Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Система заходів щодо збільшення потоку коштів у короткостроковому періоді

Причини дефіциту грошових коштів підприємства

Внутрішні Зовнішні
· неефективна організаційна система управління; · низький рівень менеджменту; · відсутність управлінського обліку, контролю над видатками; · відсутність фінансового планування; · нестабільна платоспроможність; · значні розміри залишків коштів на поточному рахунку; · збитки у вигляді курсових різниць; · наявність простроченої дебіторської за­боргованості; · втрата одного або більше великих споживачів; · недоліки в управлінні асортиментом продукції · конкуренція з боку інших товаровиробників; · криза неплатежів; · негрошові форми розрахунків; · зростання цін на енергоносії; · втрата від експорту від заниженого обмінного курсу; · тиск податкового законодавства; · висока вартість позичкових коштів; · тиск інфляції

 

Наслідки впливу на фінансово-господарську діяльність надлишкового грошового потоку – втрата потенційного доходу від невикористання частини грошових коштів у сфері короткострокового їхнього інвестування; зниження рентабельності активів і власного капіталу підприємства.

Методи оптимізації дефіцитного грошового потоку залежать від характеру дефіцитності – короткострокової або довгострокової. Система заходів щодо збільшення потоку коштів у коротко­строковому періоді відображена у табл. 3.2.

Паралельно з використанням механізму вищевказаної системи потрібно розробити систему заходів щодо збільшення потоку коштів у довгостроковому періоді (табл. 3.3).

Методи оптимізації надлишкового грошового потоку пов’язані із забезпеченням зростання інвестиційної активності підприємства. В системі цих методів можна використати такі:

· збільшення обсягу і складу операційних необоротних активів;

· розроблення реальних інвестиційних проектів і прискорення періоду їхньої реалізації;

· здійснення диверсифікаційної операційної політики;

· активне формування портфеля фінансових інвестицій;

· дострокове погашення довгострокових фінансових кредитів.

Таблиця 3.2

Напрямок Система заходів
Збільшення припливу грошових коштів · продаж основних засобів, які не використовуються; · реструктуризація дебіторської заборгованості у фінансові інструменти; · забезпечення збалансованості обсягів робочого капіталу та прискорення його оборотності; · оптимізація умов поставки сировини на підприємство; · використання часткової передоплати за вироблену продукцію, що має попит на ринку; · залучення зовнішніх джерел короткострокового фінансування; · скорочення строків надання товарного кредиту покупцям; · використання сучасних форм рефінансування дебіторської заборгованості (облік векселів, факторинг, форфейтинг)
Зменшення відпливу грошових коштів · зменшення витрат; · збільшення строків надання товарного кредиту підприємству; · перегляд програми інвестицій; · реструктуризація портфеля отриманих фінансових кредитів шля­хом переводу їхніх короткострокових видів у довгострокові; · податкове планування; · вексельні розрахунки й взаємозаліки

 

Синхронізацію грошових потоків підприємства можна досягти на основі складання та оцінювання виконання планів формування і використання грошових коштів.

Забезпечення ефективного контролю за рухом грошових коштів.Контроль за надходженням і використанням грошових коштів є системою спостереження і перевірки процесу їхнього надходження та використання з метою визначення відхилень від їхніх заданих параметрів. Сутність і значення контролю за грошовими потоками полягає в тому, що суб’єкт управління перевіряє виконання запланованих параметрів щодо формування грошових фондів, напрямків їхнього використання, дотримання синхронності надходжень і витрат у встановлені періоди, блокує відхилення від заданої програми, а в разі виявлення порушень сигналізує про необхідність коригування системи управління. Таким чином, контроль є засобом отримання інформації про грошові потоки за каналом зворотного зв’язку, тобто за результатами управлінського впливу на об’єкт управління.

Таблиця 3.3.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
  6. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  9. VI. Узагальнення та систематизація знань
  10. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  11. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  12. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру




Переглядів: 561

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління грошовими потоками | Система заходів щодо збільшення потоку коштів у довгостроковому періоді

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.