Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оцінка життєвого циклу інвестицій і життєздатності проекту

Життєвий цикл інвестицій залежить від фізичного, економічного й технологічного життя інвестицій. Деякі проекти мають чітко визначену в роках тривалість. Інші можуть бути подовжені на невизначений термін, наприклад у разі впровадження нового продукту. У таких випадках можна використати один із двох підходів:

- за тривалість життя проект можна взяти період, протягом якого завод або фабрика будуть використовуватись для виробництва нового продукту. Якщо очікується, що життєвий цикл інвестицій буде коротший ніж життєвий цикл заводу, можна включати залишкову вартість заводу в грошові потоки останнього року;

- можна передбачити грошові потоки на перед на шість - дев’ять років, а потім використовувати залишкову вартість для оцінки вартості інвестицій у новий продукт у наступні роки.

Етап оцінки життєздатності проекту пов’язаний зі стислим (попереднім) техніко-економічним обґрунтуванням. Розглядаються дві – три альтернативи, розроблені на попередньому етапі. Кожна альтернатива оцінюється за обраними критеріями. Встановлюється граничні умови, формується конкретні цілі й обмеження, а також оцінюється вартість проекту ( з точністю до 25-40%). Результатом такої оцінки є обґрунтування переваги однієї альтернативи над іншою. Затвердивши рішення про початок проектних робіт, розглядають питання про керівництво роботами з його реалізації.

Життєздатність проекти оцінюють, на думку вітчизняних економістів, шляхом порівняння його варіантів щодо вартості, термінів реалізації та прибутковості. У результаті інвестор (замовник) має переконатися, що вироблена в результаті реалізації проекту продукція протягом життєвого циклу матиме стабільний попит, достатній для призначення ціни, яка б забезпечила покриття витрат на експлуатацію й обслуговування об’єктів проекту, сплату заборгованості і окупність капіталовкладень.

Життєздатність проекту оцінюють при обґрунтуванні інвестицій на основі вихідних даних, номенклатури продукції, потужності підприємства, основних технологічних рішень, забезпечення підприємства ресурсами, місця його розташування, основних будівельних рішень, оцінки впливу на навколишнє середовище, а також оцінки кадрів і соціального розвитку. Цей етап під керівництвом замовника (інвестора) виконують проектна та консультивна організація. Його результат – оцінка життєздатності варіантів проекту, висновки за матеріалами обґрунтувань і документи для прийняття попереднього інвестиційного рішення.

Оцінювання життєздатності проекту має виявити, чи можна забезпечити необхідну динаміку інвестицій, а також здатність проекту генерувати прибутки, достатні для компенсації його інвесторам вкладених ними ресурсів і взятого на себе ризику.

Життєздатність проекту оцінюється у два етапи: з альтернативних варіантів проекту вибирають життєздатний; щодо вибраного варіанта аналізують методи фінансування та структуру інвестицій, які забезпечують максимальну життєздатність проекту.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  3. VII. Етап проектування
  4. VII. Етап проектування
  5. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.
  6. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  7. Аналіз виявлених проблем і їхня оцінка
  8. Аналіз для прийняття рішень стосовно залучення інвестицій
  9. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.
  10. Аналіз ефективності інвестиційних проектів
  11. Аналіз і оцінка рівня соціальної відповідальності бізнесу
  12. Аналіз і оцінка стану охорони праці




Переглядів: 915

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Маркетингові дослідження ринку збуту продукції, робіт, послуг | Оцінка альтернативних, конкуруючих і споріднених проектів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.