задоволенню і в якому обсязі вимога Л.?
Мотивуйте рішення з посиланням на чинне законодавство.
3. За домовленістю по телефону Кирилов (житель м. Львова) переслав поштовим переказом своєму племіннику Лисиманку у м. Дніпропетровськ 2500 грн., необхідні для оплати навчання. Племінник пообіцяв по телефону повернути позичену суму через 2 місяці. Проте ні через 2 місяці, ні після багатьох нагадувань Кирилова племінник гроші не повернув і почав ухилятися від зустрічей та контактів з Кириловим.
Через 6 місяців Кирилов звернувся до суду з позовом до Лисиманка про повернення суми боргу. Як доказ позики у суд був представлений корінець поштового переказу із зазначенням адресата, суми переказу та його підпису про одержання суми (переказ з повідомленням).