Ця операція може виконуватися над прямокутними матрицями будь-яких розмірів. Кронекеровий добуток (m ´ n ) - матриці А на (p ´ q) - матрицю В позначається А Ä В та виражається матрицею розміру
(mp Ä nq):
Можна показати, що при існуванні звичайних матричних добутків АС і BD справедливо співвідношення: (A Ä B)(C Ä D) = AC Ä BD. Має місце також наступні властивості кронекерового добутку:
(A Ä B)t = At Ä Bt; (A Ä B)-1 = A-1 Ä B-1.
Розглядаючи диференціальне рівняння у матричній формі, маємо справу з елементами які є не числа, а функції від скалярного аргументу (часу t або будь-якої іншої змінної). Диференціювання і інтегрування таких матриць зводиться до правил, аналогічним звичайним правилам диференціювання і інтегрування з однією суттєвою відмінністю. Так як добуток матриць в загальному випадку некомутативний, то необхідно слідкувати за збереженням початкового порядку послідовних сполучень.
Нехай матриця X(t) розміром (m´n) має своїми елементами диференційовані функції xij(t) скалярного аргументу t. Похідна матриці X(t) за змінною t визначається як
,
тобто диференціювання матриці зводиться до диференціювання усіх її елементів по тій же змінній. Має місце також співвідношення:
Якщо у першому з приведених співвідношень порядок послідовності матриць та їх похідних байдужий, то у другому він повинен бути строгою.
Якщо матриця X(t) - диференційована і має обернену X-1(t), то похідна від оберненої матриці визначається співвідношенням: