ЗАПИТАННЯ І ЗАВДАННЯ ДО ДОКУМЕНТІВ_________________
1. Документ №1.
Порівняй витяг з «Генерального статуту» з реальною політикою чехо-словацького уряду щодо населення Карпатської України. Зроби висновки.
2. Документи № 2 і № 3.
Охарактеризуй зовнішньополітичну ситуацію, на тлі якої відбулося проголошення незалежності КарпатськоїУкраїни. Чому А. Волошин звернувся по допомогу саме до Німеччини й Італії? Чи був у нього інший вихід?
§67. ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКІ ЗЕМЛІ В 1920-1939 РОКАХ
Повторювально-узагальнюючий урок
Посилення дезінтеграції українських земель
Поразка, якої зазнав український народ у боротьбі за державну незалежність у 1917— 1920 рр., відсунула на майбутнє здійснення його споконвічної мрії на возз’єднання всіх своїх земель в єдиній соборній державі. Історичний розкол між українцями Наддніпрянщини і Західної України в 20-30-ті роки навіть поглибився. Адже, якщо до Першої світової війни територію України було поділено між двома державами — Росією і Австро-Угорщиною, то в 20-30-ті роки вже між чотирма: Радянським Союзом, Польщею, Чехо-Словаччиною і Румунією. До того ж цей розкол став набувати особливо гострого, ідеологічного характеру, бо тенор ішлося про держави з різним соціально-економічним і політичним устроєм. У Радянському Союзі панував тоталітарний більшовицький режим, а Румунія була конституційною монархією, якою управляли антидемократичні уряди; в Польщі домінували авторитарні тенденції, а Чехо-Словаччина мала демократичні політичні порядки. У СРСР склалася цілком одержавлена економіка, приватну власність було скасовано, а в Польщі, Чехо-Словаччині і Румунії існувало ринкове господарство, що ґрунтувалося на приватній власності.