Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Методи та технології навчання в КМСОНП

Метод навчання — це система упорядкованих і цілеспрямованих взаємодій між викладачем та студентами, які забезпечують реалізацію педагогічної мети навчання. Методика навчання це сукупність таких правил педагогічної діяльності, керуючись якими викладач і студенти визначають способи і прийоми конкретних дій, вживання яких гарантують досягнення педагогічної мети.

Традиційні та нетрадиційні методи навчання

 

№ з/п Методи навчання Суть методу навчання
1. 2. 3.   4. Інформаційний   Інформаційно-ілюстративний   Програмований   Проблемний А. Традиційні методи навчання Вербальний. В основу покладено словесно-інформаційне переконання Репродуктивний. Використовує ТНЗ, дає знання, але не розвиває творчого мислення Використовує ТНЗ, ЕОМ. Поділяє навчальний матеріал на частини з наступним послідовним засвоєнням Не дає готових знань, а їх отримання ґрунтується на розв'язанні проблемних питань, задач, ситуацій
       
 
5. 6.   1. 2. у 4. 5. 6. 7. Активний Дослідницький     Опорних сигналів Модульний Рейтинговий Контекстний Адаптивний Комп'ютерний Відкритий Максимально наближений до виробництва через аналіз конкретних ситуацій, ділові ігри, аукціон ідей, кейси, тощо Отримання знань в процесі виконання дослідницьких робіт Б. Нетрадиційні методи навчання Укрупнення дидактичних одиниць, інтенсифікація навчання Розподіл матеріалу на окремі автономні блоки - модулі з наступним контролем засвоєння Змагальний з високим рівнем контролю на всіх етапах навчання Навчання через проблеми, які висуваються виробництвом Активна самостійна діяльність студентів під керівництвом викладача Використання комп'ютерних програм, електронних програм, електронних підручників тошо Безпосередній контакт з дійсністю та індивідуальне навчання, що відповідає вимогам КМСОНП  
         

 

 

Загальна функція усіх методів навчання, до якої б класифікації вони не належали, — стимулювання інтересу і потреби навчатися, спонукати студентів до навчання. Провідне місце у системі методів навчання посідають вербальні (словесні) методи. Оскільки навіть в умовах КМСОНП словесні методи навчання дозволяють досить оперативно передати велику за обсягом інформацію, поставити перед студентами проблеми та вказати шляхи їх вирішення. Слово активізує пам'ять, уявлення, почуття студентів. Без слова мертвим залишиться будь-який метод навчання.

Технологія навчання — це системний метод організації навчання, спрямований на оптимальну побудову і реалізацію навчально-виховного процесу, заснованого на діяльному підході, який забезпечує інтенсифікацію навчання.

 

Тільки системний підхід до всіх компонентів дидактичної системи в рамках визначеної технології навчання може вплинути на якість навчального процесу. Такий підхід дає право стверджувати, що розробка проблеми сучасної технології навчання виступає передумовою науково обґрунтованих нововведень в сфері освіти, стратегічних рішень в цій галузі. Визначаючи інноваційну роль технології навчання, обумовимо, що в числі інновацій не слід розглядати часткові удосконалення або перебудови, розповсюд­ження уже відомого, наприклад, ТЗН, програмованого навчання і т.і. До інновацій слід відносити тільки ті нововведення, в яких знаходить втілення комплексне використання найновішої техніки і перебудови освітянської практики на шляху підвищення її ефективності, куди слід віднести і КМСОНП.

 

Одним в основних елементів сучасної технології навчання повинна бути розробка, створення і використання в навчальному процесі системи засобів навчання, здатних перетворювати навчальну інформацію в знання і уміння студентів на всіх етапах і формах навчання, сприяти його інтенсифікації.

 

За Е.Роджерсом За ЮНЕСКО/СЕШ ЗаБ.Рельану
1. Суспільний етап освіти 2. Структура системи освіти і виховання 3. Зміст системи освіти 4. Відносини викладач— студент 5. Технологічні форми навчання 1. Індивідуальне викладання 2. Навчальні заклади без кафедр і академічнихгруп 3. Групове навчання 4. Мікронавчання 5. Освітянськетелебачення 1. Програмоване навчання 2. Електроннікласи 3. Освітянськетелебачення 4. Кабінетне навчання 5. Індивідуальне навчання
 
6. Групові форми навчання 7. Бригадні форми навчання 8. Форми індивідуальної навчальної роботи 9. Кабінетне навчання 10. Вища школа без кафедр і академічних груп 11. Педагогічна техніка 12. Комп'ютерне навчання 6. Електронні класи 7. Програмоване навчання 8. Комп'ютерне навчання 9. Гнучкий розподіл годин на вивчення окремих дисциплін 10. Рейтингове навчання 11. Тестовий контроль 6. Групове навчання 7. Використання ТЗН 8. Експериментальні навчальні плани 9. Тестовий контроль 10. Стандартизація освітянських вимог  
           

Під інтенсифікацією навчання необхідно розуміти досягнення мети навчання з мінімальними витратами сил студентів і викладачів з одночасною участю таких показників, як висока якість навчання і економія часу.

Серед перспективних напрямів інноваційних технологій навчання необхідно передбачити розвиток їх гнучкості. В умовах швидкого виникнення і розвитку нових наукових напрямів, професійну мобільність фахівців можна забезпечити лише шляхом переходу від екстенсивно-інформаційних принципів їх підготовки до інтенсивно-фундаментальних.

 


Читайте також:

  1. D і 3D технології креслення в AutoCAD
  2. OLAP-Технології
  3. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  4. PR-технології у виборчій кампанії.
  5. PR-технології.
  6. V Засоби навчання
  7. Web-технології
  8. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  9. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  10. Адаптації та навчання
  11. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  12. Адміністративні (прямі) методи регулювання.




Переглядів: 469

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принципи педагогічного контролю | Учасники навчально-виховного процесу в кредитно-модульній системі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.