Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Самостійна робота №4 Наш край у 1900-1920 рр

План:

1Соціально-економічний і політичний розвиток Чернігівщини.

Література:

1 Історія України. Бойко О.Д. – К., 2004.

2Історія України (підручник), 10 клас, Кульчицький С.В.,ЛебедєваЮ.Г.,

Освіта, 2003.

3 Історія України. Мицик Ю.А. –К., 2008.

4 Історія України (навчальний посібник), Світлична В.В. 2010 р.

5 Новітня історія України ч.1 (підручник), 10 кл., Турченко Ф.Г., Генеза, 2001.

6 Історія України. Хрестоматія, 10-11 кл., за ред.. Гусєва В.І., Вища школа, 2005.

 

Питання для самоконтролю:

1 Назвати причини зростання професійної освіти на Чернігівщині.

2 Показати, як вплинули Перша світова війна і революції в Росії на життя населення Чернігівщини.

 

На межі ХІХ – ХХ ст. в нашому місті працювали дві лікарні: земська губернська і « общини сестер милосердя». На початку ХХ ст. з’явилися перші приватні дошкільні заклади - двоє ясел та дитячий садок.

Розвиток економіки сприяв зростанню професійної освіти. На початку ХХ ст.. в Чернігові діяли 3 ремісничих училища, 2 торгівельні школи, а також духовне училище і духовна семінарія. В 1916 р. було відкрито учительський інститут, який давав неповну вищу педагогічну освіту. Згідно з даними першого загального перепису населення 1897р. близько 53% чернігівців вміли читати і писати. Напередодні І світової війни загальна чисельність учнів у Чернігові складала 6,2 тис. чоловік.

Восени 1917р. оголосили набір учнів до першої змішаної гімназії з викладанням українською мовою.

Події І світової війни, а потім революції перервали мирне життя губернського міста кінця ХІХ - початку ХХ століть.

У 1914 р. почалась Перша світова війна. Чернігів знаходився на відстані від зони бойових дій, але тяжкість загальної біди не обійшла і його. Значна частина дорослого чоловічого населення вступила до лав армії, зросли ціни на продукти і товари першої необхідності. Місто переповнилося біженцями, яких розташовували на території заводів, в організаціях і учбових закладах. З’явилися шпиталі. Відкрились річні курси медичних сестер військового часу.

Після перемоги Лютневої буржуазно-демократичної революції в Чернігівській губернії встановлюється двовладдя. Водночас діють Ради робітничих і солдатських депутатів і місцеві органи Тимчасового правління. Продовжувала працювати і міська Дума. З кінця 1917 до 1919 р. влада в Чернігові неодноразово змінювалась. Спочатку вона знаходилась в руках Центральної Ради, її змінив режим гетьмана Скоропадського, а потім вся повнота влади перейшла до петлюрівської адміністрації. Вночі 12 січня 1919 р. після важких боїв до міста ввірвався Богунський полк під командуванням Миколи Щорса. Влада перейшла до Рад. Починається націоналізація промислових підприємств, в п’яти пунктах міста відкриваються вечірні школи для дорослих. 11 лютого в залі дворянських зібрань була поставлена перша вистава Спілки професійних артистів. Починає виходити газета «Знамя Советов». 12 жовтня Чернігів був захоплений денікінцями. В їхніх руках місто знаходилося близько місяця. 7 листопада в Чернігів ввійшли частини Червоної армії. Почалося мирне життя, яке, втім, не було абсолютно спокійним. 9 травня 1920 р. кордони Чернігівської губернії перетнули польські війська. Однак Чернігів цього разу не постраждав, а вже в кінці місяця поляків вигнали з території Чернігівщини. Продовжується відродження промисловості, транспорту, системи освіти і культурного життя. В 1921 р. почали діяти чавуноплавильний, клінкерний, пивоварний і оцтовий заводи. 7 листопада 1922 р. відбулося відкриття заводу «Жовтневий молот». В 1925 р. в місті нараховується 11 державних підприємств. В цей час в Чернігові проживає 35,5 тис. чоловік. Відроджується міське господарство. В 1924 р. починаються роботи по забезпеченню водою робітників передмість. Розробляється план розвитку міста на найближчі 30 років. Він передбачав спорудження в центральній частині Чернігова адміністративних та жилих будівель, а також облаштування великих зелених зон. Промислові підприємства виділяються за межі житлової забудови. В 1923 р. в Чернігові засновується обласна бактеріологічна станція. За період з 1927 по 1929 рік відбувається будівництво нової електростанції. В 1928 р. виникає об’єднання Чернігівських цегляних заводів «Цегла» і завершується будівництво залізниці Чернігів-Гомель. Через два роки введено в експлуатацію залізничну лінію Чернігів-Овруч, а на початку 1931 року в місті вже діє один із найбільших на півночі України залізничних вузлів. Роком пізніше починають працювати судоремонтні майстерні. На цей час кількість підприємств досягає 32.

 



Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 461

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Самостійна робота №3 Діяльність більшовиків у сфері культури | Самостійна робота №5 Розвиток культури

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.