Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ремонт деталей і складальних одиниць з підшипниками кочення

 

Основними ознаками несправної роботи складальних одиниць, обертання з підшипниками кочення, є: підвищений шум і нагрівання, нерівномірність

руху.

Підвищений шум є наслідком ушкодження тіл кочення підшипника, зносу посадкових місць на валу і в отворі корпуса, за жиму тіл кочення внаслідок невірного регулювання, відсутності змащення і ін.

Підвищене нагрівання може виникати через защемлення тіл кочення, не співвісність посадкових місць підшипника на валу або в корпусі, недостатнє з мащення, несправність ущільнень і ін.

Нерівномірність обертання з'являється через не співвісність опор підшипників на валу та у корпусі, ушкодження тіл кочення і ін.

 

 

 

 

 

Рисунок 4.37— З'ємники:

а- гвинтовий; б- гідравлічний; в- індукціоний

 

Ремонт складальний одиниць з підшипниками кочення починають з розбирання, коли не можливо усунути дефекти регулюванням. Після розбирання деталі промивають, оглядають на предмет втомного зносу бігових доріжок і тіл кочення. Якщо такий знос виявлений, то підшипник замінюють на новий. Заміні підлягають також підшипники з викришеними бортами, деформованими сепараторами, іржею на робочих і посадкових поверхнях.

Ремонт підшипників кочення ремонтні служби підприємства як правило не проводять, а лише відновлюють посадкові поверхні деталей, що сполучаються з підшипниками, тобто корпусів і валів. Відновлення здійснюється наплавленням, хромуванням, металізацією, нанесенням епоксидного клею й іншими способами. Крім зазначених способів відновлення практикується встановлення компенсуючих втулок, на шийку вала та в отвори корпуса.

 

Монтаж складальних одиниць з підшипниками кочення.


Працездатність складальної одиниці, до якої входять підшипники кочення, в значній мірі залежить від того, наскільки правильно встановлені підшипники і якою є загальна якість складання складальної одиниці.

Посадочні місця на валу і в корпусі підшипника повинні мати встановлену технічними вимогами форму і належну шорсткість поверхні: на них не допускаються задирки, забоїни, подряпини, задири. Дуже важливо при складанні забезпечити посадку підшипників з нормальною щільністю. При занадто щільній посадці відбувається розширення внутрішнього кільця підшипника і стиснення його зовнішнього кільця, в результаті чого кульки затискаються і підшипник швидко вийде з ладу. Надмірний зазор в посадочних місцях також погіршує роботу підшипника: його кільця починають прослизати, викликаючи знос посадочних поверхонь. Якщо кільця обертаються, зростає вібрація.

Деталі складальної одиниці, що складаються з підшипниками кочення, повинні бути чистими. Абразивний пил, подряпини, корозійні плями та інші види навіть незначних пошкоджень на шліфованих і полірованих поверхнях доріжок кочення кілець, кульок і роликів призводять до швидкого руйнування підшипників.

Щоб не допустити цього, підшипники перед установкою на місце промивають у 6%-му розчині легкого мінерального масла, у бензині або у одному мінеральному маслі, нагрітому до температури не вище 100 ° С. Підшипники з подряпинами і корозійними плямами вибраковують.

Категорично забороняється промивати підшипники у забрудненій рідині, бо якщо дрібні тверді частинки застрягнуть між кульками і кільцями, то їх дуже важко видалити.

Промиті підшипники змащують зануренням в технічний вазелін, нагрітий до температури 55-60 ° С, або в гарматне мастило, нагріте до температури 60-70 ° С.

Нові підшипники розпаковують перед самим складанням і викладають на чистий папір або ганчірку обов'язково чистими руками. Антикорозійне мастило, з якою підшипники надходять із заводу-виробника, видаляти не слід; нові підшипники встановлюють без промивки, якщо упаковка підшипника не пошкоджена і запобіжне мастило на ньому не затверділо.

При складанні підшипників кочення не можна бити молотком безпосередньо по кільцях або сепаратору; це може призвести до перекосу кілець, поломки або пошкодження сепаратора. Не можна також застосовувати свинцеві і бабітові молотки, так як від них можуть відскакувати шматочки металу і потрапляти між тілами кочення підшипника.

Для насадки підшипника на вал застосовують оправку у вигляді відрізка сталевої труби, як показано на рис. 30, а. Внутрішній діаметр труби 1 повинен бути трохи більше діаметру валу 2, а товщина стінки труби - трохи менше товщини внутрішнього кільця 4 підшипника. Торці труби ретельно обробляють, вони повинні бути строго перпендикулярні до вісі труби. Удари молотком по трубі наносять через стрижень 3.

Великі підшипники встановлюються на валу зі значним натягом, у багатьох випадках насаджують після нагріву у ванні, наповненій маслом. Як показано на рис. 31, ванна складається з двох резервуарів 1 і 2, між якими знаходиться електронагрівальний елемент 3. У внутрішньому резервуарі з маслом підвішені на гаках 4 підшипники, що нагріваються. Температура масла повинна бути в межах 60-90 ° С; її контролюють термометром 5. Тривалість нагрівання підшипників 5-10 хв.

 

 


Рисунок 4.38— Ущільнюючі пристрої підшипників кочення а - фетрове кільце; б - лабіринтне; в - манжетне

 

Нагрітий підшипник швидко насаджують на вал і з допомогою преса доводять до місця. Щоб не обпекти руки, виконують цю операцію в брезентових рукавицях.

При монтажі підшипників кочення слід враховувати, що зусилля запресовування має передаватися безпосередньо і виключно на торець кільця, що спряжене; внутрішнього - при напресування на вал і зовнішнього - при встановленні в корпус підшипника.

Для захисту підшипників кочення від попадання бруду, пилу і ін. застосовують різні конструкції ущільнень: фетрові, лабіринтні і манжетні (див. рис. 17, а-б)

 

Фетрові кільця повинні щільно прилягати до шийок вала. Відсутність зазору перевіряється щупом товщиною 0.1 мм. Дуже щільне прилягання кільця спричиняє посилене нагрівання шийки вала і підшипника.

У лабіринтних ущільненнях передбачені кільцеві канавки зі стінками. Нормальна величина зазору в радіальному напрямку 0,3-0,6 мм, а в осьовому 1,5-3 мм.

Ущільнення манжетного типу повинні щільно охоплювати вал і правильно закріплюватись. Щуп товщиною 0,1 мм повинен проходити між манжетою і шийкою вала із зусиллям. Вільне проходження щупа свідчить про наявність зносу.

У процесі експлуатації обладнання в підшипниках кочення можуть з'являтися зазори, що негативно позначається на роботі механізмів. Для усунення зазорів у підшипниках роблять регулювання натягу.

На малюнку 18 а-б показаний приклад регулювання натягу конічного роликопідшипника за допомогою болта і гайки.

Болтом 1 (рис.18, а ) піджимають диск 4, що у свою чергу зміщує зовнішнє кільце 3 підшипника в корпусі 2, так усувається зазор між роликами і кільцями.

Зсув зовнішнього кільця підшипника можна робити за допомогою гайки 1 (рис. 18,б).

Перевірку правильності регулювання здійснюють обертанням вала, яке повинне бути відносно легким і плавним.

До підшипників кочення шпинделів верстатів пред'являються високі вимоги по точності обертання. По цьому ремонт і зборку цих складальних одиниць роблять строго відповідно до технічних вимог.

 

 

 

 

а б

 

Рисунок 4.39 — Регулювання натягу конічних роликових підшипників а - болтом; б - гайкою

 


Читайте також:

  1. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  2. Балансування деталей
  3. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
  4. Верхове обстеження, регулювання і ремонт контактної підвіски
  5. Верхове обстеження, регулювання і ремонт контактної підвіски
  6. Виготовлення деталей із склопластика
  7. Види зношування деталей
  8. Види і методи проведення ремонтів автомобілів
  9. Види і схеми відбору одиниць
  10. ВИДИ КАЛЬКУЛЯЦІЙНИХ ОДИНИЦЬ
  11. Види ремонту
  12. Види способів відновлення деталей




Переглядів: 1661

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ремонт підшипників ковзання | Балансування деталей

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.