Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Раціональний розподіл сил педагога

Енергію (потенційні сили) людини не можна порівнювати з паливом у бензобаку. Це більш складне явище. Енергія людини має багато компонентів, серед яких найбільш важливі фізичний та психологічний, стимуляторами яких є емоції та соціокультурне середовище.

Енергія та емоції. Психічну енергію педагога можна використовувати в конструктивному або деструктивному напрямку. Пригнічення емоцій педагога веде до зниження ефективності його професійної діяльності. Керівник школи, який подавляє в собі емоційне забарвлення відчуттів, не може розраховувати на ефективне управління.

Слід пам’ятати, що підсвідомість реагує, у першу чергу, на домінуючі бажання, емоційно підкріплені вірою, переконаннями. Психологи підтверджують, що негативні емоції проникають в імпульси думок самі по собі, їм завжди відкритий доступ до підсвідомості (почуття безпеки). Позитивні ж емоції – пасивні, вони повинні бути включені вольовою дією людини в ті імпульси думки, які вона хоче ввести до підсвідомості. Але підсвідомість – це не аудиторія, до якої легко знайти підхід. Мова підсвідомості – мова почуттів.

На біологічному рівні організації людини виділяють такі абсолютно полярні почуття, які "керують" людиною.

Позитивні почуття | Негативні почуття

бажання заздрість

віра страх

любов ненависть

секс помста

ентузіазм жадність

сентиментальність марнотратство

надія гнів

Свідомість не може бути одночасно зайнята позитивними та негативними почуттями. Щось завжди домінує. Іноді навіть одного негативного почуття достатньо для того, щоб зруйнувати всі позитивні зміни у Вашій підсвідомості. Негативні емоції, що виникають як реакція на "погану" подію, можуть бути адекватними або неадекватними.

Пропонуємо Вашій увазі декілька порад, як навчитися ефективно використовувати та збільшувати свої сили. Вивчити себе можна шляхом самоспостереження, самоаналізу, самоконтролю, анкетування, тестування, аналізом думок інших людей про вас.

У природі існує три грані справедливості – наше сприйняття, сприйняття людини, яка знаходиться поруч з Вами, та сама дійсність.

Не соромтеся виражати свої почуття. Адже Ваше здоров’я – це Ваші духовні сили. Відкрито переживайте, визначайте почуття інших людей і сміло виражайте свої. Інакше Ви будете відчувати себе засмученим, не розуміючи причин цього стану. У таких педагогів ускладнюються стосунки з колегами, учнями, керівництвом школи (та й вдома не все добре), погіршуються результати в роботі, зменшується повнота позитивного відчуття життя.

Більше та тісніше спілкуйтеся з людьми Вашого оточення. Це найбільш безпосередній і самий ефективний засіб розрядки напруги, одержання підтримки та досягнення гармонії у стосунках. Найглибші почуття – це ті, які пов’язані з оточуючими нас людьми, особисті стосунки з ними підживлюють життєву енергію педагога.

Шукайте виклик. Сміливо переборюйте перешкоди. Успіх збільшує здатність конструктивно та ефективно використовувати свою енергію. Перемоги, подолання проблем викликають задоволення, внутрішню насолоду. Непомірні перепони на шляху педагога (дидактичні, організаційні, комунікативні) обов’язково призводять до виснаження сил та гнітючого стану. Тому одне з важливих завдань керівника школи – регулювати характер та обсяг навантаження вчителя.

Постійно рефлексуйте і оцінюйте, чого Ви варті. Виробляйте стосовно себе реалістичне і, по можливості, більш оптимістичне та позитивне ставлення.

Приймаючи до уваги те, що негативне в нашому житті існує як фон, саме по собі, зробіть все можливе для того, щоб позитивне почуття власної цінності, самоповаги Ви виражали вільно, не соромлячись.

Розглянемо поняття "успіх". З педагогічної точки зору – ситуація успіху це можливість самореалізації в позитивній діяльності. З психологічної точки зору – це переживання радісного стану, в основі якого є задоволення тим, що особистість досягла очікуваного, або такого, що перевершує очікувані надії та сподівання. Святкуйте свої перемоги! Спокійно сприймайте свої невдачі, намагайтеся вчитися на них.

Стрес – це неспецифічна відповідь організму на які-небудь до нього вимоги. Стрес – це особливий нервовий стан індивіда, породжений тим, що навколишня дійсність в його сприйнятті відрізняється від очікувань, це психологічне пристосування до такого стану організму, спрямоване на його самозбереження. Виділяють такі види стресів:

- фізіологічний (визивається надмірним фізичними навантаженнями);

- психологічний (обумовлюється складними стосунками з оточуючими);

- інформаційний (породжений надлишком, недостатністю або безсистемністю життєво важливої інформації);

- управлінський (висока відповідальність за наслідки прийнятих рішень за умов ентропії);

- емоційний (виявляється в ситуаціях погрози, небезпеки…)

Незначний стрес може стимулювати і навіть спонукати Вас працювати краще. При "великому" стресі педагог втягується в хибне коло, при якому негативні думки стають у центрі уваги та ліквідують творчі, продуктивні думки, все те, що сприяє досягненню мети.

Для звільнення від стійкого збудження (стресу) ефективним засобом є відключення. Спробуйте хаотично "побігати" очима по оточуючих Вас об’єктах, не зупиняючись на жодному з них. Пам’ятайте – це гра. Потім закрийте очі і повторіть все це у своїй уяві декілька разів.

Найпростішим і розумним засобом психічного розвантаження може бути цікава та корисна для Вас фізична праця (вдома, на дачі), заняття спортом, відвідування друзів, вечірки з друзями, відвідування басейну.


Читайте також:

  1. I. Доповнення до параграфу про точкову оцінку параметрів розподілу
  2. IV. Розподіл нервової системи
  3. V. Розподільний диктант.
  4. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  5. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
  6. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  7. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
  8. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
  9. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
  10. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
  11. Алгоритм розв’язання розподільної задачі
  12. Аналіз ефективності використання каналів розподілу




Переглядів: 642

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Невміння управляти собою | Вміння долати труднощі. Як подолати проблеми переживань?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.617 сек.