Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН ВІДКРИТИМ СПОСОБОМ

Відкрите добування проводиться безпосередньо на поверхні землі. В його результаті утворюється гірнича виробка у вигляді заглиблення – кар´єр.

Перед початком відкритого добування проводиться значна підготовка території – вирубування лісових насаджень, перенесення доріг, випускання навколишніх водоймищ, осущення.

При відкритому добуванні корисних копалин найбільший об´єм робіт складають вскритні роботи. Вони полягають в переміщенні

Основними видами палива, які широко використовуються в народному господарстві України є нафта, вугілля та природний газ. Вони виконують роль енергетичного та механічного палива, сировини для хімічної та нафтохфмфчної промисловості.

Вугільна промисловість України – одна з головних галузей важкої індустрії держави. З її розвитком нерозривно пов’язані інші галузі, особливо чорна металургія та електроенергетика.

Вугілля (тверда горюча корисна копалинарослинного походження). Питома теплота згорання вугілля складає 30-36 МДж/кг. За ступенем вуглефікації (вмістом вуглецю) вугілля розділяється на: антрацит (до 97%С), кам’яне вугілля (78…92%С) та буре вугілля (55…78%С). Крім вуглецю до складу вугілля входять смоли, вміст яких оцінюється виходом летючих речовин, що виділяються при нагріванні без доступу повітря. Промислова класифікація вугілля за марками побудована за принципом їх зростаючої вуглефікації:

Д – довгополуменевий,

Г – газові,

Ж – жирні,

К – коксові,

Т – тощі (пісні).

Вміст легуючих речовин в цьому ряді жнижується від 42% для марки Д до 9…17% для Т, а вуглець відповідно зростає від 75% до 95%.

Найбільш цінним паливом є антацити, що характеризується високою теплотою згорання не спікаються при спалюванні в топці, безпечні при зберіганні. Для виготовлення коксу використовують групу спікаючогося вугілля (Ж, К).

Для хімічної промисловості найбільш цінними є вугілля з низьким ступенем вуглефікації. Підняте з шахти вугілля проходить подрібнення в дробилках та розсіювання на фракції в ряді випадків його збагачують при промиванні водою. При цьому пуста порода відділяється за рахунок більшої питомої густини в порівнянні з вугіллям.

В якості металургійного палива з кам’яного вугілля виробляють кокс. Порівняно з кам’яним вугіллям кокс має більшу міцність,вищу температуру згорання і вищу реакційну здатність за рахунок пористої будови кусків.

В основі коксохімічного виробництва лежить процес піроліза, оснований на нагріванні вугілля без доступу повітря; мета піролізу- відділити вуглець від легуючих речовин. Обладнанням для виробництва коксу служить коксова батарея – система кількох коксових камер, в яких прогрівається подріблене вугілля. Коксова камера викладена вогнетривкою цеглою, довжина 15…13м, висота – 5,5м; ширина до 0,45м. В склепінні камери розміщені люки для завантаження вугілля. Торцеві сторони камери герметично закриваються металевими дверями. Кожна камера батареї вміщує 15…23 т вугілля. Між камерами розміщені опалювальні канали, в яких гарячі гази прогрівають стіни камери.

При нагріванні до температури 200оС проходить сушіння. При 200…350оС починають розплавлятися смолясті речовини і випаровуватись в вуглеводневі сполуки. В пластичний етап вугілля переходить при 350…500оС. Однозначно інтенсивно випаровуються смоли, розкладаються вуглеводні, азотисті і сірчані сполуки. Цей процес закінчується при 500…600оС і пластична маса твердіє (спікається). Утворення коксу починається з температур 600оС коли розкладаються тугоплавкі смоли. В зпеченому продукті утворюються кристалічні вуглець, який зв’язує первинні пластини вуглецю в вугіллі.

Процес утворення коксу закінчується при температурі 1000оС. По закінченні процеса коксування кокс з камери виштовхується в тушильний вагон. Вивантажений кокс при контакті з повітрям загорається. Для тушіння і охолодження кокс інтенсивно гаситься водою.

Вихід коксу складає 70-80% від маси шихти. Продуктивність однієї коксової батареї становить 1500 т кокса на добу. Летючі продукти, що відводяться від коксової батареї, вловлюються і проходять конденсацію та розчинення. До складу коксового газу входить кам’яновугільна смола, бензол, аміак, сіроводень та ін.речовини. Які є цінною сировиною для хімічної промисловості.

 


Читайте також:

  1. Види зустрічних операцій за способом компенсації
  2. Визначення площі за способом Савича
  3. Групи сполучників за походженням (первинні, вторинні), морфологічною будовою (прості, складні й складені) та способом уживання (одиничні, повторювані й парні).
  4. Для транснаціональних корпорацій прямі іноземні інвестиції є найкращим способом управління і контролю за своєю діяльністю за кордоном.
  5. Добування ацетилену
  6. Добування карбонільних сполук
  7. ДОБУВАННЯ КАРБОНОВИХ КИСЛОТ
  8. ДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН ВІДКРИТИМ СПОСОБОМ
  9. Добування толуолу
  10. Добування фенолу
  11. Добування чистих металів.




Переглядів: 897

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ШАХТНЕ ДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН | Нафтопереробна промисловість

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.