Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інформаційно-аналітична робота

Узагальнення та аналіз даних.Після збору даних для формування відомчої митної статистики і статистики зовнішньої торгівлі здійснюються їх узагальнення та подальший аналіз з метою вивчення основ­них тенденцій зміни всіх показників з прив'язкою їх до змін у митному та загальнодержавному законодавстві. На підставі аналізу отриманих даних створюються інформаційно-аналітичні довідки за певний період (місяць, квартал, півріччя, рік). Для наочності вони ілюструються діаграмами й супроводжуються таблицями, що містять основні показники роботи митних органів та дані зовнішньоторговельної статистики. Так, одним із основних показників роботи митниць є кількість оформлених вантажних митних декларацій. Цей показник обстежується з різних точок зору, наприклад за напрямка­ми переміщення вантажів — експорт, імпорт чи транзит переважає на даній митниці чи за даний проміжок часу. Також цікаво спостерігати динаміку оформлення ВМД за місяцями. Аналіз таких діаграм за декілька років показує коливання кривої залежно від пори року (як правило, на початку кожного року відбувається спад в оформленні ВМД, пік припадає в основному на літні місяці, потім у грудні знову відмічається піднесення активності суб'єктів ЗЕД). На коливання цієї кривої суттєво впливають зміни в митному законодавстві.

Іншим важливим показником діяльності митних органів е перерахування коштів до держбюджету. При аналізі діяльності митниць окремого регіону важливо знати внесок кожної в цей показник.

У таких випадках для ілюстрації використовується кругова діаграма.

У випадку, коли є два взаємно зв'язані показники, наприклад кількість порушених справ про контрабанду та на яку суму ці справи, використовується комплексна діаграма, що має дві шкали.

Аналітична робота.Аналітична робота ведеться митними органами на рівні митниць, які здійснюють аналіз діяльності своєї митниці і надають дані регіональній митниці, якій вони підпорядковуються. Ці довідки мають такі розділи, як наприклад, «Аналіз динаміки надходження коштів до бюджету в залежності від прийняття нових законодавчих та нормативних актів», «Спрямованість та характер зміни зовнішньоторговельних вантажопотоків і їх можливий вплив на ринкову ситуацію в країні», «Зміни в оперативній обстановці» та ін. Регіональна митниця, у свою чергу, вивчає й узагальнює інформа­цію по регіону та раз на місяць надсилає її до Управління аналізу, прогнозування та зв'язків з громадськістю ДМСУ, який є основним Джерелом інформування органів державної влади України з питань діяльності митної системи і служить для вироблення основних напрямків митної політики держави.

Відповідно до завдань, які повинна вирішувати митна статистика, постає питання оперативної передачі електронної інформації до ДМСУ. Обмін електронною інформацією можна здійснювати за допомогою електронної мережі передачі даних, яка б об'єднувала всі митні органи в єдину систему. Тому спочатку на базі існуючих телефонних ліній зв'язку за допомогою програмного забезпечення була створена глобальна модемна мережа митних органів України.

У зв'язку з ростом завдань, покладених на митні органи України, та обсягів інформації, що передається між митницями, електронна пошта Державної митної служби була реорганізована. Наприкінці - 1996 р. в автомобільних пунктах пропуску та в митницях, у яких неможливе використання телефонних мереж, були встановлені супутникові системи зв'язку, за допомогою яких митниці та пункти пропуску отримали можливість оперативно надавати різноманітну інформацію, наприклад про недоставлення вантажів, що використовується митними органами для формування митної статистики та здійснення митного контролю вантажів.

 


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 637

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Формування митної статистики | Особливості митного оформлення при переміщенні вантажів через митний кордон

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.