Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Барвники для ПКА

Самостійна робота №35

Тема: Матування ПКА

Самостійна робота № 34

Для полікапроамідних ниток і волокна характерний блиск, який не є негативним показником при виготовленні технічних виробів. При виробництві ж предметів народного споживання воліють використовувати нитки і волокна зі зменшенним блиском, що покращує зовнішній вигляд виробів.Зменшення блиску досягається введенням в полімер невеликого кількості речовини, що володіє іншим показником заломлення світла, ніж полімер, з якого отримані нитки або волокно.

Процес введення в розплавлену масу полімеру диспергованого твердої інертної речовини для отримання матових ниток і волокна називається матуванням. У виробництві капронових ниток і волокна як матуючийагент використовуєтьсядвуокись титану, показник заломлення якогорізко відрізняється від показника заломлення поликапроамида. Матування найчастіше проводиться в процесі поліамідування. Двуокісь титану у вигляді водної суспензії вводять в АНП або автоклав на початку процесу поліамідування.

Для матування поликапроамида в процесі поліамідуваня істотне значення має якість двуокісі титану і метод приготування суспензії. Якість двуокісі титану визначають ступенем її дисперсності і формою частинок. Якщо застосовувати двуокісь титану з розмірами часток більше 1 мм,якість ниток погіршується. Отримання суспензії двуокісі титану ускладнюється. Щоб уникнути цього, застосовують стабілізатори: полівініловий спирт, аміак, гексаметафосфат натрію та ін.

 

 

Одним із поширених способів фарбування капронових ниток і волокон є фарбування в масі,тобто введення барвника в полімер на стадіях технологічного процесу.

Технічні та економічні переваги фарбування капрону в масі послужили підставою для розвитку останнімчасом цього напрямку у нас в країні і за кордоном.

Введення фарбувальних речовин в полікапроамід з метою отримання ниток, пофарбованих у масі, можна робити різними способами в залежності від властивостей барвників та умов технологічного процесу виробництва.

Практичне поширення одержали наступні способи фарбування поликапроамида: на стадії поліамідірованіякапролактамів, в процесі пароінжекторноїобробки розплаву полікапроаміду при евакуації низькомолекулярнихз'єднань, фарбування крихти у водних фарбувальних ваннах після екстракції низькомолекулярних сполук.

Барвники, застосовувані для фарбування капрону в масі, повинні відповідати таким основним вимогам:

Не розкладатися в середовищі розплаву поликапроамида при температурі і тривалості процесів, обраних для вве дення барвника в полімер.

Не викликати розкладання поликапроамида і суттєво не впливати на реологічні властивості розплаву (ефективну в'язкість, режим течії).

Легко розчинятися або рівномірно диспергованих у розплаву.

Не бути токсичними.

Не погіршувати фізико-механічні властивості ниток і волокна.

Давати забарвлення з високими показниками міцності до мокрих обробок, тертю, світлопоглинанні та ін

Не повинні бути занадто дорогими, щоб не знижувати економічну ефективність виробництва і переробки забарвлення в масі ниток.

Однією з найважливіших, але не цілком вирішених завдань є вибір відповідних барвників. Щоб уникнути серйозних утруднень в процесі отримання пофарбованих у масі ниток, вибір асортименту барвників повинен щоразу грунтуватися на вивченні конкретної системи полімер - барвник.

Інтенсивність забарвлення деяких органічних барвників, рекомендованих для фарбування капрону в масі, після більш-менш тривалого перебування в розплаві поликапроамида послаблюється незначно при збереженні колірного тону. У цьому випадку за кількісну міру термостійкості барвника приймають величину зменшення оптичної щільності розчину забарвленого полімеру. Змінавідтінку забарвлення може бути виявлено за допомогою спектрометрічного методу, який заснований на порівнянні спектрів поглинання розчинів барвника і пофарбованого полімеру.

Вибір способу рівномірного змішання барвника з поликапроамида насамперед залежить від випускної форми барвника - порошок, паста, гранули та ін Додання барвникам випускної форми обумовлено необхідністю підготовки барвника до використання. Це досягається шляхом попереднього диспергування (роздроблення) або розчинення барвників в речовинах, які зручно дозувати та змішувати з поликапроамідом на даній стадії технологічного процесу.

В наш час промисловість має в основному два типа барвників: пігментами органічного та неорганічного походження, нерозчинними у капролактамі та поликапроаміді, і органічними барвниками, розчиними в розплаві поликапроаміда.

 


Читайте також:

  1. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  2. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  3. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  4. ЛЕКЦІЯ 2.ТЕМА: ФІЗІОЛОГІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ
  5. Лекція 3.Тема: Мікробіологічні основи екології навколишнього середовища.
  6. Лекція 4. ТЕМА: Найважливіші біохімічні процеси збудниками яких є мікроорганізми
  7. Лекція 6. Тема: Географія сфери послуг
  8. Лекція № 17. Тема: Робочий час і час відпочинку.
  9. ЛЕКЦІЯ № 2 Тема: Загальне вчення про хворобу.
  10. Лекція № 2. Тема: ПРЕДМЕТ І СПЕЦИФІКА ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ.
  11. Лекція № 21. Тема: Заробітна плата.
  12. Лекція № 6. Тема: Правова організація працевлаштування громадян.




Переглядів: 731

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи з'єднання деталей одягу | Тема: Правильні пристрої решітки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.198 сек.