Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Напівфабрикати з цибулевих овочів

З цибулі ріпчастої виробляють напівфабрикат «Лук сирої очищений». Цибулю сортують, зрізають Дінця і шийки, а потім очищують вручну. Очищену цибулю не промивають, так як промитий лук при зберіганні швидко псується. Кількість відходів - 16%. Допустимі терміни зберігання і реалізації цього напівфабрикату такі ж, як і «Капусти білокачанної зачищеній».

При обробці невеликих партій цибуля ріпчаста можна очищати в картофелеочістітельних машинах, попередньо видаливши Дінця і шийки цибулин. Очищений таким способом цибулю слід негайно направляти на теплову кулінарну обробку.

Нарізають цибулю соломкою, дрібними кубиками, кільцями, півкільцями і часточками.

Цибулю-порей звільняють від корінців, пожовклих і загнили листя і відрізають зелену частину стебла. Частину, що залишилася розрізають уздовж, промивають і нарізають соломкою або часточками.

У часнику обрізають верхівку і донці, знімають шкірку, поділяють на дольки (зубки), з яких видаляють оболонку.

Плодові овочі

Гарбузові, огірки свіжі миють і сортують за розмірами; пожовклі, з грубою або гіркою шкіркою очищають. Солоні огірки перебирають і зрізають плодоніжку. В огірків з грубою шкірою і крупним насінням, використовуваних для приготування розсольник і солянок, очищають шкіру і видаляють насіння. Огірки солоні, призначені для приготування соусів, повинні бути очищені від шкіри і насіння. Залежно від кулінарного використання огірки нарізають кружечками, скибочками, соломкою, кубиками і ін

Гарбуз миють, зрізають паростки і тонкий шар шкірки, розрізають на декілька частин і видаляють насіння, після чого нарізають скибочками або кубиками.

Молоді кабачки миють і звільняють від плодоніжки. Великі кабачки очищають від шкірочки, розрізають на частини і видаляють насіння; нарізують їх кружечками або скибочками. Кабачки, призначені для фарширування, використовують цілком або нарізають шматками циліндричної форми висотою 5-7 см. У обох випадках з середини видаляють частину м'якоті з насінням. Оброблені кабачки мають форму стаканчиків.

Патисони сортують, очищають від зав'язі і промивають.

Кавуни, дині сортують і промивають. Для подачі в свіжому «вигляді їх нарізають великими часточками; у динь видаляють насіння. Для приготування компотів у кавунів і динь зрізають кірки, видаляють насіння і нарізують м'якоть дрібними шматочками. у Томатні. Томати (помідори) сортують за ступенем зрілості та розмірами, видаляючи пом'яті або зіпсовані екземпляри. Потім вирізують плодоніжку і промивають плоди. У томатів, призначених для фарширування, видаляють насіння разом з частиною м'якоті.

Перець стручковий солодкий сортують, миють, підрізають м'якоть навколо плодоніжки і видаляють її разом з насінням, не порушуючи цілості стручка, після чого бланширують в киплячій воді для видалення зайвої гіркоти. Такий напівфабрикат використовують для фарширування або нарізають соломкою (для салатів).

Бобові і зернові. Горох, квасоля, боби овочеві, використовувані у вигляді лопаток з зернами, сортують і, видаливши жилки, що з'єднують половинки стручків, промивають. Стручки бобів і квасолі нарізують, стручки гороху використовують цілими.

У качанів кукурудзи зрізають стебло так, щоб не відпали листя, після чого качани промивають.

Салатові та шпинатне овочі, зелень

Централізовано з цих овочів готують напівфабрикат зелень свіжа оброблена. Для виробництва напівфабрикату використовують зелень петрушки, селери, естрагон, кріп, зелена цибуля і салат.

Зелень перебирають вручну, видаляючи зів'ялі і пожовкле листя, грубі стебла і пошкоджені екземпляри. Перебрану зелень петрушки, селери, естрагону занурюють у ванни з водою температурою 15-16 ° С і ретельно промивають, після чого викладають на сита або грати і промивають проточною водою. У зеленої цибулі, кропу та салату відрізають коріння, у цибулі, крім того, знімають залишки лусочок з нерозвинений цибулини, після чого промивають у проточній воді. Промиту зелень обсушують на гратах протягом 20 хв. Упаковують зелень у функціональні місткості, причому кожен вид зелені окремо, укладаючи її горизонтально стеблами в одну сторону.

Допустимі терміни зберігання і реалізації цих напівфабрикатів при температурі 4-8 ° С 18 год, в тому числі на підприємстві-виробнику - 6 ч.

Перед використанням напівфабрикатів зелень петрушки, селери і кропу занурюють у холодну воду на 10-15 хв; салат і цибулю обполіскують у великій кількості води. Промиту зелень переносять на сито і дають стекти воді.

Щавель, кропиву і шпинат обробляють так само, як і інші згадані вище види зелені. Шпинат слід промивати безпосередньо перед тепловою обробкою, так як при зберіганні у вологому стані він швидко псується.

Десертні овочі

Артишоки сортують, обрізають у них стебло та верхні кінці лусочок, видаляють серцевину і промивають. Всі зрізи щоб ​​уникнути потемніння натирають лимоном або змочують лимонною кислотою. Зберігають підготовлені артишоки у воді, підкисленою лимонною кислотою. Щоб артишоки під час варіння не розпадалися, їх перев'язують шпагатом.

Спаржу перебирають, обережно очищають від шкірочки так, щоб не зламати головку, промивають і зв'язують в пучки. Очищену спаржу зберігати не можна, так як вона темніє і набуває грубу консистенцію.

Ревінь перебирають, обрізають нижню частину, знімають верхню плівку, промивають і нарізають.


Читайте також:

  1. Будова і класифікація овочів
  2. Будова тканин овочів та плодів
  3. Виробництво напівфабрикатів з овочів
  4. Галузеві стандарти, технічні умови та технологічні інструкції на напівфабрикати і кулінарні вироби
  5. Дезактивація овочів, фруктів, грибів та ягід
  6. З овочів та грибів
  7. Класифікація машин для очищення овочів
  8. Комбіновані машини і механізми для нарізання варених овочів.
  9. Лекція 1. Хімічний склад плодів і овочів
  10. Лекція 2. Фізичні властивості плодів і овочів
  11. Лекція 3. Класифікація й товарна якість плодів і овочів
  12. Лекція 4. Товарна обробка плодів і овочів




Переглядів: 1315

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Напівфабрикати з капустяного овочів | Напівфабрикати з овочів, підданих тепловій кулінарній обробці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.