Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ВИСНОВОК

Право, як і держава, належить до числа не тільки найбільш важливих, але і найбільш складних суспільних явищ. Намагаючись зрозуміти, що таке право і яка його роль в житті суспільства, ще римські юристи звертали увагу на те, що воно не вичерпується одним яким-небудь ознакою або значенням. Право, писав один з них, вживається в декількох значеннях. По-перше, право означає те, що «завжди є справедливим і добрим», - таке природне право. В іншому сенсі право - це те, що «корисно всім або багатьом в будь-якій державі, яке цивільне право».

У міру розвитку суспільства і держави у людей, природно, змінювалось і уявлення про право. З'явилося безліч різних правових ідей, теорій і суджень, однак споконвічні основи, закладені римськими юристами, особливо в такій галузі права, як цивільне (цивільне), хоча і в «модернізованому" вигляді, але збереглося.

Спори про поняття права, так само, як і про співвідношення держави і права, права і закону мали місце не тільки в далекому історичному минулому. Вони продовжувалися і в XX ст., Мають місце також дискусії і в сьогоденні.Сучасні дослідники, так само як і їх попередники, виділяють в основному два підходи і два різних визначення права. Один з цих підходів, іменований позитивістським 1, орієнтується не тільки на нерозривний зв'язок держави і права, але і на те, що держава є єдиним, винятковим джерелом права. Право при цьому визначається не інакше, як «система загальноосвітніх, формально-визначених, державно-примусових норм, виражають зведену в закон державну волю пануючого класу і виступає як класового регулятора суспільних відносин» 1.

При такому підході право повністю або майже повністю ототожнюється з законом, а точніше - з нормативно-правовими актами, що виходять від держави і забезпечуються державою. Інший підхід до права - непозітівістскій, не пов'язує настільки жорстко, як перший, поняття права з поняттям держави. Право при цьому розглядається як «претендує на загальність і загальнообов'язковості соціальний інститут нормативного регулювання суспільних відносин з метою розумного пристрою людського гуртожитку шляхом визначення міри свободи, прав і обов'язків і представляє собою втілення в звичаях, традиціях, прецедентах, рішеннях референдумів, канонічних, корпоративних, державних і міжнародних нормах правового ідеалу, заснованого на принципах добра, справедливості, гуманізму і збереження навколишнього природного середовища »2.

При такому підході до права останнє не ототожнюється з законом і підзаконними актами. Закон вважається правовим лише в тому випадку, якщо він несе в собі ідеї добра, справедливості, гуманізму, якщо в його зміст «закладений» правовий ідеал. У цьому полягає одна з головних причин того, що даний підхід, незважаючи на свою явну привабливість, в реальному житті, на практиці є менш поширеним і застосовуваним, ніж перший, позитивістський підхід.

Використовуючи останній і нерозривно пов'язуючи державу з правом, і, навпаки, теоретично і практично виходять з того, що право в реальному житті не інакше, як у вигляді загальнообов'язкових правил поведінки (норм), які безпосередньо видаються або санкціонуються (затверджуються) державою. За порушення їх до порушника застосовуються різні заходи державного впливу. Різні підходи до права, різні погляди на суть і функції держави обумовлені різноманіттям поглядів на історичні долі права і держави. Загальна думка одне - право і держава розвиваються.

Держава і право взаємозалежні одне від одного, але в теж час вони відносно самостійні один від одного. Якщо держава видає правові акти, забезпечує їх дотримання і у разі невиконання містяться в них вимог застосовує примусову силу, то право, в свою чергу, активно впливає на державу шляхом встановлення загальнообов'язкових для всіх його органів, посадових осіб та організацій правил поведінки.За допомогою норм права закріплюється їх статус, визначаються рамки їхньої діяльності, встановлюється їх структура, порядок діяльності і взаємин. Право виступає пізнавально-теоретичною наукою, тому що формує основи правової культури.

Знання теорії права є базою для розвитку юридичного мислення, включає правовий аналіз подій, здатність спілкування з представниками різних професій, крім того, теорія права розширює загальнополітичний кругозір, допомагає розібратися в сучасній політичній обстановці всередині країни і на міжнародній арені.

 


Читайте також:

  1. IV. Висновок
  2. IV. Висновок
  3. Аудиторський висновок
  4. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора
  5. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора
  6. Безумовно-позитивний висновок
  7. Висновок
  8. ВИСНОВОК
  9. ВИСНОВОК
  10. Висновок
  11. Висновок
  12. Висновок




Переглядів: 583

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Джерела права | Поняття, сутність та походження права

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.074 сек.