Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Висновок

• Експортоорієнтована модель економічного зро­стання з переважанням низькотехнологічного екс­порту виявилась вразливою до кризи і зменшення попиту на світових ринках.

• Сектори промисловості, орієнтовані на внутрішній ринок, є більш стійкими до фінансово-економічної кризи.

 

Заходи уряду, спрямовані на подолання кризи

Промисловість

Заморожування тарифів на послуги природних монополій, передусім тарифів на електричну та теплову енергію, залізничні перевезення, порто­вих зборів тощо.

• Пільги на імпорт енергозберігаючого обладнання, що не виробляється в Україні.

• Великі інфраструктурні проекти, що мають підви­щити внутрішній попит на національну проми­слову продукцію, зокрема в рамках підготовки до Євро-2012.

• Обмеження імпорту.

• Девальвація національної валюти, завдяки якій вдалося підвищити цінову конкурентоспро­можність українських підприємств.

Фінансова сфера

• Для стабілізації фінансового ринку та допомоги комерційним банкам Національний банк України залучив 16,5 млрд. дол. США кредиту від Міжна­родного валютного фонду (МВФ) (2009), проте у 2010 р. фінансування є проблематичним через жорсткі вимоги МВФ (бюджетний дефіцит — 6 %, підвищення цін на енергоносії для населення, на­ведення порядку в банківській сфері).

• Заборона дострокового закриття депозитів фізични­ми та юридичними особами, що припинило швид­ке вилучення коштів із вітчизняної банківської системи.

• Заборона банкам змінювати умови укладених з клієнтами договорів, зокрема, щодо збільшення розміру відсоткової ставки за кредитними дого­ворами або зменшення її розміру за договорами банківського вкладу.

• Створення Стабілізаційного фонду за рахунок над­планових надходжень від приватизації державно­го майна.

• Націоналізація «проблемних» банків: «Укргаз-банк», «Родовід Банк» та «Київ». Загалом було витрачено 9,57 млрд. гривень.

• Проведення валютних аукціонів НБУ.

• Державна підтримка будівництва доступного жит­ла через сплату державою 30 % вартості будівниц­тва чи придбання доступного житла.

Першочергові завдання України

• Перехід до соціально орієнтованої ринкової еко­номіки, що дозволить використовувати ресурси в інтересах усього населення.

• Політико-економічний курс має ґрунтуватися на свободі особи та інноваційному підприємництві.

• Підтримка експортерів промислової продукції окремих стратегічних галузей (наприклад, авто­мобілебудування, машинобудування, металургії, АПК тощо).

• Реформа податкової системи за прогресивною шка­лою, яка б зменшила тиск на громадян із низьким і середнім доходом, стимулювала організацію но­вого бізнесу та інновації, обкладала б високим по­датком багатство, розкіш, демонстративне спожи­вання.

• Створення нових робочих місць завдяки реалізації державою масштабних інфраструктурних про­ектів.

• Ліквідація або суттєве обмеження податкових пільг.

• Скорочення державного боргу та дефіциту держ­бюджету.

• Переорієнтація державних програм підтримки аг­рарного сектору з великих сільгосппідприємств на господарства населення, що забезпечують продо­вольством місцеві ринки.

• Обмеження приватизації земель сільськогоспо­дарського призначення тільки сільськими жите­лями.

• Боротьба з тіньовою економікою на основі догово­ру між державою і бізнесом.

• Тарифна реформа: підвищення цін на газ, тепло­постачання та електроенергію.

• Підтримка програм професійної підготовки мо­лоді та розширення програм перепідготовки некваліфікованих і старших за віком працівників.

• Пенсійна реформа за рахунок пенсіонерів, які ма­ють найвищі доходи.

За оцінками В. Пинзеника, Україна 2009 року мала публічні ви­датки у 55 % ВВП. Пенсійний фонд має 20 % видатків до ВВП. Це— світовий рекорд.

Політична криза 2008 р.

Передумови:суперечливі оцінки учасниками Де­мократичної коаліції конфлікту Грузії та Росії у Південній Осетії; прийняття законопроектів, що обмежували повноваження Президента.

Вересень 2008 р.— розпад Демократичної ко­аліції, відставка Голови ВРУ А. Яценюка.

Жовтень 2008 р.— В. Ющенко заявив про дост­рокове припинення повноважень Верховної Ради України.

• Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію указу Президента, за що В. Ющенко звільнив суддю, який виніс це рішення, та розформував Київський окружний суд.

• Посилаючись на необхідність стабілізації політич­ної ситуації та мінімізацію наслідків світової еко­номічної кризи, В. Ющенко зупинив дію сво­го указу «Про дострокове припинення повноваженьВерховної Ради VI скликання і призначення позачергових виборів».

Листопад 2008 р.— відбулося формування нової коаліції в складі НУНС, БЮТ та блоку Литвина. Головою Верховної Ради став В. Литвин. В опо­зиції — Партія регіонів та КПУ.

Політичні партії сучасної України Блок Юлії Тимошенко (БЮТ) створений у грудні 2001 р. шляхом перейменування блоку «Форум національного порятунку». До БЮТ входять партії «Батьківщина» (лідер — Ю. Тимошенко), «Собор» (лідер — А. Матвієнко), Українська Республіканська партія (лідер — Л. Лук'яненко), Українська соціал-демократична партія (лідер — В. Онопенко), «Ре­форми й порядок» (лідер — В. Пинзеник). У цілому орієнтується на співробітництво з ЄС, Росією, форму­вання незалежної енергетичної політики.

Народний блок Володимира Литвина створе­ний у жовтні 2005 р. у складі Народної партії (лідер — В. Литвин), Української селянської демократич­ної партії (лідер — В. Ващевський), Всеукраїнсько­го об'єднання лівих сил «Справедливість» (лідер — І. Чиж). Програмні засади: скасування НДС, скоро­чення податку на прибуток, збільшення капіталовк­ладень у медицину.

Блок «Наша Україна» створений у січні 2002 р. з ініціативи екс-прем'єра (на той час) В. Ющенка. У складі блоку — правоцентристські партії: Конгрес українських націоналістів (КУН), Ліберальна партія України (ЛПУ), Молодіжна партія України (МПУ), Республіканська християнська партія (РХП), Народ­ний Рух України (НРУ), Український Народний Рух (УНР), Християнсько-народний союз (ХНС) тощо. Мета — просування науки і високих технологій, інте­грація до ЄС.

Партія «Народний союз «Наша Україна» (НУНС) створена у березні 2005 р. на основі блоку «Наша Україна»; її почесний президент — В. Ющен­ко.

Партія регіонів України (ПР) створена у бе­резні 2001 р. шляхом об'єднання п'яти центристсь­ких партій. Мета — зміцнення регіональних прин­ципів громадянського суспільства, забезпечення рівноправних умов розвитку кожного регіону Ук­раїни. Програма: захист прав підприємців, розви­ток внутрішнього ринку, співпраця з Росією та ЄС. Голова ПР від 2003 р. — В. Янукович.

Соціалістична партія України (СПУ) створе­на у жовтні 1991 р. як часткова спадкоємиця КПУ. Виступає за відновлення значної ролі держави в еко­номіці, інтенсифікацію зв'язків всередині СНД. Го­лова — О. Мороз.

 

 

Робота Верховної Ради у 2009 р.


Читайте також:

  1. IV. Висновок
  2. IV. Висновок
  3. Аудиторський висновок
  4. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора
  5. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора
  6. Безумовно-позитивний висновок
  7. Висновок
  8. ВИСНОВОК
  9. ВИСНОВОК
  10. Висновок
  11. Висновок
  12. Висновок




Переглядів: 674

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Весна 2006 р. | Боротьба з кризою

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.051 сек.